Romanka89 Romanka89 komentáře u knih

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

King není jen mistr hororu, ale jak dokládá toto dílo, tak i mistr detektivky. Za mě naprosto vynikající příběh, skvěle vykreslené postavy, četlo se to jedním dechem.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Mé první setkání s Keplerem. Knihu jsem slyšela jako audioknihu a dělalo mi problém udržet pozornost. Začátek vypadal slibně, ale pak mě to prostě nějak nebavilo, nechytlo. Uvidím jestli autorům dám ještě někdy šanci a přečtu si od nich i něco jiného.

22.01.2016 3 z 5

Noční můry v Elm Street 1 Noční můry v Elm Street 1 Jeffrey Cooper

Dosud jsem nebyla schopna shlédnout filmy (vím, jsem barbar), ale dostala se mi do rukou tato kniha a je to výborné počtení. Těším se až shlédnu konečně filmy :)

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Upíří tematiku mám ráda a tak sem si na doporučení kamarádky přečetla (nedočetla) tuhle knihu. Kulhánek asi opravdu není pro všechny, nebavilo mě to, snažila jsem se, ale asi ve třičtvrtě knihy jsem prostě přestala. Nezaujal mě styl psaní a navíc mám asi prostě radši klasičtější upíry ;-).

22.01.2016 1 z 5

Nástin dějin evropského myšlení (od Thaléta k Rousseauovi) Nástin dějin evropského myšlení (od Thaléta k Rousseauovi) Ivo Tretera

Velmi užitečná kniha, která mne provázela celé studium filosofie. Velmi přehledně napsané. Doporučuji.

22.01.2016 4 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Velmi silný příběh o tom, jak moc rozdílní si můžou být muži a ženy při tak vážné situaci jakou je válka. Muži touží bránit vlast, umírat pro čest, svobodu nebo vědu. Ženy/matky své syny a muže odmítají posílat do války. Co může být horšího než přijít o své děti i muže?

Loupežník Loupežník Karel Čapek

Smutná i veselá milá hra, která oslavuje mládí, lásku a to, co vše je ochoten člověk pro osudovou lásku udělat.

22.01.2016 3 z 5

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Vynikající komedie, ráda bych ji viděla v divadelní podobě. "On je hřích a hřích. Já to říkám otevřeně: úplatky beru. Ale jaké úplatky? Štěnátka. A ještě jenom od jezevčíka."

Čtenářská výzva 2016: Kniha, která má méně než 200 stran.

21.01.2016 5 z 5

Toxin / Měsíční svit ti sluší / Až za hrob / Příslib lásky Toxin / Měsíční svit ti sluší / Až za hrob / Příslib lásky Dick Francis (p)

Už je to dávno co jsem knihu četla, tak jen můžu říct, že mi v paměti utkvěly romány Toxin a Až za hrob. Snad si jednou přečtu ještě něco jiného od těchto autorů. Celkově je kniha pěkným a pestrým čtením na dovolenou.

Irena Irena Louis Aragon

Milovníci erotické literatury jako takové asi nebudou nadšeni, nečekejte žádné popisy sexuálních scén, ale surrealistický text, který se však čte jedním dechem.

21.01.2016 4 z 5

Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky John Grisham

Zkrácené verze různých žánrů světového čtení (plné jsem nečetla). Už je to sice pár let co jsem knihu četla, ale vím, že každý román mne něčím zaujal, a také si vzpomínám, že Zápisník jedné lásky byla snad první a jediná kniha, která mne dojala až k slzám. Krásné čtení na dovolenou.

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Ze začátku mě kniha moc nebavila, na můj vkus moc popisné a prostě nudné, ale pak jsem se začetla, že jsem knihu přečetla během tří dnů. Taková hodně zvlášní rodinka, ty Hanzelínovi, na jednu stranu Dora mi byla sympatická že se jako jediná vzepřela, ale na druhou to byla prostě mrcha.

21.01.2016 4 z 5

Goth - Magická stránka temné kultury Goth - Magická stránka temné kultury Raven Digitalis

Jelikož jsem se jednu dobu o tuto subkulturu docela zajímala, na tuto knihu jsem se těšila, že konečně někdo něco kloudného k tomuto tématu napíše, ale osobně jsem byla zklamaná. Málo tam autor řeší historii (80. léta, Batcave, skupiny jako Sisters of Mercy, Siouxie atd. - pouze povrchově zmiňuje) a zabývá se spíše oblékáním, typy líčení a magií, kterou považuji jako okrajovou součást, kterou ne každý provozuje. Dbá spíše na vzhled členů, než na duši, a historii tohoto hnutí. Ale je to jeho osobní pohled na věc, který se jen neshodoval s mým, čekala jsem něco jiného. Knihu o tomto tématu by měl spíš napsat někdo, kdo je z kolébky této subkultury, kdo má k tomu blíž, tak třeba se dočkáme zpracování tématu od někoho jiného.

21.01.2016 2 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Pokud si dobře pamatuji, tak tohle byla první kniha od mistra hororu, kterou jsem četla a okamžitě sem si knihu i autora zamilovala. Pozoruhodný závod.

21.01.2016 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Podle obálky kniha vypadá velmi lákavě, ale bohužel je to docela zklamání. Čekala jsem více napětí, ale bylo to předvídatelné, divně napsané (možná divný překlad), jen obrazové přílohy byly pěkné, i když s textem moc nesouvisely. Ale nejlepší je že nápis na obalu je fosforový :D. Možná kdybych byla mladší, zaujalo by víc...

20.01.2016 3 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Mám velmi ráda seriál a knížka mne kdysi taky oslovila, po letech jsem se k ní teď vrátila v rámci knižní výzvy 2016 (oblíbená kniha mého dětství) a stále mne okouzluje.

Čtenářská výzva 2016: Oblíbená kniha tvého dětství.

19.01.2016 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Film mám velmi ráda a i přes to, že jsem nejdříve viděla film, jsem si knihu zamilovala. Sice by asi bylo o něco lepší číst nejdříve knihu, protože takhle už si člověk postavy a prostředí představuje tak jak to bylo ve filmu, ale vždyť to vlastně zas tolik ničemu nevadí.

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Obal prodává knihu. Alespoň v mém případě tohle platilo. Kniha mě nezklamala, ale velice příjemně překvapila, do poslední chvíle plná napětí, na konci jsem docela zírala, co se to tam jako k sakru děje? Za mě plný počet.

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Co se týče Nietzscheho, má znalost je spíš povrchová, ale to mi nebránilo si knihu užít a neodtrhnout se od ní. Naprostá pecka! Ani jsem to nečekala. Až se hlouběji seznámím s Nietzschem, musím si toto dílo přečíst prostě znova! :)

"To jsem! Sviňka, čubka, žížala - ženská! Hnojiště, z něhož rostou hnusné děti. Fuj na nás! Jsme nuly; teprve když se před nás postaví muž, stane se tak trochu z nuly něco. Úponkovité rostliny; bez vás nemáme naprosto smysl. Jsme 1/10; muž 9/10. Bylo by jen logické, kdyby každý muž každou ženu beze všeho rozšlápl. I nejnižší, nejslaboštější muž je vyšší než nejvyšší žena."

14.01.2016 5 z 5

Úchylův kapesní průvodce bizarními touhami ukrytými v našem podvědomí Úchylův kapesní průvodce bizarními touhami ukrytými v našem podvědomí Dennis DiClaudio

I já jakožto milovnice markýze de Sade jsem občas žasla, na co všechno člověk může být úchylný. Kniha je psaná vtipnou formou, takže i když některé úchylky zrovna nejsou Váš šálek čaje, musíte se prostě usmívat.