Rosse Rosse komentáře u knih

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

V knize je již od začátku několik otazníků, které čtenáře nutí k zamyšlení a hlavně ke čtení. Autorka udávala knize přesně daný směr a tak závěr (aspoň pro mě) nebyl nijak překvapující.

Ráda u knih zmiňuji, zda mi hlavní postavy sedli, ale tady bych se tomu nejraději vyhnula obloukem, protože Lucy ani Gabe nebyli má krevní skupina. Jejich chování pro mě bylo nepochopitelné a proto jsem jejich vztahu ani nefandila.

Co bych ale ráda vypíchla je - čtivost a krátké kapitoly. Díky tomu se kniha četla neskutečně lehce a rychle. Z toho důvodu knihu hodnotím třemi hvězdičkami. Není to úplně špatná kniha, ale chování hlavních postav mi přišlo hloupé a místy až otravné.

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Za mě byl děj předvídatelný již od samého začátku, ale celkovému dojmu to nijak neuškodilo. Zpočátku mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ale nakonec jsem si čtení užila a Kate jsem samozřejmě držela pěsti, aby to dopadlo tak, jak to vlastně dopadlo. :))

Pokud hledáte příjemnou a romantickou oddychovou četbu s příběhem o hledání lásky a rodinném poutu, tak věřím, že se vám bude Dvanáct Vánočních schůzek líbit. :-)

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Styl psaní autorky je skvělý, jak už s oblibou vypisuji při dočtení každého dílu. Stále se jí daří budovat napětí v celé knize, které závěrem dokonale vyvrcholí. Její postavy jsou dobře propracované, takže si zde každý najde svého oblíbence. Ať už je to Josie nebo někdo z vedlejších postav.

Pátý díl se mi rozhodně líbil více než Nečekané přiznání. Historie Noahovi matky byla velmi zajímavá a pro mě rozhodně byla hrdinkou s velkým H.

Pokud patříte k fanouškům thrillerů, tak by vás rozhodně autorčiny knihy neměli minout. :-)

22.08.2023 5 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Ex na koštěti se četla doslova sama. Dokonce jsem vzpomínkami zabrouzdala do dob, kdy jsem každý den koukala na Sabrinu mladou čarodějnici - kterou mi kniha připomněla. :-)

Kniha je soustředěna na témata jako jsou láska, magie, rodina a svým způsobem i sebepoznání a to, co je pro Vivienne vlastně důležité. Vivienne se snaží vyrovnat s tím, že se očividně ani po těch devíti letech z rozchodu nevzpamatovala a že ji to k Rhysovi pořád táhne.

Všechny postavy, které se v knize objevili mi padli do oka. Navíc styl psaní autorky byl poutavý i vtipný, takže věřím, že si své čtenáře najde a bude nacházet ještě dlouho. :-)

Pokud zrovna máte chuť na nějakou milou oddechovku věřím, že se vám bude Ex na koštěti líbit.

Straky Straky Zoe Sugg

Trochu jsem se bála, zda autorky zvládnou do knihy vnést potřebné napětí, aby udrželi čtenářovu pozornost, ale obávala jsem se zbytečně.

I když nám autorky část příběhu poodhalily, věřím, že to nejlepší nás ještě čeká!

Audrey ani Ivy mi nepadly do noty hned od začátku, ale postupem času jsem si je oblíbila - Audrey možná trochu víc.
Děj byl zajímavý a plynul bez jakéhokoliv zádrhelu či hluchého místa.

Za sebe mohu tedy vřele doporučit. :-)

Ačkoliv teď budeme muset čekat nějaký čas na pokračování, věřím, že to bude stát za to! :)

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Autorka vynikajícím způsobem udržuje čtenáře po celou dobu v napětí.
Ráda bych také vyzdvihla skvěle propracované postavy, se kterými si autorka dost nemilosrdně pohrála. - Což samozřejmě bylo smyslem celého příběhu.

Za mě se rozhodně jedná o knihu, která stojí za přečtení a troufám si říct, že s podobným dějovým spádem jsem ještě u žádné knihy nesetkala. A možná právě proto si mě získala.

Pokud máte rádi psychologické thrillery, za mě velké doporučení.

22.08.2023 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Celkově je kniha skvělým sloučením sci-fi a thrillerového žánru s dobře vykreslenými postavami a napínavým dějem, který čtenáře nutí otáčet stránky dál a dál. Delaney umně klade otázky o limitech technologie a povaze lidskosti a nechává čtenáře přemýšlet o tom co se stalo i po dočtení knihy.

Knihu vřele doporučuji všem, kteří mají rádi příběhy s vědeckofantastickým nádechem. Troufám si také říci, že vás kniha bude pronásledovat ještě dlouho poté, co ji dočtete. :))

Umění smrti Umění smrti David Fennell

Od knihy jsem měla velká očekávání. Bohužel zhruba v polovině knihy začala má pozornost upadat a já si přála, aby příběh nabral stejné tempo jako měl ze začátku.

Naopak blíže ke konci byla kniha skvělá a tak trochu si závěrem vylepšila celkové "skóre". Hltala jsem stránku za stránkou a užívala si autorův styl psaní.

Postavy byly dobře propracované. Každý měl svůj vlastní charakter a životní příběh.

Co mě hodě zklamalo byl fakt, že se autor nevěnoval rozboru záporné postavy. Chybělo mi zde více kapitol z pohledu onoho "umělce".
Věřím, že by se pak čtenář do příběhu více ponořil a hlavně by společně s hlavními hrdiny prožíval celé to "honění za podezřelými".

Suma sumárum - kniha rozhodně svým dějem zaujme, ale neřekla bych, že se jedná o dílo, které by předčilo jiné zajímavější thrillery/detektivky. Otázkou také je jestli se v záplavě těch lepších thrillerů neztratí. Původně jsem knihu hodnotila 4 hvězdičkami, ale nechala jsem si to uležet v hlavě a dávám nakonec 3,5 hvězdičky.

Knihu hodnotím jako slušný průměr, který neurazí. Věřím, že čtenáře si určitě najde, ať už dnes nebo jak bude plynout čas. :-)

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Doteď nevím, jak Damiena vnímat. Něco mi na něm do teď nesedí a jsem zvědavá, jestli se s ním ještě setkame. Doufám, že o něm neslyšíme naposledy.

Pořád se také nemůžu zbavit pocitu, že na mě všechno působilo tak nějak uměle a hlavně neuvěřitelně. Začátek byl hodně slibný a zajímavý, ale postupem času se všechno začalo šíleně zamotávat a byla zde šílená kombinace událostí, u kterých jsem jenom kroutila hlavou a říkala si, že to snad nemůže být možný.

Andrew je velký specialista na psaní "epických" scén, které jsou těžko uvěřitelné a tady toho bylo snad ještě víc, až jsem se přes to těžko dokázala přenést a právě proto knihu hodnotím jako jeden z jeho slabších začátků série.

Naopak bych ráda vyzdvihla čtivost. Mayna mám jako autora hodně ráda, proto se k jeho knihám ráda vracím. I v tom případě, když se mi nějaký díl třeba nelíbí. Mayne zrovna patří mezi ty autory, kteří jsou mou srdcovou záležitostí.

Za mě tedy první díl z nové série hodnotím 3,5*/5* a doufám, že další díly budou lepší a lepší.

Štvaná zvěř Štvaná zvěř M. A. Bennett

Pro zaryté fanoušky klasických thrillerů bude po přečtení knihy anotace malinko zavádějící.

Kniha se ale četla sama a jsem ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst. Chyběla mi zde větší akce, která by podle mého knize nijak neuškodila (nemyslím tím přímo mega vraždy) - právě naopak. Přijde mi, že autorka v určitých situacích plně nevyužila potenciálu, které toto téma nabízelo.

Nicméně, akcí a tomu, co se v knize odehrávalo odpovídá žánru young adult thriller. Rozhodně se nebojím, že by si kniha čtenáře nenašla. Věřím, že je mezi námi i skupina čtenářů, která má ráda soft thrillery a kniha se jim bude líbit. Pokud mezi ně patříte, troufám si říct, že vás zaujme. :-)

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Kniha se zaměřuje na vztahy, ztrátu i smutek. Autorka se nebojí osvětlit "temné" stránky života a přináší čtenáři pohled na život plný nedokonalostí.

Co se týče stylu psaní, Emily má zajímavý a osobitý přístup. Její kniha má mnoho vtipných a sarkastických momentů, což pomáhá uvolnit atmosféru v těžších scénách. Avšak, místy kniha ztrácí tempo a je poněkud předvídatelná.

Ráda bych knihu hodnotila v pozitivnějším duchu, ale já jsem se u ní nudila tak, že bych si nehty nudou ukousala.

Námět byl skvělý, ale v celkovém výsledku mi kniha prostě nesedla. Už od první stránky bylo jasné jak to všechno dopadne, což mi obyčejně u románů nevadí, ale tady jsem s tím hodně bojovala.

Možná na tom měla svůj podíl i January, která mi moc nesedla. Gus byl naopak skvělý! Bez něj bych to asi nezvládla.

Ráda bych knihu hodnotila v pozitivnějším duchu ale bohužel jí nedokážu dát více než 2,8*/5*.

22.08.2023 2 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

(SPOILER) Až do poslední chvíle mě nenapadlo podezřívat osobu, která nám byla téměř po celou dobu na očích. Všechny kousky skládačky se nakonec pomalu začaly dávat dohromady a příběh jako celek začal dávat dokonalý smysl.

Autorka píše neskutečně poutavě. Atmosférou příběhu dokáže čtenáře přenést do tajemného světa plného mrtvol, intrik, ale také přátelství.

Věřím, že si kniha získá spousty dalších čtenářů, kteří budou z příběhu nadšení alespoň z poloviny tak jako já. :-)

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Ticho je posledním dílem ze série Erla & Huldar, kde se nám prolíná nejeden případ a je otázkou, zda se těm dvěma podaří případ vyřešit ke spravedlnosti všech stran.

Neměla jsem od série přehnaná očekávání, ale doufala jsem, že mě alespoň zaujme natolik, že si ráda přečtu i ostatní díly. Bohužel jsem se po přečtení utvrdila, že série nebude nic pro mě.

Erla mi byla po celou dobu hrozně nesympatická. Přes to jsem se po celou dobu knihy nedokázala přenést.

Prostředek knihy byl za mě strašně zdlouhavý a nudný. Tady by rozhodně neuškodilo o pár stránek méně a bylo by to supr.

Nicméně začátek byl skvělý. Zprvu zde nechyběla čtivost, která se při závěru knihy naštěstí vrátila a já opět hltala stránku za stránkou.

Dle kladných recenzí zde na DK má Yrsa slušnou základnu fanoušků. Určitě tedy stojí za to si alespoň jeden díl přečíst (ať už kterýkoliv), třeba právě vás zaujme.

Co mám ale určitě v plánu je přečíst si jiné autorčiny knihy. Třeba mi sednou lépe do noty. :)

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

I po tomhle díle hodnotím Matčin hrob jako jeden z nejlepších dílů ze série. Tichý pláč nebyl špatný, ale nepřijde mi, že by se příběh nějak výrazně lišil od běžných detektivek, kde dojde k únosu dítěte.

Co mě ale hodně překvapilo bylo chování Amy, která byla před policií hodně uzavřená a nebyla schopná jim být více nápomocná. Zpočátku to vypadalo, že má snad nějaký výpadek paměti, ale v závěru už si najednou pamatovala vše, což mě přišlo trochu zvláštní.

Nechybí zde ani vývoj Josiineho osobního života, kdy nás autorka mírně šokuje.

Budu se už nesčetněkrát opakovat, ale Lisa Regan je jedna z mých "top" autorek a vždycky se k jejím knihám ráda vracím. :-) Doufám, že na další díl nebudeme muset dlouho čekat!

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Po dočtení se stále nemohu zbavit pocitu, že kdyby měla kniha v druhé polovině méně "vycpávek", byla bych z tohoto dílu nadšená mnohem víc. V porovnání s prvním dílem se mi Haka líbila víc. Možná proto, že vztah Alexe a Lily mi přišel přirozenější a uvěřitelnější. S nimi jsem veškeré emoce prožívala, zatímco u Jacka a Riley to bylo "když se to stane tak se to stane". Chyběla jim jistá kompatibilita.

Navíc, místy jsem nechápala jejich chování vůči sobě navzájem. Gesta vypovídala o tom, že se milují, ale když pak oba otevřeli pusu, moc to tak nevypadalo.

Co se mi naopak hodně líbilo byly novinové články, které knihu (dle mého názoru) velmi pozitivně obohatily. Navíc, to jak se Jack ke všem článkům postavil bylo obdivuhodné! :-)

I když zastávám názor, že bylo v druhé polovině dost vycpávek, ráda bych podotkla, že kniha byla neskutečně čtivá. Styl psaní autorky je prostě návykový a já už se teď těším, jak si zpětně přečtu i její starší knihy a samozřejmě další díl ze série Hřiště lásky.

Suma sumárum - pro romantické duše je série Hřiště lásky trefou do černého. Věřím, že nadchne nejednoho romantika. Ačkoliv knihu nehodnotím plným počtem hvězdiček, budu ráda když se nenecháte odradit a uděláte si na knihu svůj vlastní názor. :-)

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Příběh má skvělou zápletku s několika zvraty. Některé souvislosti jsem si spojila dříve, ale vůbec to neubralo na celkovém dojmu. Napětí v příběhu se každou stránkou stupňovalo a i když závěr nebyl až tak úplně nečekaný, cesta a vývoj příběhu byl mrazivý a napínavý. Díky tomu mě kniha držela v napětí od první stránky až do konce.

Strhující a mrazivý příběh, který se bude líbit čtenářům, jež mají rádi psychologické thrillery týkající se sériových vrahů.
Za mě rozhodně kniha, která stojí za pozornost a bez dlouhého přemýšlení má ode mě 5*/5*. :-)

Hotel Hotel Pamela Kelley

Autorka dokázala skvěle vyobrazit dění okolo hotelu a také charakter každé postavy. Nejvíc mi k srdci přirostla Paula a její bratr Nick. Sledovat jejich cestu bylo krásné.

Sledujeme zde několik postav a jednou z nich je i Andrea, Paulina sestřenice, která mi zpočátku moc nesedla. Postupem času jsem ale její chování a cíle pochopila soucítila s ní. Myslím si, že ji autorka pošťouchla na správné místo. :-)

Kniha byla neskutečně čtivá a ačkoliv se nejedná o klasický román plný klišé a romantických zážitků, čtení jsem si užila. Věřím, že svou obálkou i anotací očaruje mnoho čtenářů/čtenářek.

Za mě by si kniha rozhodně zasloužila více pozornosti. Pokud vás anotace a má krátká recenze zaujala, věřím, že nebudete litovat, když si knihu přečtete. :-)

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Kniha je plná akce a zvratů, které vás rozhodně nenechají chladné. Zuzka má ten dar, který čtenáře nutí číst dál a dál, dokud nejste na samotném konci. :-)

Troufám si říct - pokud se mezi vámi nachází někdo, kdo nemá moc v lásce scifi (tak jako já), Vypůjčený čas by mohl být skvělým začátkem. Téma umělé inteligence je dle mého názoru již docela aktuálním tématem a kdo ví, brzy možná bude i součástí našeho života.

Odvoz pro Sáru Odvoz pro Sáru S. C. Lalli

Otázek je mnoho a na všechny z nich dostaneme odpověď. V průběhu čtení jsem se těšila na slibované napětí, ale bohužel mě spíš "přeživší" Sára štvala. Její způsob nalézání pravdy a "vžívání" se do zemřelé Sáry mi nebyl sympatický.

Nicméně styl psaní autorky a to, jak dokázala i přes to všechno, co se mi nelíbilo, udržet čtenáře u knihy a neodložit ji, je pro mě velké plus. Nebojím se, že by si kniha nenašla čtenáře, které příběh nadchne.

Knihu hodnotím jako slušný průměr. Nebylo na ní vyloženě nic špatného, pouze mi nesedla hlavní hrdinka a styl jejího vlastního pátrání po vrahovy. Otázkou je, zda autorka těchto pocitů chtěla u čtenářů docílit nebo ne.

Nechci vysloveně psát, že by se kniha mohla líbit těm čtenářům, kteří v tomto směru ještě nemají moc načteno, i když na tom něco bude. Příběh Sáry může zaujmout širší pole čtenářů a já věřím, že si ty své najde. :-)

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Po přečtení knihy si stojím za tím, že anotace moc dobře nevystihuje zmatek, který v knize panoval. Někdy jsem opravdu netušila, co si myslet a připadala jsem si lehce opile. Stejně jako byla Anna po téměř celou dobu .

Velké plus je, že jsem se hned od začátku do knihy začetla. V knize se střídají pohledy více postav a díky tomu působila většina scén trochu zmateně.

Bohužel skvělý začátek a prostředek lehce pokazil překombinovaný a nereálný konec. Za mě by knize prospělo, kdyby skončila tak 30 stránek před koncem. Ta část byla za mě skvělým zakončením a svým způsobem si čtenář mohl ve své hlavě otevřené otázky domyslet. Raději bych uvítala konec s otevřenými otázkami než ten, kterého jsme se dočkali.

Když si odmyslím nereálné zakončení, příběh byl skvělý a kniha se četla téměř sama. Ocenila jsem flashbacky do minulosti. Díky nim čtenář Anně víc rozumí a chápe její chování. Ačkoliv se některé vzpomínky hůře četly, pro příběh byly klíčové. Kniha vás emočně vyždímá a závěr lehce uspokojí.

I přes to ale budu knihu ráda doporučovat dál, protože kromě toho na ní nebylo nic špatného a líbila se mi. Zanechala ve mně hodně pocitů a věřím, že podobné emoce dokáže vyvolat i u dalších čtenářů.