Romanka89 Romanka89 komentáře u knih

Americké psycho Americké psycho Bret Easton Ellis

Brutality mám v knihách ráda, ale tohle je kniha zcela ojedinělá. Někdy může působit nudně, zdlouhavé popisy např. Patrikova bydlení, co vše používá na péči o pleť, jak chodí do posilovny, pokaždé když je se svými přáteli, tak popisy toho, co mají na sobě a hlavně jaké značky. Takový snob. A pak prostě najednou popis jak brutálně zavraždí bezdomovce třeba. Násilnosti se stupňují, ale stále jsou prokládány popisy, třeba i rozbory alb některých hudebníků. Jenže bez těch popisů, jen násilnosti, by to prostě nebylo ono, patří to k vykreslení života hlavního hrdiny. Film neznám, ale velmi se na něj těším.

13.05.2022 4 z 5

Pohádkopsaní pro klidné spaní Pohádkopsaní pro klidné spaní Lenka Medvecová Tinková

Do vymýšlení pohádek se asi nepustím, každopádně knihu jsem si nejdřív celou přečetla sama, abych věděla co obsahuje a některé pohádky pak zkusím "aplikovat" na dceru, třeba o česání vlásků, čištění zubů a tak. Tak uvidíme, jestli jí zaujmou. Mě ten koncept pohádek na míru aktuálním problémům docela zaujal.

27.04.2022 4 z 5

Návraty do Želar Návraty do Želar Květa Legátová (p)

Želary i Jozova Hanule se mi moc líbily, tak mě zajímal i rozhovor se spisovatelkou. Krásné povídání o jejím životě od dětství až po stáří, o jejích názorech na život. Úvahy k zamyšlení.

Čtenářská výzva 2021: Kniha o známé české osobnosti.

20.04.2022 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Není to úplně můj žánr, film znám, a kniha byla taková milá oddechová, úsměvná četba.

01.04.2022 3 z 5

Za mě hodně užitečná kniha. U dcery oblečení na hranu mám, má komodu s šuplíkama a je to vážně nejlepší. V naší klasické šatní skříni s policemi je to bohužel na ty komínky, které, že jsou naprosto nepraktické, člověk tak nějak ví už dávno :D. S tím oblečením do toho asi půjdu (vyházet co mi nepřináší radost), co se týče ale knih, nikdy! :D Určitě kniha plná zajímavých myšlenek, které by vás v souvislosti s uklízením nenapadli.

29.03.2022 4 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Za mě jedna z nejlepších knih o rodičovství, spoustu příkladů a hlavně to není jen o rodičovství, ale o komunikaci mezi lidmi celkově - v práci, ve škole. Spoustu stránek mám založených, podtrhaných, abych mohla kdykoli listovat a připomínat si principy respektující komunikace.

13.03.2022 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Skvělá série, ač tento díl mi přišel nejslabší, zpočátku jsem se nemohla začíst, ale pak mě příběh pohltil, stejně jako předchozí.

12.03.2022 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Prostředí skotského nehostinného ostrova se skvěle hodí k příběhu o záhadném nálezu zavražděného mladíka. Jelikož jsem první díl Skála četla už před rokem, tak jsem se zpočátku musela zorientovat v postavách ale to netrvalo dlouho. Těším se na Šachové figurky.

20.02.2022 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Tohle se povedlo, měla jsem delší pauzu od detektivek, už jsem byla přehlcena a tohle mě zase vrátilo do hry. Skvělá zápletka. Nejspíš se pustím i do dalších dílů série.

26.01.2022 4 z 5

Mámou Mámou Šárka Ferrerová

Skvělá jednohubka ke konci roku o jednom mateřství. Šárky názory a cesta mateřství mi jsou blízké, tak se mi kniha příjemně četla a zavzpomínala jsem si na to své. A hlavně i mého manžela děsila představa, že mi v těhotenství vyleze pupík, u mě se tak nestalo, uf :D

Čtenářská výzva 2021: Kniha poprvé vydaná v roce 2021 (nová kniha).

31.12.2021 4 z 5

Aha! Rodičovství Aha! Rodičovství Laura Markham

Vzhledem k tomu, že už jsem knih o rodičovství četla celkem dost, tak nic nového v ní nebylo, ač samozřejmě opakování matka moudrosti. Víc mi třeba sedla Rodičovština, stejné věci jinak řečené.

28.12.2021 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Znám film, ze kterého jsem byla tehdy nadšená, takže příběh jsem znala dopředu. Přesto, stejně jako předchozí kniha Želary se kniha krásně plynule čte, navíc zde člověk není zmaten propletencem postav a některé zná z předchozí knihy. Krásný a dojemný příběh.

20.12.2021 5 z 5

Lesana z paneláku Lesana z paneláku Petra Šetele

Krásná kniha o těhotenství a rodičovství, psaná s humorem a nadhledem, přesto plná mnoha užitečných informací. Kniha plná podpory pro všechny ženy, matky, bohyně! Doporučuji všem ženám, matkám, budoucím matkám a doporučuji těm, co je nebaví zrovna moc číst, ale přesto potřebují nějakou podporu v těhotenství a před porodem.

15.12.2021 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Zpočátku jsem měla problém se orientovat v propletenci postav, ale se čtením dalších povídek jsem se už tolik neztrácela, i když jsem se občas musela vracet. Povídky úžasně plynou, krásně se to četlo. Ještě dlouho budu přemýšlet nad tragickými osudy některých postav. Musím si hned půjčit Jozovu Hanuli.

Čtenářská výzva 2021: Kniha, jejíž děj se odehrává na vesnici.

14.12.2021 4 z 5

Druhé pohlaví Druhé pohlaví Simone de Beauvoir

Velmi detailní pohled na postavení ženy napříč historií a různými zeměmi. Samozřejmě, že dnes je jiná doba, než v které byla kniha napsána, ale i tak si myslím, že je kniha v některých případech aktuální a nadčasová. Souhlasím s komentářem Adies. Doporučuji nejen ženám, ale i mužům.

Čtenářská výzva 2021: Kniha, která je (byla) v některé zemi zakázaná.

28.11.2021 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Myslím že vše už bylo řečeno, člověk si na jednu stranu přijde nepatřičně, když čte cizí deník, na druhou je to velmi čtivé svědectví války pohledem puberťačky, se všemi jejími sny, touhami, náladami.

22.11.2021 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Krásná kniha o víře v lidské dobro a spravedlnost. Všem doporučuji.

Čtenářská výzva 2021: Kniha do 15. místa v některém žebříčku na Databázi knih.

04.11.2021 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Přidám se k menšině s tím, že pro mě kniha zas takový odvar nebyl. Kinga miluju, ale tady mi to místy přišlo zdlouhavé, ač příběh a téma zajímavé. Ale pořád dost dobré na čtyři hvězdy.

Čtenářská výzva 2021: Kniha z prostředí, ve kterém bych se nechtěl(a) ocitnout.

29.09.2021 4 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Dlouho odkládaná klasika, nakonec nelituji a jsem ráda že jsem ji přečetla, ač válečná tematika není můj oblíbený žánr. Zpočátku mě děsila tloušťka knihy a chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale Yossariana jsem si oblíbila.

„Za všechno, pro co stojí za to žít, stojí za to i umřít,“ prohlásil Nately.
„Jestli je na světě něco, za co by stálo umřít, je určitě lepší zůstat kvůli tomu naživu.“

Čtenářská výzva 2021: Kniha, která má v názvu část lidského těla.

09.09.2021 4 z 5

Nádherný román o nešťastné lásce psaný ve verších.
„Já píši vám – co mohu více?
Co ještě mohu dodati?
Teď vím, že máte právo sice
mne pohrdáním trestati,
leč ještě věřím, nešťastnice,
že mne váš milosrdný soud
nemůže přece zavrhnout...."

Čtenářská výzva 2021: Kniha, ve které hraje důležitou roli dopis.

02.08.2021 4 z 5