Romanka89 Romanka89 komentáře u knih

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Mé první setkání s Nesbem. Měla jsem větší očekávání. Nenadchlo mě to, do čtení jsem se místy musela nutit a kdyby se mě někdo zeptal o čem to bylo, tak bych asi nebyla schopná pořádně odpovědět, příběh mě nechytl. Uvidím jeslti do budoucna autorovi dám ještě šanci.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž autor letos oslaví (oslavil) kulatiny.

03.04.2020 3 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

V povídkách King není podle mě až takový král jako v obsáhlejších dílech, i když některé nápady a zpracování rozhodně stojí za to. Vybírám několik co mě zaujaly a pak naopak ty co mě absolutně minuly jakýmkoli účinkem.
Zaujalo: Duna, Nekrology, Pod psa, Posmrtný život, Ur, Zlý chlapeček.
Nezaujalo: Blokáda Billy (ne, popisy baseballu mě fakt strašně nudily), Kostnice, Tommy (obě "básně" od Kinga pro mě opravdu ne), Pan Mňamka. Ostatní za mě takový průměr. Závěrečná povídka je v aktuální situaci docela příhodná.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž název je na obálce červenou barvou.

22.03.2020 4 z 5

Příběh jsem několikrát viděla jako seriál. Kniha je ještě o fous lepší, i když mi občas přišly zdlouhavé některé dopisové pasáže. Je to příběh o životě v pohraničí za války, vyprávěný citlivou dívkou, od jejího dětství, kdy přišla o maminku a tatínek si našel novou, do její puberty.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, která má v názvu slovo “aneb“.

05.03.2020 4 z 5

Fantóm Opery Fantóm Opery Gaston Leroux

Znám film, muzikál, miluju tu hudbu. Konečně jsem se dostala ke knize. Mnoho věcí je v knize vysvětleno, do filmu se toho tolik nevejde. Krásný příběh.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, která má na obálce květinu.

14.02.2020 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Taková fajn oddechovka mimo mé oblíbené žánry, ale docela příjemně překvapila. Hezky se četla. Trochu jsem si zavzpomínala na své nedávné těhotenství, i když teda nebylo takhle divoké.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž první věta začíná zájmenem.

11.02.2020 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Pár knih už jsem na toto téma četla, tahle patří mezi ty slabší. Respektive mě tento styl nesedí, psáno spíš jako romance a jen tak mimochodem odehrávající se za války v Osvětimi, kniha mi zkrátka nesedla.

Čtenářská výzva 2020: Kniha o holokaustu.

30.01.2020 3 z 5

Dětská nespavost: Co dělat, když vaše dítě nemůže spát Dětská nespavost: Co dělat, když vaše dítě nemůže spát Eduard Estivill

Jsem zastáncem kontaktního rodičovství, tuto knihu jsem si přečetla ze zvědavosti a nelíbí se mi víc než jsem předpokládala, z miminek a malých dětí dělá manipulátory (strach ze tmy, žízeň, potřeba blízkosti rodiče, to vše je podle knihy neadekvátní chování, které dítě jako dělá schválně?), kteří nemají své potřeby, nechává vystavovat díky pláči dítě stresu. (Dítě v 6 měsících by mělo spát 12 hodin v kuse? Cože?) Z rodičů dělá neschopné, pokud jim dítě v 6 měsících nespí celou noc. Myslím, že dnes by už tato metoda mohla být překonaná, vždyť kniha je z roku 2002! Zajímalo by mě, zda autor, v dnešní době, pokud stále žije? Si za metodou stále stojí. Myslím, že o spánku jsou novější a přívětivější knihy, za mě od Lenky Medvecové S láskou o dětském spánku. Jinak samozřejmě každého věc, asi to funguje, ale podle mě spíš stylem že dítě ten pláč prostě vzdá, když ten rodič nepřijde, což mi přijde docela smutné.

28.01.2020 odpad!

S láskou o dětském spánku S láskou o dětském spánku Lenka Medvecová Tinková

Velmi vystihující název knihy. Úžasná kniha, která mi dala vnitřní klid a sílu, že ten spánek zvládneme. Kniha plná spousty uvědomění, napříkad jak nás děti zrcadlí - když maminka bude v klidu, tak i dítě bude s klidem a lépe usínat. Zajímavý je na začátku pohled na to, jaký význam spánku dávají růžné kultury a země, takže neexistuje vlastně normální a nenormální spánek, pro každého je to něco jiného. Jsem ráda, že jsem si vybrala cestu kontaktního rodičovství a tahle kniha mi velmi pomohla. Doporučuji všem rodičům.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, která vás zaujala svým názvem.

23.01.2020 5 z 5

Básník Básník Michael Connelly

Má první kniha od tohoto autora, lépe jsem si vybrat nemohla. Skvělá napínavá detektivka, nečekané rozuzlení a otevřený konec, který není na škodu, dává nám prostor pro fantazii a můžeme si domýšlet, jak to vlastně dopadlo?

Čtenářská výzva 2020: Kniha autora, který získal cenu E. A. Poa.

13.01.2020 5 z 5

Mámou hravě Mámou hravě Martina Karásková

Jak je řečeno podemnou, některé věci jsou automatické ale jinak kniha plná inspirace a spoustu her určitě využijeme a možná i něco vyrobíme.

21.12.2019 5 z 5

Zámek Zámek Franz Kafka

Velmi náročné čtení, kor s vykojeným mozkem, ale tak nechci uplně zakrnět v mateřském plurálu "my sme se pokakaly" :D Knihu jsem četla dlouho, po troškách, odstavce dlouhý jak tejden před vejplatou, ale stálo to za to! A souhlasím s KapitánSmrt, velmi aktuální dílo o byrokratické mašinérii.

19.12.2019 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Moje první kniha od tohoto autora. Celkem ráda čtu takovéhle brutální věci (i na mateřské :D), takže mi to káplo do noty. Myslím, že si ráda přečtu i jeho další knihy. Skvělé, napínavé.

28.11.2019 5 z 5

Padesát odstínů ostudy Padesát odstínů ostudy Andrew Shaffer

Vskutku brak všech braků, ale s tím se opravdu trochu počítalo, originální trilogii číst nehodlám, viděla jsem jedním okem akorát film, a jako jo, parodii jsem se občas pousmála, ale čekla jsem možná trošku větší srandu, ale tak co už, bylo to rychle přečtené.

15.11.2019 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Skvělé zakončení série. Prostě Kepler. Jako hlavní zloduch působí sice trochu nesmrtelně a s nadpřirozenými schopnostmi, ale proč ne.

13.11.2019 5 z 5

Legend of Sleepy Hollow / Legenda o Ospalé díře (dvojjazyčná kniha) Legend of Sleepy Hollow / Legenda o Ospalé díře (dvojjazyčná kniha) Washington Irving

Hezká krátká povídka, jako bonus si procvičíte angličtinu. Film je skvělý, při čtení jsem si ho představovala.

01.11.2019 4 z 5

Milovala jsem tyrana Milovala jsem tyrana Caroline Bréhat

Dočteno kupodivu za tři dny, což s dvouměsíčním miminkem považuju za úspěch :D četlo se jedním dechem až mě mrazilo, možná proto, že ve svých telecích letech jsem jednu takovou manipulativní lásku zažila, "naštěstí" bez fyzického násilí, ale psycho to bylo teda slušný. Je dobře, že se o tomhle píše, člověk si pak může uvědomit, když je něco špatně, protože v takovém vztahu si fakt připadáte špatní vy a není jednoduché si to přiznat a odejít. O to víc mě mrazilo když sem si představila, kdyby něco takového byl můj manžel a choval se takhle ke mě a k malé.

26.10.2019 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Nebylo to takový hororový terno jako Trhlina (alespoň teda pro mě), ale i tak hodnotím vysoko. Skvělá psycho atmosféra.

22.10.2019 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Taky díky čtenářské výzvě jsem si tuto knihu přečetla a jsem za to moc ráda, jinak bych se kní asi nedostala a film jsem kdysi teda viděla ale moc si ho nepamatuji. Zpočátku mi nešlo se začíst ale pak už to šlo, je úžasné jak Oskar pomáhal a co vše kvůli záchraně tolika lidí riskoval. Obdivuhodné.

Čtenářská vývza 2019: Kniha, která obdržela Man-bookerovu cenu.

17.10.2019 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Film jsem viděla už dávno, až teď jsem se dostala ke knize a je to pecka! Člověka z tý Annie a jejích "výkyvů nálad" fakt mrazí, dobrej psychouš. Na film jsem koukla ještě jednou a Annie v podání Kathy Bates je naprosto skvělá. I když se film a kniha liší ve způsobu Paulova mučení, obojí je drsný. Plný počet.

30.09.2019 5 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Kniha, která může být nápomocná mnoha rodičům, a já jsem jeden z nich. Některé pasáže jsem si založila, abych to rychle našla, kdyby něco. Hezky popsaná teorie čtvrtého trimestru.

19.09.2019 4 z 5