Musíme být statečné přehled

Musíme být statečné https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435515/bmid_musime-byt-statecne-9j5-435515.jpg 3 88 88

Prosinec 1940. Během evakuace Southamptonu narazí mladá Ellen na děcko spící v opuštěném autobusu. Malá Pamela, ke které se nikdo nehlásí, si brzy získá její srdce. Navzdory tomu, že ve světě zuří světová válka, Pamela a Ellen zažívají zlatá léta. Mají jedna druhou. Až jednoho dne křičící Pamelu odvedou. Dokáže se Ellen vyrovnat se svou ztrátou?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

We Must Be Brave , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Musíme být statečné. Přihlašte se a napište ho.

cori
28.03.2023 3 z 5

Novomanželka Ellen se ujme opuštěné holčičky a přitom vzpomíná na své dětství, kdy přišla o oba rodiče a musela protloukat sama a spoléhat na milosrdenství druhých. Příběh Ellen, její kamarádky Lucy, bezprstého Williama a lady Brockové se odehrává v letech 1932 až 2010 a vypráví o lidské sounáležitosti a nezištnost a rodičovské lásce.

Alexxxka
06.05.2022 4 z 5

Nádherná obálka, příběh zajímavý ale bylo to zdlouhavé, vůbec by nevadilo něco vypustit. Věta: Byla si těžká, protože si byla drahocenná -je nádherná .. To budu říkat své dcerce ️

Barbora.M
20.02.2022 3 z 5

(SPOILER) SPOILER, SPOILER!!!

První ¾ se četly skoro sami, ale po odjezdu Pamely už kniha ztratila na čtivosti a já vlastně četla jen proto, že nenechávám knihy nedočtené.
Ano shledání na konci bylo, v to jsem doufala. Ale ta omáčka mezitím být nemusela. Čekala jsem, že Ellen dá Pam ty dopisy přečíst. A ono nic. A pak najednou konec u nějakého jídla, až jsem si myslela, že mi chybí stránky. Hodnotím prvních ¾ knihy na 5* a zbytek tak na 2*

Knižní novinky (32. týden)

02.08.2020

Kniha Musíme být statečné v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech2x

druhá světová válka (1939–1945)

Frances Liardet
britská, 1962