Ronny97 Ronny97 komentáře u knih

Grey Grey E. L. James (p)

Dokonalé spojení dramatu, romantiky a erotiky. Na odlehčení ideální volba.

23.07.2023 5 z 5

Od této knížky jsem měla velké očekávání. Musím říct, že ze začátku jsem nechápala, co na ní všichni vidí. To se ale brzy změnilo. Příběh se rozjel a já jsem pochopila :) už se těším na další díl..

05.07.2023 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Překvapivě jsem si celkem oblíbila Zoru. Byla to sice víceméně podivínka, ale kdo by se divil? Z Huberta jsem měla stejný pocit, jako ona. Moc jsem od této knihy nečekala, ale ačkoli to není nějaký extra počin, tak jsem se místy smála, byla jsem překvapená, jindy jsem nechápala..myslím, že tohle by kniha měla ve čtenáři vyvolávat.

17.03.2023 4 z 5

Musíme být statečné Musíme být statečné Frances Liardet

Silný, smutný, dojemný a krásný. Přesně takový tento příběh byl. Ellen neměla ani trochu lehký život. Podle mě byla neskutečně silným člověkem. Jediné, co mě mrzí je, že se k Pamele nedostaly dopisy, které jí Ellen psala. Kdyby někdy vznikl film podle této knihy, velice ráda bych se na něho podívala.

04.12.2021 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Ze všech tří knih se mi tato líbila nejméně. Oceňuju krátké kapitoly, ale velké množství odborných názvů mi nesedělo. Příběh se mi zdál velmi nereálný.

06.08.2021 3 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Krásná kniha, moc dobře se četla, moc jsem Christopherovi přála, aby se s Rebeccou nakonec přeci jen znovu setkali :) jen kdyby tam nebylo tolik gramatických chyb...

20.07.2021 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Čtivé a napínavé. Měla jsem pár adeptů na vraha, ale nakonec jsem byla opravdu překvapená.

12.06.2021 5 z 5

Příliš osobní známost Příliš osobní známost Eva Urbaníková

Byla jsem překvapená jak málo stran knížka má. Četla se moc dobře, příběh opravdu ze života. Pokračování by mě opravdu zajímalo. Chtěla bych se dozvědět, zda zůstalo jen u slibů, nebo se sliby změnily ve skutečnost.

29.03.2021 5 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Opravdu jsem se snažila knihu dočíst. Chtěla jsem vědět, jak to všechno dopadne, ale prostě to nešlo. Nemyslím si, že se k ní někdy v budoucnu vrátím.

08.01.2021

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Kniha, která člověka přiměje k zamyšlení nad tím, že moderní technologie nemají jen kladné stránky, ale také záporné. Navíc je zde i romantická linka. Hlavním hrdinům jsem opravdu fandila.

23.08.2020 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Od knihy jsem očekávala mnohem víc. Neseděl mi styl, jakým byla napsána. Ze začátku se v knize v podstatě nic nedělo. Zajímavé to začalo být až v okamžiku, kdy se Bruno setkal se Šmuelem. Od té doby už jsem se do čtení nemusela tolik nutit a i můj celkový názor na knihu se trochu zlepšil.

26.07.2020 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Neskutečně romantický a smutný příběh, který jsem přes slzy skoro nemohla dočíst. Jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Doporučuju :)

17.01.2019 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Zajímavé téma, příběh se četl dobře. Jen škoda toho rychlého a otevřeného konce.

09.05.2024 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Knížka se četla dobře, ale asi jsem čekala víc. Konec byl podle mě trochu překombinovaný.

18.04.2024 3 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

U těchto knížek člověk nemůže očekávat nějakou kvalitní literaturu. Je to spíš taková oddechovka. Čtenář hned na začátku ví, jak vše dopadne. Autorka zajímavě propojuje příběh i s těmi předchozími. Jsem zvědavá, zda i příští příběh proplete s těmito třemi..

10.03.2024 4 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

To byl tak krásný a zároveň smutný příběh..dlouho jsem doufala v dobrý konec. I když i ten v podstatě nastal Určitě se podívám i na filmové zpracování. Jediné, co mi na knize ,,vadilo bylo plno odborných námořnických termínů, kterým jsem nerozuměla.

11.08.2023 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Kniha mě od začátku nebavila, ale řekla jsem si, že jí dám šanci. Dočetla jsem jen proto, že neměla moc stran. Chápu, že jeho situace nebyla snadná, ale celou knihu číst jen o jeho nešťastné lásce se mi opravdu nechtělo. Asi to holt není můj šálek kávy.

23.09.2021 2 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Původně jsem druhý díl číst nechtěla, ale když už jsem ho měla doma, tak jsem si řekla, že do něj pustím a jsem za to ráda. Moc mě to bavilo a i když mi trochu neseděl závěr, stejně to celkový dojem z knihy nezměnilo.

26.08.2021 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Třetí kniha, kterou jsem od autorky četla. Bavit mě, narozdíl od prvních dvou, začala až od posledních 100 stran. Strašně mi vadila paní Eltonová a Harrietino ,,jézusmankote’’. Dočetla jsem jen proto, že jsem chtěla vědět, jak celý příběh dopadne. Přijde mi, že všechny autorčiny knihy jsou stále o tom samém...

16.04.2021 3 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Ze začátku jsem se do příběhu nemohla dostat. Postupně ale začínal být příběh stále zajímavější a na konci už jsem knihu neodložila :)

02.07.2020 4 z 5