Romalu Romalu komentáře u knih

Brnox. Průvodce brněnským Bronxem Brnox. Průvodce brněnským Bronxem Aleš Palán

Jelikož žiji v Brně, tak jsem si to s chutí přečetla. Styl asi nesedne každému, ale mně to bylo blízké.

21.07.2022 5 z 5

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Je to psáno tak agresivním stylem, až má čtenář pocit, jako by mu autoři vyhubovali. Na mě příliš extrémní názory, podané nepříliš čtivou formou.

12.07.2022 2 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Jejda, to je tak skvělé, že dnes vycházejí knížky pro mládež tohoto typu! Baví mě to a moc.

11.07.2022 4 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Nejde o první knížku autorky, kterou jsem četla. Měla jsem větší očekávání, bylo to celkem milé čtení, ale spíš asi pro mladší dívky.

03.08.2022 2 z 5

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Tohle je prostě srdcovka. Naprosto magické.

27.07.2022 5 z 5

Kávové opojení Kávové opojení Anette Moldvaer

Nenapadlo by mě, kolik nápojů lze připravit z jednoho espressa! Pro mě jako milovníka kávy úžasný dárek, v kávě jsem se předtím příliš do hloubky neorientovala, tato knížka pro mě byla to pravé.

22.07.2022 5 z 5

Levhartice Levhartice Iva Pekárková

Jedna z mých nejoblíbenějších českých autorek. Její styl člověk pozná na první dobrou.

18.07.2022 5 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Dlouho, dlouho trvalo, než mě kniha začala nějakým způsobem bavit. Je to citlivě napsané, ale děj se pořád motá tak nějak zvláštně dokola ve vzpomínkách, klouže po povrchu. Dost emocí postav si čtenář musí domýšlet.

12.07.2022 3 z 5

Jak sbalit ženu 2.0 Jak sbalit ženu 2.0 Tomáš Baránek

Pánové - reálně - vážně vám to takto funguje? ;) pokud ano, změním své hodnocení. Snad autor ví, o čem mluví a může si dovolit radit ;)

11.07.2022 2 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tady nejspíš nejsem cílovka, takže nehodnotím. Sáhla jsem po tom spíše ze zajímavosti, když je to tak obrovský hit. Spíše ale ponechám dceři. Nicméně určitě to holky naučí nebát se tlustých knih a to je dobře.

11.07.2022

Dům za mlhou Dům za mlhou Ester Stará

Koupeno jako dárek a zábavy bylo více než dost - nejen té dětské, ale i dospěláků!

27.07.2022 5 z 5

Umění a kýč Umění a kýč Tomáš Kulka

tématu se nevěnuji a odbornou literaturu příliš nečtu, tuto knížku jsem si přečetla spíše ze zajímavosti, ale byla pro mě velmi pochopitelná a téma podáno tak, že jsem si z toho dost odnesla

18.07.2022 5 z 5

Pátá loď Pátá loď Monika Kompaníková

Tak krásně a citlivě napsaná kniha! Jsem ráda, že jsem tuto autorku objevila.

12.07.2022 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Jako posty na sítě by to bylo fajn, ale na knížku tohle nevydá...

12.07.2022 2 z 5

Gang zjizvených Gang zjizvených Iva Pekárková

Četla jsem, když jsem byla stejně stará jako hlavní hrdinka. Vzalo mě to.

12.07.2022 5 z 5

Dítě do kufru Dítě do kufru Jacqueline Wilson

Pohled na střídavou péči duší dítěte. Pevně doufám, že tato situace u mých dětí nikdy nenastane... Moc krásná knížka! Doporučila bych všem dětem, které něco podobného prožívají.

11.07.2022 5 z 5

Léto na druhou Léto na druhou Britta Keil

Teenage srdci jako na míru ušité. Krásný příběh.

11.07.2022 5 z 5

Jak tyhlety "se životem radící knížky" nemám ráda, tady jsem se bavila. Ale že je to až takový bestseller? I když vtipné to je, to ano.

11.07.2022 3 z 5

Hořké moře Hořké moře Jakuba Katalpa (p)

Něco na trošku jiný způsob, než jsem byla doposud zvyklá... Ale koho by bavilo číst pořád jen styl, který je mu komfortní!

11.07.2022 4 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Četla jsem ihned po Úsměvech a Umřel jsem v sobotu, musím říct, že ty předchozí mě nadchly. Proto asi je mé hodnocení v porovnání s těmito romány nižší, než by si kniha třeba objektivně zasloužila.

11.07.2022 3 z 5