Rozinka28 Rozinka28 komentáře u knih

Ať žije Pepan! Ať žije Pepan! Jiří Žáček

Pepana jsem dostala v dětství jako dárek a mám ho stále doma, protože nepostrádá nezaměnitelný Žáčkův humor.

19.02.2018 4 z 5

V zajetí hraběte z Glencrae V zajetí hraběte z Glencrae Stephanie Laurens (p)

Toto byla první kniha, která mi přišla v celé Cynsterovské sáze první pod ruku. Angelika i Dominic mi byli sympatičtí a mile mne překvapil i děj knihy, ačkoliv jsem měla tendence pasáže z vyjednávání rodiny jen tak přelétnout očima, protože mne nebavily. Ke knize se však ráda vrátím znovu.

19.02.2018 4 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Remingtona jsem si oblíbila, Brooke mi ke konci už moc nesedla. Knihu jsem přečetla na "pár nádechů" a ráda si ji přečtu znovu, až nebudu mít chuť přemýšlet nad textem a budu si chtít užít čistě emocionálního děje.

19.02.2018 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

První a jistě nejlepší díl celé série. Četla jsem ji hned, jak u nás vyšla. A když jsem k nákupu dalšího dílu dostala první díl znovu jako dárek v akci, nechala jsem si obě vydání (jedno je putovní, tak kdyby se náhodou někde ztratilo). Což mluví samo o sobě.

23.01.2018 5 z 5

Všechno o lásce Všechno o lásce Stephanie Laurens (p)

Příběhy členů Cynsterovského klanu čtu na přeskáčku. Musím říct, že tyto první díly se mi líbí mnohem více než později vydané, nejsou přeplněny členy klanu a jejich názory, o to více se soustředí na ústřední dvojici a samotný příběh. Děj v této knize se netáhne, má příjemné tempo, v průběhu příběhu přijde několik zvratů a celkem dlouho nemá čtenář ponětí, kdo je vrahem. Příběh je jednoduchý, jedná se o oddychové čtení na volné večery, kdy se člověku už nechce moc přemýšlet nad dějem. Ke knize se ráda vrátím, jako správný milostný román končí samozřejmě dobře.

19.08.2019 5 z 5

Šlechetný darebák Šlechetný darebák Suzanne Enoch

Bram a Rose patří mezi další z mých oblíbených párů, které se objevují v jednotlivých knihách od S. Enoch. Některé z knih jsou díky společným postavám, které se v nich vyskytují, jakoby provázané, ale příběhy na sebe nenavazují napevno a je tedy poměrně jedno, po jaké knize sáhntete, protože autorka nemá ve zvyku prozrazovat nic z děje mezi ostatními dvojicemi, což považuji za plus. Soustředí se jen a pouze na příběh ústřední dvojice.
Stejně jako u předchozích dílů, tak i tady jsem se bavila a kniha pro mě byla skvělým únikem před realitou po několik večerů před spaním. Klidné a pohodové čtení se zápletkou i dobrým koncem. Co víc si od románu přát?

16.02.2019 5 z 5

Pokořený svůdce Pokořený svůdce Suzanne Enoch

Příběh Tristana a Georgiany mě opět bavil, stejně jako několik dalších knih spisovatelky, které jsem četla již dříve. Jedná se vždy o příběhy plné emocí a hlavně se šťastným koncem, kdy děj plyne jako nic a díky tomu se stává čtení pohodovým odpočinkem na volné večery. Když si potřebuji pročistit hlavu a utéct myšlenkami z reality do snového světa, tak mám jistotu, že díky těmto knihám se mi to podaří a oddechnu si.

16.02.2019 5 z 5

Tarot dobra Tarot dobra Colette Baron-Reid

Z mého pohledu se jedná o jedny z nejhezčích karet, co jsem kdy měla v ruce, určených na výklad. Obrázky jsou zasněné, když se na ně díváte, nikterak vás neruší, spíš naopak. Výklad si můžete přizpůsobit svému zaběhnutému stylu, popisky jednotlivých karet v příručce jsou velmi dobře napsané a člověk tak ví, co mu karty sdělují. Při podrobnějším zapracování se do hloubky můžete z kombinací vyčíst i dost detailní odpovědi.

23.01.2019 5 z 5

Bohatá nevěsta Bohatá nevěsta Barbara Cartland

Tak ano, chtěla jsem nějakou tenčí knížku na volné odpoledne, ale takhle rychle sfouknutý příběh jsem tedy nečekala. Extrémě mě vytáčela smetánka, která Rossaně znepříjemňovala život. Co se děje týče, sedí si s anotací a není třeba ho více přibližovat. Nicméně se zase radši vrátím k delším příběhům na více stránek, abych se z toho rychlého tempa lépe vzpamatovala.

20.01.2019 2 z 5

Láska k nepříteli Láska k nepříteli Suzanne Enoch

Příběh jako takový je o jedné vyhrané sázce, polorozpadlém panství, dvou slečnách a jednom dobrodruhovi, který se do jejich světa dostane, ani neví jak. Nechybí ani proradný hrabě ze sousedství a dávná půjčka. Příběh plyne lehce, stále se zde něco děje, autorka se tu tolik nešťourá v jednotlivých postavách ani jejich pocitech, což je milá změna od ostatních historických románů.

20.01.2019 5 z 5

Lekce lásky Lekce lásky Suzanne Enoch

Od autorky je to první kniha, po které jsem sáhla a myslím, že jsem udělala dobře, protože mě příběh bavil a nasměroval k dalším jejím knihám. Ano, na začátku mi to přišlo drobet přitažené za vlasy a na konci bych si odpustila slzavé údolí, ale jinak mě příběh hraběte a guvernantky bavil, děj plynul a za chvíli jsem byla na konci knihy. Myslím, že pro ženy, které si potrpí na historické romance, je příběh ideálním zkrácením volného odpoledne.

07.01.2019 5 z 5

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Hannah Howell

Alex není "snovým" gentlemanem, který okamžitě dokáže vyčíst v očích, co si Ailis přeje. Ailis není hloupoučkou slečinkou, co by si tvrdohlavě stála za svým, aniž by se pokusila Alexe chápat. Jejich vztah se tak vyvíjí podle nastalých situací až časem, což je velmi příjemná změna oproti knihám typu --jen co ji spatřil, věděl, že spolu zůstanou navždy--. Příjemné čtení.

10.05.2018 4 z 5

Stříbrná hladina Stříbrná hladina Ann Maxwell

Od této autorky je to má nejoblíbenější kniha. Ze série jsem ji četla jako první a jakožto čtenářka zvyklá čistě na oboustrannou romantiku od hlavních hrdinů jsem byla zprvu dost zaražená a překvapená. Ačkoliv romantika, přesto ukazuje rozdílné smýšlení a jednání dvou lidí, které vede k neodvratnému neštěstí, dokud nepochopí, o čem život je. On - že není jen o penězích, ona - že musí odpustit, aby na konci přeci jen získala.

02.04.2018 4 z 5

Křišťálový pramen Křišťálový pramen Ann Maxwell

Budu se lišit od předchozích komentářů: celý děj knihy je jen o tom, jak vozí a hledají vodu. Celou dobu jsem čekala alespoň drobný zvrat, všem nenastalo nic. Podruhé po knize už nesáhnu, dočetla jsem ji jen z trucu.

02.04.2018 1 z 5

Letní závrať Letní závrať Ann Maxwell

Nepotrpím si na příběhy z koňského prostředí, ale tady byl děj příjemně usazený do velkých závodů. Kniha se mi četla dobře, pro mě byla poutavá a měla jsem ji přelouskanou během dvou večerů. Sice jsem nepochopila okamžitou náklonnost Raine k Elliotovi, já bych si od cizího muže, co mě šmíruje, držela odstup, ale budiž. Doporučuji jako oddechové čtení pro ty, co nepotřebují mít v knize složitý děj.

02.04.2018 4 z 5

Pomsta Pomsta Metsy Hingle

Mám příběh Chase s Mady moc ráda. Byla to má první harlequinka a natrvalo si našla místo v mé knihovně. Jde o ddechové čtení s jednoduchou zápletkou.

Nespoutaná láska Nespoutaná láska Rita Rainville

Má oblíbená harlequinka. Stacy Sullivanová se rozhodla opustit známé prostředí a vyjet v novém autě za dobrodružstvím. To se však porouchá a na pomoc jí nepřijede nikdo jiný než rančer Mac, muž stojící pevně nohama na zemi, který vždy dosáhne toho, co si usmyslí.
Kniha má léta své místo v mé knihovně, ačkoliv jsem přešla časem k jiné četbě, a také v ní i zůstane.

Kráska a netvor Kráska a netvor Carol Devine

Upjatá mladá žena a svobodomyslný krotitel. Jedna z harlequinek, co se mi zabydlela v knihovně a zůstane v ní.

Svůdný kovboj Svůdný kovboj Cindy Gerard

Rančerské prostředí, krásný kovboj a dívka se syndromem pracovního vyhoření. Příjemné oddychové čtení. Harlequinka, která se u mě v knihovně zabydlela.

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Ne, mě prostě tato autorka nesedí. Stejně jako u Nabíječe jsem dlouho čekala na zajímavý děj a nic.

19.02.2018 1 z 5