Rosse Rosse komentáře u knih

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Vztah hlavních postav mi nepřišel přirozený, spíš uměle vykonstruovaný. Na jedné stránce se nenávidí a o dva řádky později by na sebe nejraději skočili. Jestli tohle byl pokus o hate to love, tak hodně velký špatný. Vůbec jsem z nich necítila lásku, spíš uměle vykonstruovaný vztah, který se prostě musel stát, protože o tom ta kniha přeci je.

Konec byl vysloveně třešničkou na dortu. Zakončení se nedalo skousnout a to hlavně z toho důvodu, že jsem jim ten vztah nevěřila.

Nebudu lhát, mrzí mě to. Asi jsem měla obrovská očekávání.
Tohle za mě prostě není kniha, kterou bych vám vesele doporučovala dál, spíš bych vám doporučila zamyslet se nad tím, jestli je tohle opravdu to, co chcete číst...

06.09.2022 2 z 5

Rudý vlk Rudý vlk Rachel Vincent

Rudý vlk sklízí poměrně slušné hodnocení napříč všemi kanály pro hodnocení knih. Ačkoliv je kniha určena spíš pro mladší čtenáře, mohu potvrdit, že ani starší publikum neurazí. I ve svých třiceti jsem se pro Adélin příběh nadchla a s chutí bych si jej přečetla znovu. :-)

Začetla jsem se hned od prvních stránek a hlavní hrdinku Adel si zamilovala téměř okamžitě. Díky čtivosti a stylu psaní autorky, to pro mě byl opravdu skvělý čtenářský zážitek.

Nevím, jak kniha obstojí u náročnějších čtenářů, ale za sebe mohu říct, že jsem byla víc než spokojená. Věřím, že si kniha bez problémů najde svůj okruh čtenářů, kteří se do příběhu bezhlavě zamilují.:)

06.09.2022 5 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Na autorce obdivuji hlavně to, jak nám ve svých příbězích předává životy lidí, které se nám dostanou pod kůži a my pak jen bez dechu pozorujeme, kam se jednotlivé životy ubírají dál.

Sama jsem nemohla uvěřit tomu, co všechno se na necelých 400 stránkách stalo a jak mi některé události vyrazily dech.

Kniha se oprávněně může pyšnit svou čtivostí bez vycpávkových částí. Kapitoly jsou zakončeny tak, že je čtenář nucen číst dál a dál. Díky tomu se ocitnete za polovinou ani nebudete vědět jak.

Malibu v plamenech ve mě vyvolalo mnoho pocitů a právě díky tomu na ni jen tak nezapomenu. :)

06.09.2022 5 z 5

Všechno bude dobrý, Beth Všechno bude dobrý, Beth Barbora Koutná

Moc mě mrzí, že musím dát knize tak nízké hodnocení. Nerada bych ji úplně shazovala, ale nemohu ji ani do nebe vychválit. Za mě byl potenciál příběhu, který anotace slibovala, nedostatečně využit.

V knize byla hromada „zápletek“, které jsem nestihla vstřebat a byl konec a zase se řešilo něco jiného. Byla zde kopa myšlenek a nepodstatných odboček od tématu, že mi po 60 stránkách přišla kniha nudná.

Bylo fajn sledovat vývoj hlavní postavy, to jak se v čase měnila a jaký měla postoj k tomu, co všechno se jí stalo. Ale mělo to svá podstatná ALE.

Například mi přišlo zvláštní, že Beth dostala zhruba v polovině knihy mazlíčka, který by jí na 100% ovlivnil život, ale pak se na něj vlastně zapomnělo nebo už nebyl tak důležitý, protože se začalo řešit něco jiného. No a tak to vlastně bylo po celou dobu příběhu se vším, co se tam nakouslo.

Pokud si můj komentář čte někdo mladší, doporučuji si na knihu udělat vlastní názor tím, že si ji přečtete. Třeba vám padne do noty. :-)

06.09.2022 2 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Po celou dobu mi z Belle běhal mráz po zádech. Knihu jsem doslova hltala, protože mě zajímalo, jak se bude příběh vyvíjet dál. Překvapilo mě, jaké skutečnosti se nakonec ukázaly být pravdivé a jaké smyšlené. Camilla si s příběhem opravdu bravurně pohrála a vyšperkovala jej k dokonalosti!

Autorka má na kontě už několik knih a já tajně doufám, že u nás budou přeloženy i její další knihy.

Za mě tedy velký palec nahoru! Pokud máte chuť na příběh, který vás dostane a bude vám z něj běhat mráz po zádech, tak tahle kniha může splnit vaše očekávání! :-)

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

V pořadí již čtvrtý díl s Josie Quinnovou a opět to byla neskutečná jízda! Vždycky mě potěší, když se u série, která má nespočet dílů, dozvídáme něco víc o minulosti vedlejších postav.

Byla jsem ráda, že jsme se v tomto díle dozvěděli více o Gretchen, která byla pro nás všechny záhadou. Život se s ní nijak nemazlil, stejně jako s Josie, která celou situaci okolo Gretchen prožívala hodně intenzivně.

Autorka nezklamala a stejně jako v předchozích dílech jsme se dočkali akce a napětí. Ačkoliv tento díl (pro mě) nepředčil Matčin hrob, i tak se mi zpracování líbilo.

Věřím, že v dalším díle se opět dočkáme příběhu, který nás překvapí a já se už teď nemůžu dočkat! :-)

30.08.2022 4 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

James a Ruby mi v tomto díle nepřišli nijak zajímavý. Z mého pohledu se jednalo o téměř zbytečný vycpávkový díl. Víceméně jsem si užila až posledních pár stránek.
Díky těm posledním stránkám se i těším na poslední díl.

Abych nebyla jen negativní – autorka opravdu umí psát.
Navíc, díky tomuto dílu jsem si zamilovala Ember. Je to neskutečně sympatická slečna a já doufám, že v posledním díle si také ukrojí kousek pro sebe. :-)

Suma sumárum – knihu ve výsledku hodnotím jako průměr. Něco se mi na ní líbilo, něco naopak ne. Autorka je v psaní zamilovaných příběhů skvělá, ale mě bohužel tento díl nesedl tolik jako první. Nicméně, ráda si přečtu i závěrečný díl. Uvidíme, zda překvapí, nebo budu s radostí vzpomínat pouze na první díl. :-)

Mé hodnocení: 2,8*/5*

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Do knihy jsem se začetla hned od prvních stránek. Zpracování příběhu o Jackie, Lexie a Ethel mě dostalo. Závěr byl smutný, ale nádherný zároveň.

Jennifer nám opět dokázala, že je ve vymýšlení duchařských příběhů naprosto geniální. Navíc autorka píše neskutečně čtivě, takže i 300 stránkovou knihu můžete mít s přehledem přečtenou za dva dny.

Mohla bych tu o Jennifer básnit hodiny, ale věřte mi, že nejlepší je to zažít. Pokud jste od ní ještě nic nečetli a patříte mezi fanoušky duchařských příběhů, jděte do toho. Věřím, že nebudete zklamaní. :-)

Pohlednice z Paříže Pohlednice z Paříže Alex Brown

Hlavní hrdinka Annie mi neskutečně přirostla k srdci. Příběh krásně vyobrazuje to, že věk je jen číslo a že láska a životní dobrodružství se mohou prožívat v jakémkoliv věku. Přimělo mě to zamyslet se trochu nad tím, zda jsem ve svém životě spokojená a zda směřuji opravdu tam kam chci.

Ačkoliv je to ohraná písnička, ráda u knih vyzdvihuji jejich čtivost a u této jakbysmet. Alex Brownová píše opravdu krásně.

Pokud zrovna hledáte knihu, kterou byste si s sebou vzali na dovolenou nebo si s ní poseděli na zahrádce, tak bych vám ráda s čistým štítem doporučila právě Pohlednici z Paříže.

Krevní pouto Krevní pouto Scott Reintgen

Pocity z druhého dílu se u mě střídaly jako na horské dráze. Začátek vypadal slibně, jenže poté jsem se téměř do posledních 100 stránek nudila a přemýšlela, proč se mi druhý díl nelíbí tak, jako ten první.

Usoudila jsem, že to bylo hlavně kvůli tomu, že jsem na polovinu postav zapomněla a vlastně jsem si ani nepamatovala, jak skončil první díl.

Naopak posledních cca sto stran bylo skvělých. Děj začal konečně nabírat na obrátkách a schylovalo se k závěrečnému vyuzlení.
Zakončení příběhu se mi velmi líbilo a právě proto dávám knize 3 hvězdičky.

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Věřím, že kniha může mnoho čtenářů odradit jen tím, že je opravdu hodně tlustá, ale rozhodně bych neházela flintu do žita, protože kniha nám to vynahrazuje skvělou čtivostí, krátkými kapitolami a neskutečně napínavým dějem.

Iluze nemusí sednout všem, stejně jako nespočet jiných knih – ať už kvůli tomu, že se autorka zaměřila i na vývoj samotných postav a občas se tak pátrání upozaďuje či kvůli její brutalitě, která se mě naopak velmi líbila.:)

Každý si na knize najde to své. Za mě se jedná o knihu, která bude patřit do mého seznamu TOP knih roku 2022, protože se mi líbili všechny její stránky a upřímně jí nemám co vytknout. :-)

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Kniha Molly je velmi specifická a svým způsobem dějově velmi zajímavá. Sledujeme zde hodně silný příběh Melanie, která mě bohužel svým chováním opravdu neskutečně vytáčela.

Nedokážu si představit, jak jinak bych se chovala v její situaci, proto bych ráda zmínila, že se jejím činům a daným rozhodnutím nedivím a nechystám se knihu hodnotit negativně na základě toho, že mi Molly nesedla.

Hodně mě zajímalo, jak autorka tento příběh zakončí.
Závěrem mohu s čistým štítem říct, že se mi kniha jako celek líbila. I když mám jisté výhrady k samotné Molly, celkově bylo toto téma pěkně zpracované.

Žádná z polských autorek mě zatím vyloženě nezklamala a jsem ráda, že budu moci i tuhle knihu zařadit na seznam "doporučuji", ačkoliv se mi na ní něco nelíbilo. Myslím si, že důležitý je celkový pocit z příběhu, který podle mě osloví a dostane nejednoho čtenáře. :-)

Mé hodnocení: 3,8⭐/5⭐

30.08.2022 4 z 5

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Anotace nám slibuje totální masakr, kterého se v knize samozřejmě dočkáme. Jenže ve mě to vzbuzovalo pocit slabého béčkového hororu ve kterém jde jen o masakr a všude stříká taková ta falešná červená krev.

Kniha byla neskutečně čtivá, ale celou dobu jsem čekala na nějaké WOW a ono se nedostavilo. Při čtení jsem hodně vzpomínala na film The Babysitter, béčkový horor, u kterého se člověk neskutečně pobaví a přesně takhle na mě působila i tato kniha.

Rozhodně bych se ale nechtěla ocitnout uprostřed masakru, který se v příběhu odehrával. Kdybych byla na jejich místě, nadělala bych si do kalhot.

Na knize mě zklamala pouze zápletka, která byla jednoduchá a předvídatelná. Ve výsledku tedy knihu hodnotím jako dobrý průměr. Pro začátečníky v hororovém žánru tohle bude fajn počtení. :)

XOXO XOXO Axie Oh

Kniha představuje dokonalou kopii klasického k-dorama. Kdo na podobný typ příběhů není zvyklí, můžou mu některé pasáže v knize přijít nelogické, jenže na tom je postavený princip těchto příběhů. Pokud už se čtenář do nějaké knihy pustí, musí počítat s tím, že některé scény budou nelogické a přitažené za vlasy. Stačí se podívat na jeden seriál a hned pochopíte, co tím myslím.

Suma sumárum, kniha se mi velmi líbila. Jedinou výtku bych měla k pravopisným chybám/chybějícím slovům. V poslední době je tohle velký kámen úrazu ve většině knih... a to je velká škoda.

Pokud máte rádi vtipné YA romance a ještě k tomu sexy korejce, věřím, že vás kniha osloví.

Neohlížej se Neohlížej se Ben Cheetham

Ani jedna z hlavních postav mi bohužel nesedla. Adam, Ella ani Henry pro mě nebyli ničím zajímavý. Jediné, co mě na celém příběhu bavilo bylo to tajemství okolo sídla Fenton House.

Většinu knihy si manželé a Henry hráli na happy rodinku v strašidelném domě, který ale vlastně nebyl zas tak strašidelný. Dům ve mě nevyvolával žádný pocit strachu.

Svým způsobem jsem vyuzlení příběhu odhadla, ale jedna skutečnost mě v závěru překvapila.

Suma sumárum - Konec byl moc unáhlený. Uvítala bych, kdyby jej autor více rozvinul a ubral tak z pasáží, které byly téměř zbytečné. Příběhově byla kniha zajímavá, ale šlo z ní cítit, že je to chabé "představení" série. Nejsem si jistá kolik dílů nás bude čekat, ale v zahraničí již vyšel druhý díl, který je hodnocen slaběji než ten první...nehážu flintu do žita a pokud na to nezapomenu, zkusím dát pokračování šanci.

Pokud s žánrem "strašidelné příběhy" teprve začínáte a nechcete do začátku opravdu nic děsivého, mohla by se vám tato jednohubka líbit. :-)

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Krásný, místy i vtipný příběh o dvojčatech Ester a Soni si mě neskutečně získal. Sonička mi padla do noty, zatímco s Ester jsem měla menší problém. Nicméně mám takové tušení, že se o ní ještě dozvíme spoustu zajímavostí.

Hodně se mi líbily vtipné pasáže, kterých bylo v knize tak akorát na odlehčení ne moc veselé doby. Bylo úžasné, jak Soňa vnímala situaci před válkou a jak se snažila s danými situacemi vypořádat. Snažila se být silná za všechny okolo, ale postupem času si uvědomovala, že je potřeba myslet víc na sebe než na ostatní – ačkoliv to společnost vnímá jako sobectví.

Kniha byla čtivá a velmi poutavá. Kromě anotace jsem knihu více nezkoumala a proto mě hodně překvapil její závěr. Už teď se těším na další knihu od autorky a tajně doufám, že na ni nebudeme muset dlouho čekat. :-)

Pokud máte rádi příběhy zasazené do předválečné doby, tahle kniha rozhodně stojí za pozornost. Barči se podařilo stvořit opravdu krásný, silný příběh, který by vás neměl minout. :-)

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Skvěle napsané *.* bylo zde dost akce i všeho ostatního a už se nemůžu dočkat jak otevřu poslední díl, který mi leží na poličce. Žádné spoilery ani nic jsem si nečetla, takže absolutně netuším jak serie dopadne, ale jsem zvědavá jestli se jim na zem podaří pristat a nebo ne. A hlavně pokud ano, tak co tam bude. I když mám v hlavě jisté pochybnosti a myslím si, že se zase všechno nějak pokazí.

No nechám se překvapit :-)

09.01.2016 5 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Závěr mohl být trochu lépe promyšlený, ale jinak myslím, že to nijak špatné nebylo i kdyz existuje spousta lepších knížek na toto téma.
Občas mě zarážely i myšlenky hlavního hrdiny :D i když je pravda, že člověk v takové chvíli radši myslí na kraviny než na to co by se mohlo stát, nebo jestli vůbec přežije.

09.01.2016 3 z 5