Romča11 Romča11 komentáře u knih

Gender Queer: Autobiografie Gender Queer: Autobiografie Maia Kobabe

Tenhle komiks je naprosto skvělej!
Velmi věrně a skvěle zachycuje, jaké to je objevovat to, že je člověk nebinární. Jaké to je v dnešní společnosti necítit se ani ženou, ani mužem. Nechtít být ani jedním.
Tenhle komiks se četl sám. Jen jsem obracela stránky a hltala ho. Je strašně čtivý a rychle se čte.
Taky jsem se dozvěděla spoustu nových informací, například že nebinarita vzniká už při prenatálním vývoji. A takových informací je komiks plný!
Vykreslení postav bylo také naprosto skvělé. A stejně tak pocitů. Naprosto jsem se dokázala vžít do hlavní hrdinky a chápala její pocity.
Celkově je to velmi povedený komiks, který velmi dobře a přesně zachycuje, jaké to je být nebinárním člověkem a s jakými těžkostmi se takový člověk musí potýkat.
Velmi se mi líbil a mnoho nového jsem se dozvěděla.
Je to prostě skvělý komiks, který můžu všem jen doporučit!

31.05.2022 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Tak tohle byl úžasný příběh. Bohužel nemůžu říct, že úžasný obsahem, který je dosti smutný a znechucující, ale je úžasný jeho zpracováním. Opravdu oceňuji autorku, že zvládla tak bravurně zpracovat tak těžké téma.
Příběh je navíc zpracovaný dost kreativně, kdy autorka místo klasického zachycení rozhovorů mezi postavami, jaké v románech bývá, použila formát z dramat, působí to jako by člověk chvílemi četl přepis divadelní hry. Což se k příběhu, kdy jedno z hlavních témat je divadlo, velmi moc hodí.
Na druhou stranu některé kapitoly byly opravdu dlouhé, až zdlouhavé, hlavně svým popisem některých situací. Ztrácela jsem pak už pozornost, co vše se vlastně v kapitole stalo.
Ale jinak se kniha četla velmi rychle, stránky mi mizely pod rukama, děj je napínavý.
Postavy jsou v tomto příběhu vykresleny velmi dobře, hlavně ty dětské a obzvlášť hlavní postava Františka. Ta její naivita a zápal pro divadlo. Autorce se opravdu podařilo zachytit, jak by dané situace vnímalo dítě.
Zároveň se jí podařilo dokonale zachytit i chování vedoucího divadelňáku, Mirka. Sice bylo značně nechutné, ale myslím, že takhle přesně by se ten člověk choval i v realitě.
Navíc kniha obsahuje ještě velmi povedené a krásné ilustrace.
Celkově jsem byla z knihy velmi nadšená a doporučila bych ji každému, kdo se nebojí těžkých témat.

16.04.2022 5 z 5

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

Tahle kniha byla hodně zvláštní. Celý příběh se nasáklý smutkem a depresivitou. Rozhodně bych nedoporučila ho číst, když člověk nebude mít zrovna šťastné období, mohlo by mu to ještě víc uškodit.
Každopádně co mě na téhle knize zaujalo je téma antidepresiv a hormonů, jejichž tvorbu antidepresiva podporují a které hormony naopak tlumí a jaký mají na člověka vlastně vliv. Že ho neučiní šťastným, ale jen potlačí deprese a stabilizují ho v takovém melancholickém stavu.
Dost mi v příběhu vadil postoj hlavní postavy k ženám, kdy na jednu stranu byly pouhým nástrojem fyzického uspokojení a na druhou stranu hlavní postava vzpomíná na svou životní lásku a jak ji stále miluje, i když se dávno rozešli.
Hlavní postava mi tedy byla krajně nesympatická. V podstatě celé dny nic nedělal a postupně čím dál víc bláznil.
Navíc mi také moc nevyhovoval autorův styl psaní, kdy hodně využívá asociace. Hlavní postava ve vyprávění neustále někam utíká a mě to hrozně rušilo.
Tahle kniha je zajímavou sondou do hlavy jednoho francouzského muže, který vzpomíná na svůj život, zatímco "umírá smutkem". Nicméně mě ale moc nezaujala a vadil mi autorův přístup celkově k životu.

04.01.2022 3 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Tahle kniha byla pro mě částečně zklamáním. Proč? Všechny případy, které jsou v knize popsány a rozebrány, byly již popsány a rozebrány v podcastu. Všechny do jednoho. Takže pravidelní posluchači a fanoušci podcastu v knize nenaleznou nic nového. Jen kultivovanější projev autorky Lucie Bechynkové. To je za mě pro knihu obrovské mínus.
Nevím, na jaké čtenáře kniha tedy míří, ale pokud na fanoušky podcastu, tak ty dost zklame. Lucie mohla přihodit alespoň pár nových případů a ne jen zrecyklovat podcast. Pro fanoušky je v tomto případě kniha pouze tím, že mají svůj oblíbený podcast ve fyzické podobě.
Autorka vždy tvrdila, že chce napsat knihu a tato je tedy její prvotinou a také je to na ní vidět. V knize jsou totiž dost překlepy a drobné nepřesnosti.
Co se mi ale na knize zase líbilo, je její zpracování. Jak to grafické, tak to klasické autorské. To grafické zpracování je naprosto geniální a krásné. Pastva pro oči. Co se týče toho hlavního zpracování, tak to také bylo dobré. Případy byly rozebrány a popsány velmi dobře. Čtenář pochopil, co se stalo, proč se to stalo a jak. Místy dokonce příběhy měly náznak napětí.
Celkově bych knihu hodnotila jako průměr. Jak jsem již zmínila, kniha je cílena hlavně na fanoušky stejnojmenného podcastu, přičemž ale kniha podcast pouze kopíruje.

11.10.2021 3 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Komiks je velmi dobře zpracovaný a moc se mi líbil. Věrně zachycuje pocity, jaké introvert má, když se musí setkávat s dalšími lidmi. Také zachycuje, co to vlastně znamená být introvertem. Jednotlivé stripy ale tvoří celistvý příběh, kdy hlavní hrdinka Debbie nakonec zjistí, že někteří lidé nejsou nakonec tak špatní. Kniha pak nadále zachycuje, jaké to je s introvertem žít v partnerském vztahu a to opět velmi dobře.
Hlavní hrdinka představuje toho pravého introverta, který ze začátku nemá rád žádné lidi a neustále touží být sám. Je opravdu skvěle vykreslena.
Komiks je jako vždy krásně nakreslený. Přesně tak, jak se to k příběhu hodí.
Tenhle komiks rozhodně doporučuji všem extrovertům, kteří chtějí nám introvertům porozumět.

02.09.2021 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Tohle bylo neuvěřitelné. Nejvíce mé fascinovalo, jak to bylo čtivé! Navíc to jednoduše bylo dokonalé vykreslení toho, jak by to konkrétně vypadalo, kdyby v Jižní Kalifornii opravdu došla voda. Prostě obdivuji, jak autor dokázal tu situaci tak reálně popsat, co se stane s vyspělou situací, když najednou nemá vodu a neví, kde ji sehnat, protože nikde není.

Příběh byl strašně dobře postaven, krásně plynul a postupně gradoval a nabýval na dramatičnosti až v jednu chvíli náhle vygradoval. Autor dokázal ve čtenáři vyvolat přesně to napětí, aby čtenář měl pocit, že musí číst dál a dál, aby se dozvěděl, co se nakonec stane, zda vodu hlavní hrdinové najdou nebo zemřou.
Popisy byly také neskutečné! Vůbec vymyšlení konceptu vodních zombie a jejich dokonalé popsání. Díky popisům má čtenář pocit, že se v příběhu ocitl s hrdiny.
Styl psaní ve spojitosti s dobře vystaveným příběhem působil také kouzelně, žádné složité věty, žádné zádrhely, příběh jednoduše odsýpal.
Kniha je napsána v ich-formě, kdy se ve vyprávění střídají v podstatě všechny hlavní postavy, což znamená, že se tu střídá asi 5 úhlů pohledu. S tím se pojí, že každá postava měla v určitých chvílích příběhu své úvahové pasáže, které jediné působily občas nudně a příběh trochu zpomalovaly a nebavily mě.
Vykreslení postav bylo také velmi dobré, ale bohužel mi skoro žádná postava nepřirostla k srdci. Někteří byly divní, jiní přechytralí a vlastně mi byl sympatický snad jen Garret a trochu Kelton, kterým jsem fandila, na jiných mi nezáleželo.
Jediné co mi na knize trochu vadilo byl konec. Celý příběh byl dramatický, voda nikde a v poslední kapitole je v podstatě happy end? Takhle to v realitě nedopadne. Takhle prostě ne. To mě hrozně iritovalo.

14.05.2020 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Musím říct, že tahle kniha byla skvěle napsaná a tak čtivá! Ten styl psaní autorky mě nutil číst dál a dál a vůbec jsem se do čtení nemusela nutit, prostě jsem vědět, jak děj pokračuje.
Samotný děj - v první dějové lince má docela velký spád, v každé kapitole se déje skoro něco velkého. V druhé lince je děj naopak pomalejší, jelikož se autorka snaží vystihnout, jak moc dokáže pevný partnerský vztah rozložit problém jako je neplodnost a snažení se o dítě 6 let.
Myslím, že samotné to hlavní téma, tedy neplodnost, bylo popsáno a vykresleno velmi dobře, hlavně tedy to, jak tento problém dokáže rozložit až skoro zničit pevné manželszví. To se mi moc líbilo a oceňuji to, jelikož v dnešní západní společnosti je to velký problém.
Co se mi už líbilo na knize méně, je ta celková idylkovost, to jak se Quinn a Graham k sobě dokonale hodili a podruhém setkání se vlastně dali dohromady a pak bez sebe nemohli být a po pár měsících se hned brali. To mi nepřijde reálné a prosté moc růžové.
Postavy byly také vykresleny velmi dobře, Quinn mi byla o něco méně sympatická, i když jsem chápala, proč je zoufalá a tak. Graham byl velký sympaťák a myslím si, že takového chlapa by si přála snad každá svobodná holka. Na druhou stranu, byl také až moc dokonalý. Takového chlapa s takovým cítěním jen tak na světě žádná nenajde.
Celkově se mi kniha líbila, nejvíce to, jak bylo zpracováno hlavní téma knihy, co ale knihu kazí, je právě ta přehnaná dokonalost, která je nereálná.

28.01.2020 4 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Dobrá knížka. Dash a Lily jsou krásný pár. Knížka stojí za přečtení :)

10.07.2019 4 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Tato kniha je úžasná. Nádherný příběh o tom jak se člověk může změnit kvůli lásce a jak se dá naučit žít s Aspergerovým syndromem. Rozhodně doporučuji :)

10.07.2019 5 z 5

Zajímavá kniha z dob romantismu. Vyskytuje se zde neopětovaná láska. Proto kniha končí celkem smutně. Ale kniha je napsána velmi zajímavě. Pokud máte chuť na typický román z dob romantismu rozhodně doporučuju.

10.07.2019 4 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Tohle je úžasná knížka. Možná že vypravěč je neobvyklý a tak se forma malinko nepovedla, ale obsah je naproto úžasný. Otevře oči lidem kteří je chtějí otevřít. Pro ostatní ale nemá cenu. Člověk zde nahlédne jak na problematiku xenofobní společnosti tak na krásné příběhy gayů. A navíc knížka nabízí poselství, že by se člověk nikdy neměl vzdávat a skoro vždy tu pro něj někdo je. Rozhodně si to přečtěte. Stojí to za to! :)

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Tahle knížka je úžasná. Příběh o Simonovi, který je gay a bojí se svého coming outu a má emailovýho přítele, do kterého se zamilovává a touží odhalid jeho identitu. A zároveň vede obyčejný život středoškoláka. Ty postavy jsou úžasné. Simon i jeho přátelé i Blue. Strašně dobře vykreslená psychologie postav i Simonova zamilovanost a jeho homosexualita. Nemám prostě k tomuhle slov. Knížka vám skoro mizí před očima když ji čtete. Je strašně čtivá. Jedna z nejlepších knih z young adult, co jsem četla. Fakt.

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Spící obři je sci-fi román o tom, že ve vesmíru nejsme sami a že určití mimozemšťané kdysi dávno před šestitisíci lety ukryli na naší planetě mimozemského robota a lidé ho teď objevili a s tím spojené komplikace a problémy.
Tahle kniha je geniální! Je neskutečně propracovaná až do nejmenších detailů jako z jakého matetiálu je robot vyroben, jazyk těch mimozemšťanů.
Na první pohled je viditelné, že knihu napsal velice studovaný člověk a lingvista, jelikož v knize je použito hodně výrazů jako je eufemismus a celkově většina postav mluví velice kultivovaným jazykem. Zároveň ale postavy, které jsou například vojáky, mluví obyčejně. Působí tak mnohem věrohodněji.
Kniha má originální zpracování - je složena z různých záznamů z deníků, misí a z rozhovorů postav s panem důležitým, ale nám neznámým. Knihu tvoří vlastně jeho záznamy.
Postavy v tomto příběhu jsou zajímavé, mají v sobě propojeny zajímavé vlastnosti - Kara je sice vojenský pilot, ale je výbušná a něksy neuposlechne rozkaz, dr. Franklinová je vědkyně, ale zároveň je mateřská. A nejlepší je samozřejmě pan důležitý, ale záhadný.
Zároveň jsou vztahy mezi postavami zajímavě propletené, hodně záleží na situaci.
Co na knize nejvíce oceňuji je to téma. Téma mimozemšťanů a robota, kterého sem před lety uložili, je prostě skvělé a kniha působí o to lépe, že je propravované do detailu. Každý detail v knize je propojený, nic vlastně není náhoda, každý detail má vyšší smysl.
Autor velice skvěle propracoval nejenom vědeckou stránku příběhu, ale i politickou, zpracoval, jak by se všechny velké státy zachovaly při objevování toho robota.
Vypravěč - náš pan záhadný - působí například jako ďáblův advokát, hledá všemožné chyby dopředu a upozorňuje na ně a dělá pro vše plán B. Tím pádem je ale také velmi prozíravý.
Děj je také plný zvratů. Skoro na konci každého záznamu/dokumentu se stalo něco, na co jsem jen zírala a potom jsem prostě musela číst dál, abych se dozvěděla, jak to autor myslel. Kniha je proto velmi čtivá, stránky mi mizely pod rukama.
Musím přiznat, že jsem se musela na knihu soustředit, abych se neztrácela a vše pochopila. Není to oddechové čtení.
Jedna z nejlepších a nejgeniálnějších knih, co jsem četla.

01.07.2019 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Na obtíž je young adult román o nejdivnější rodině, o které jste kdy slyšeli. Hlavní hrdinkou je Merit, která sbírá poháry a trofeje, které nevyhrála. Má sestru dvojče Honor a staršího bratra Utaha. Společně s jejich tátou žijí v Dolaru, v bývalém kostele, který jejich táta předělal a říká mu Dolar. Žijí tam společně s jeho novou ženou Victorií a spolu mají Meritina nevlastního brášku Mobyho. A kde je Meritina mamka? Tak ta v tomto domě žije taky a to ve sklepě! Trpí totiž sociální fóbií.
Celý příběh je plný různých zvratů, divností a zvráceností až jsem valila oči.
Znovu jsem se přesvědčila, že Colleen Hooverová umí psát a umí sakra dobře psát, ale zároveň jsem si potvrdila, že tento román se opravdu velmi liší od jejich klasických. V jejích jiných románech je zamilovanost a idylkovost hned na začátku a teprve poté se tam objeví problém. Tato kniha byla ale od začátku zvláštní a plná problémů hned na začátku a zamilovanost a idylkovost až na konci.
Co na Colleen opravdu miluju, jsou skrytá poselství, společenské a psychické problémy, o kterých vlastně daná kniha je a na které se Colleen snaží upozornit. Tato kniha není výjimkou a autorka zde zase mistrně poukázala tentokrát na problém z psychického spektra. Myslím, že tato kniha může spoustě lidem pomoci. Můžou si díky ní uvědomit, že daný problém také mají, i když si stejně jako Merit myslí, že nemají.
Postavy a vztahy mezi postavami jsou zvláštní. Po celou dobu knihy jsem tápala, co a kdo a s kým vlastně má nebo co si udělali. K Meritině rodině se navíc přidávají ještě Sagan a Luck, kteří tyto vztahy ještě více zamotají. Prostě nejdivnější rodina, o které jste kdy slyšeli, opravdu.
Tuhle knihu jsem četla o zkouškovém a mohla jsem si dovolit jen jednu kapitolu denně. Colleen má ale tak skvělý styl psaní, že jsem se vždycky dokázala hezky odreagovat na tu chvilku a vypnout. Za mě bych tuhle knihu označila vytahovačem ze čtecích krizí, jelikož se tato kniha čte rychle a máte chuť číst dál a dál, abyste věděli, jak se všechny ty zvláštnosti, vztahy vlastně rozuzlují a jak to všechno dopadne.
Celkově se mi tento příběh moc líbil a můžu vám ho jen doporučit. Tohle je zvláštní až tak, že si to musíte přečíst.

01.07.2019 5 z 5

"Pokud si neodnáším ze života žádné jizvy, to jsem neměl nic za co bych bojoval?"

Tahle kniha představuje unikátní příležitost nahlédnout do hlavy člověka, který měl tu příležitost hrát v seriálu Přátelé, ale zároveň se celý život potýkal s nemocí jménem Závislost.
Celá kniha působí jako autorova opravdu upřímná zpověď, kde odhaluje všechny stránky svého života a to i ty stinné. Kniha je plná upřímných emocí, kteté autor během svého života prožíval, to velmi oceňuju.
Kniha se velmi dobře čte, je napsaná velmi čtivě a velmi dobře strukturovaná. Akorát ke konci se dobrá struktura trochu vytratila. Autor často přeskakoval v časových obdobích svého života a občas jsem se ztratila v tom, o jakém období zrovna mluví. Také jsem měla problém s tím, že se ke konci často opakoval. I když chápu autorův záměr, že chtěl jisté věci zdůraznit, působilo to na mně nudně.
Naopak mi kniha dodala pocit, že člověk není sám, když se potýká s nějakými problémy.
Celkově se jedná o skvělou a upřímnou autobiografii. Doporučuju!

17.04.2024 4 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Tak tohle je snad první kniha od Colleen Hoover, která je převážně pozitivní a skoro bez žádného velkého dramatu. Takové pohlazení po duši a dodávající naději, i když pro někoho by se to mohlo zdát až trochu moc sluníčkové a přeslazené. Ale i když by se tak nemuselo zdát, někdy tyhle příběhy potřebujeme.
Autorce se povedlo v obou knihách vedle sebe ukázat, jak partnerský vztah nemá a poté jak naopak má vypadat a to naprosto skvěle. Vztah mezi Lily a Atlasem je tím ukázkovým a postava Atlase je skvělým příkladem toho, jak by se měl muž ke své partnerce chovat.
K tomu se mi ale i líbilo, jak na Lily neustále vykukovala její minulost v podobě Ryla a že rozvodem to bohužel nekončí, zvlášť pokud máte s partnerem dítě. Příběh pak působil více reálně.
V knize se také nachází spousta krásných myšlenek, které jsou hodny zapamatování.
Po dějové stránce se toho v knize bohužel až tak moc nestane.
Námi to začíná je skvělým pokračováním prvního dílu, který vám dodává naději, že všechno bude jednou lepší. Pokud se vám líbil první díl, běžte i do tohohle pokračování.

25.03.2024 4 z 5

Směna Směna Anna Beata Háblová

Tahle kniha nabízí velmi originální téma, kdy se pozastavuje nad tím, že aby se dnešní běžný umělec uživil, musí k tomu pracovat v supermarketu a čistě malováním si vydělá jen pár vyvolených jedinců. Tohle téma se mi neskutečně líbilo, je velice aktuální a autorka ho vyobrazila velmi dobře.
Líbila se mi i hlavní zápletka s ukradeným obrazem a následné pátrání hlavní hrdinky po něm. Dodalo to knize napětí a dynamiku, kdy jsem až do konce byla napnutá, kam se obraz poděl.
Celkově se mi kniha přišla dobře napsaná, dobře a rychle četla, stránky mi mizely pod rukama.
Zároveň se mi i líbilo téma vztahu mezi hlavní hrdinkou a jejím bývalým přítelem, jak s ní manipuloval a snažil se ji využít.
Celkově se mi Směna hodně líbila, hlavně svým tématem. Doporučuju!

31.12.2023 5 z 5

Možná je to jablko Možná je to jablko Šinsuke Jošitake

Možná je to jablko je výborná filozofická knížka pro děti ale i dospělé. Přiměje vás totiž zamyslet a podívat se na různé věci z jiné perspektivy.
Knížka je útlounká, ale i přesto se s ní dá strávit mnohem více času, než by člověk předpokládal. Je to hlavně díky tomu, že skoro na každé stránce se čtenáři snaží na obyčejném jablku ukázat, že všechno nemusí být takové, jaké se to zdá na první pohled. To oceňuju.
Kniha je navíc nádherně ilustrovaná. Kromě zamýšlení se nad větami člověk stráví také čas důkladným prohlížením jednotlivých kreseb, které toto zamyšlení jen podpoří.
Tenhle titul není určen jen pro děti, ale i pro dospělé. Obě věkové kategorie v knize uvidí něco jiného, ale obě si z toho mohou mnoho odnést. To se mi na knize velmi líbilo.
Celkově jsem z knihy Možná je to jablko byla dost nadšená.

09.05.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Klišé. To je bohužel první slovo, které se mi u téhle knihy vybaví.
Kniha vypráví příběh, kdy se holka rychle zamiluje do kluka, o kterém nic neví a už skoro hned ví, že to bude láska pomalu na celý život. Prostě klišé.
Navíc ten samotný název a jeho vysvětlení v příběhu působí jako jedno velké klišé.
Na tomhle příběhu se mi také nelíbilo, že často působil nereálně a byl hodně idealizovaný.
Některé postavy navíc nepůsobily tolik autenticky. Nejvíce pak hlavní hrdinka Beyah, která například v podstatě z minuty na minutu změnila názor na svou novou nevlastní sestru. A o své budoucnosti se rozhodne na základě jednoho letního románku.
Na druhou stranu se mi líbila postava Briana a to, jak se k dceři choval.
Co se mi také dál líbilo, byla témata, kterým se kniha věnuje.
Příkladem je docela dost originální příběh Samsona, který propadl mezerami amerického sociálního systému. Líbilo se mi, že se autorka snaží čtenářům přibližit tuto problematiku.
Kniha se velmi dobře a rychle čte, autorčin styl psaní opět nezklamal. Na druhou stranu byl zvrat dost předvídatelný.
Kosti v srdci jsou taková dobrá oddechovka, pro mě ale byly lehkým zklamáním.

13.04.2023 3 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Příjemná jednohubka, kterou máte přečtenou za jedno odpoledne. Je to totiž tenoučké, má to velká písmena a obsahuje ilustrace.
Tohle je přesně kniha pro fanoušky komiksové série Srdcerváči, kteří mají Nicka a Charlieho a celý ten komiks rádi.
Celý děj této krátké knížky se točí kolem strachu z opuštění a odloučení, který začíná Charlie pociťovat, když se blíží konec školního roku, po kterém Nick odjíždí nastupuje na univerzitu. A s tím se pojí právě problém této knihy. Autorka se nejspíš snažila co nejlépe vyjádřit a popsat tento strach, ale dosáhla akorát toho, že postavy se chovají o dost jinak, než jak se chovají v komiksu. Navíc to chování není ani moc uvěřitelné z reálného života a celé je to vyhrocené a přehnané. Nepůsobí to věrohodně a reálně.
Konec příběhu byl dosti předvídatelný. Na druhou stranu byl takovým pohlazením po duši a ujištěním, že vše bude dobré.
Styl psaní autorky je stále dobrý, kniha se totiž četla lehce a rychle.
Jinak jsem si ale čtení užila. Komiks Srdcerváči totiž miluju. Pro fanoušky je to ideální kniha. Bylo to příjemné počtení na jedno odpoledne, ale rozhodně nic převratného. Kniha je spíš určena hlavně pro fanoušky tohoto komiksu.

31.12.2022 4 z 5