rodak rodak komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Děkuji autorce za tuto knihu.Jednak jsem se dozvěděl o česko-polském soužití v dané době a užíval si osudy hlavních hrdinů.No užíval,velmi těžká a náročná doba.Ale kniha je krásně, románově napsaná.Nejvic mi v hlavě utkvěla Barbora, čím vším prošla a proč byla taková.Na další případné díly jsem velmi zvědavý.

01.05.2020 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Skvělý příběh, ta atmosféra. Připadalo mi jako bych tam byl taky a prožíval to se všema. Těším se na další knihu autorky.

23.06.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Hodně překvapila tato kniha. V první třetině jsem měl o soběstačném jasno, ale pak se děj přepnul na jiné osoby a název knihy měl zcela nový rozměr. Už nikdy nebudu ve frontě u kasy v duchu nadávat na pomalost pokladních. Tento český román o nás hodně vypovídá.Z hlavy to jen tak nezmizí, emoce, láska, bolest, smutek radost. Vynikající čtení.

18.07.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

To bylo neskutečně napsáno.Co si člověk v sobě nese životem aniž kdokoliv ví nebo tuší.Autorka lehce pospojovala hlavní děje příběhu k vrcholnému konci knihy.Jedna z knih na kterou dlouho nezapomenu.A napsala ji česká autorka.

21.05.2017 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

To byla generace silných žen. Nepředstavitelné dnes, ale myslím i kvůli době a jinému žití. Velká rodina, velké starosti ale i radosti. Příběh plný nesnází, utrpení a vůle bojovat.

11.01.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další krásný, lidský příběh o nás -lidech.I čtvrtou knihou dokázala p.Mornštajnová svůj jedinečný talent v psaní rodinných dramat.Nesrovnávejte prosím s předchozí tvorbou.Tiché roky je stejně dobrá kniha jako všechny ostatní co spisovatelka napsala.

26.04.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Doktor Blažej z Nemocnice na kraji města v syrovém podání současné doby.Bez legrace ,úžasná knížka.Autorka zná nemocniční prostředí, skvělé vykreslení hlavních postav.Jedna z nejlepších českých knih letošního roku.

11.10.2019 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

A zase jsem neuhodl kdo je vrah. Autorka vždy skvěle rozehraje partii, seznámí nás s hodně zajímavými postavami, jejich životy.Tentokrát se nacházíme na jižní Moravě, kde vzniká ptačí rezervace. A Bergman má zas co dělat. Perfektní detektivka.

11.05.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha je hodně čtená což je asi dobře.Ale byla to teda síla. Nejpozitivnějši je vztah Winstona a Julie, jejich láska v začátku. A že to napsal autor v roce 1949 je vzhledem k vývoji světa nepochopitelné.

22.02.2022 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Les v domě je drsný příběh jednoho dospívání.Rozmotává se pomalu a určitě nečekáte takový úder.Jen si tak vždy říkám,kde se to v lidech bere...Další skvělá kniha autorky.

23.04.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Každá věta, každá strana mě bavila. Ta osoba má fakt dar dlouze a poutavě psát. Vztah obou hlavních představitelů, k tomu skvělý detektivní případ to jsou čtenářské orgie.

27.09.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Moc dobře se četl první případ z této série. Zamotané vztahy všech postav a postupné rozuzlování rozhodně nenudilo. A finále příběhu jen utvrdilo talent p. Klevisové psát velmi zajímavé detektivně-vztahové romány.

29.01.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Chtěl jsem si druhý díl trochu šetřit, ale nešlo to. Osudy několika rodin, jejich postav,život v této temné době,to vše mi nedalo spát.Opravdu mimořádný počin v české literatuře.

09.02.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Z téhle knihy odkapával smutek a bezmoc.Slabá knížka, spíše novela, ale narvaná rodinným hnusem.Snad není mnoho takových.Báry mi bylo líto.Skvěle napsané.

18.02.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Naprostá pravda komentář konicekbily pode mnou. Nemusím dodávat nic jen že to je fakt skvělá knížka.

25.07.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Paní Klevisová mě opět nezklamala. Její díla z českých kotlin mi připomínají knihy mého oblíbence p. Sýkory. Jen ten trošičku urychlený konec a nevysvětlený Radim.

06.10.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Po Němcich a úsměvném Doupěti další hodně vydařený román. Na autorčin styl psaní jsem si rychle zvykl a s napětím sledoval Zuzanin příběh. Není to jen další válečné vyprávění, ale i drsná sonda do mezilidských vztahů. A co bylo se Zuzanou dál?

15.10.2020 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Ani jsem netušil, dozvěděl jsem se spoustu věcí o řeckých uprchlících, jejich mentalitě a celkově o Řecku. Ale hlavně jsem přečetl perfektní román z časů nelehkých.

07.03.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Vesnice je dle mého top česká detektivka.Zajímavě řešený případ,skvělé rozuzlení.Zajímavé postavy a jejich tajemství,do kterého jsme v tomto díle nakoukli.Jen tak dál...

26.02.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Moje první setkání s autorkou a na výbornou. Popis prostředí, postav a celkový děj je luxusní. Proč mi tak dlouho unikala, no teď se mě jen tak nezbaví.

11.12.2020 5 z 5