Richisa Richisa komentáře u knih

Poklad krále Šalamouna Poklad krále Šalamouna Victoria Vázquez

Výborná dětská historická detektivka. Je určena pro menší čtenáře. Ti se zde seznámí s některými starověkými legendami z období vlády krále Šalamouna, navíc mohou s Alex a Qiangem vyřešit detektivní případ a pomoci tak králi Šalamounovi.

13.01.2020 5 z 5

Malované čtení – z pohádky do pohádky Malované čtení – z pohádky do pohádky Marie Tetourová

Krásná kniha pro předškoláky. Super pro zkrácení dlouhé chvíle, není moc tlustá, takže ji lze dobře přenést.
I nejmladší dvouletý syn vydrží sledovat text a "číst" obrázky.
Jen verze některých pohádek, jsou malinko zvláštní...

06.11.2019 4 z 5

Brněnské strašidelnosti Brněnské strašidelnosti Roman Juránek

Kniha se mi líbila. Příběhy jsou krátké, tak akorát vzít knihu s sebou do města a něco z ní přečíst dětem při procházce městem.
Trochu ztrácela v druhé půli, kdy příběhy byly méně svázané s konkrétními místy.

I tak jsem se dozvěděla spoustu nových informací o našem městě.

Několik příběhů je spjato přímo s Líšní, kde bydlíme a o které jsem žádné pověsti neznala.

24.10.2019 4 z 5

Neuvěřitelné Brno Neuvěřitelné Brno Pavel Gabzdyl

Úžasná kniha. Krásně napsaná, moc zajímavá. Nádherné fotografie.

Pohled na geologickou historii Brna. Hodno použít v hodinách geologie, dějepisu nebo ke geologickým procházkám brněnským studentům.

Doporučuji.

08.10.2019 5 z 5

O létajících strojích – pohádky z povětří O létajících strojích – pohádky z povětří Jiří Kahoun

Konečně do toho syn dorostl... Koupila jsem už před asi 2 lety, ale to se mu to ještě nelíbilo. Teď (v 7 letech) to přečetl sám a na další kapitoly se těšil... Některé kapitoly bych možná vynechala, možná by se dalo i pár přidat, ale jinak moc hezká kniha.

07.10.2019 5 z 5

Káťa a Škubánek zase spolu Káťa a Škubánek zase spolu Josef Lamka

Moje oblíbené večerníčky... Malý je má taky rád,už jsme přečetli po několikáté.

12.09.2019 5 z 5

Školní detektiv Školní detektiv Zuzana Pospíšilová

Klukům se moc líbilo. Asi první knížka, kterou bral syn sám ve volném čase do ruky, aby si četl, jak to dopadne...

Výborně přizpůsobeno pro 1. čtení. Krátké kapitoly, velká písmena poutavý příběh.

18.08.2019 5 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Příběh nebyl špatný, nebýt hlavních hrdinů, kteří měli více štěstí než rozumu, tak by se mi líbila hodně. Konec vše totálně zabil... No, prostě romantický oddechový příběh z hrozného období...

13.07.2019 3 z 5

Robin Hood (převyprávění) Robin Hood (převyprávění) Lucía Mora (p)

Přiměřený text pro danou věkovou kategorii, jak délkově tak složitostí. Syn měl přečteno rychle a kniha ho bavila.

04.07.2019 5 z 5

Staré pověsti české pro malé čtenáře Staré pověsti české pro malé čtenáře Alexandra Niklíčková

Knihu jsem koupila synovi a četli jsme ji společně. Líbilo se mi přepracování pověstí pro menší děti, i když pro syna to bylo stále poměrně náročné čtení. Co se mi líbilo méně je výběr a uspořádání pověstí.

02.06.2019 4 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Od pana Vondrušky má druhá kniha a tato se mi líbila více. Děj byl svižný, odehrával se v Moravskoslezském krasu, kde to dobře znám.
Ještě, že ti vyšetřovatelé mají vždycky tolik štěstí, na šťastné okolností a náhody... Ale to platí u všech detektivních příběhů.

16.10.2018 4 z 5

Čtyři kousky chleba Čtyři kousky chleba Magda Hollander-Lafon

Člověk se nesmí připravit na příběh. Ten v knize není. Přesto je kniha zajímavá. Přečetla jsem o holokaustu hodně knih, a tato byla pro mě dokreslením atmosféry a hrůzy.

První část jsou kratičké výkřiky člověka prožívajícího nepředstavitelné bezpráví, druhá část postupné léčení duše přeživšího...

Je dobré, že autorka přes vysoký věk vypráví o prožitcích na středních školách, aby se pokud možno nezapomnělo.

01.08.2018 3 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Zajímavé svědectví lidí, kteří po havárii v Černobylu přišli o své blízké, žili v okolí a museli být přesídleni, nebo se později vrátili do okolí.

Pohledy lidí ze všech vrstev inteligence i prostí zemědělci, vedoucí ÚV, komunisté i odpůrci komunismu.

Díky těmto svědectvím je dobře vidět smýšlení lidí i obrázek celé hrůzy.

23.06.2018 4 z 5

Amélie divočí! Amélie divočí! Enid Blyton

Náhodou jsme je nasli v knihovně. Máme přečtených všech 5 dílů a asi se k nim zase vrátíme. Hrozně jsme se nasmáli.

Pro děti 3-7 let možná i malinko starší naprostá bomba... A je jedno jestli jsou to holky nebo kluci.

20.06.2018 5 z 5

Když sloni pláčou Když sloni pláčou Jeffrey Moussaieff Masson

Kniha je čtivou studií a jako takovou ji chce brát.

Člověk se zde nedoví nic až tak překvapivého, spíš bude donucen k zamyšlení nad chováním lidí a vědců vůči zvířatům.

Přijde mi vhodné nechat knihu přečíst studentům, aby si ujasnili, jakým způsobem se píší odborné práce.

10.05.2018 3 z 5

Ptáci Evropy Ptáci Evropy Rob Hume

Kniha je moc krásná spousta hezkých obrázků s přesným popisem znaků k rozpoznání jednotlivých druhů ptáků, vždy jsou vyobrazený i druhy, se kterými bychom si je mohli splést s rozpoznavacími znaky. Ke každému druhu je připojena spousta zajímavostí.

30.04.2018 5 z 5

Tak trochu zvláštně smutná kniha o vztazích v rodině. O vzájemném odcizení, a sblížení, pochopení a nepochopení. O potřebě milovat a být milován.

01.03.2018 3 z 5

Muž, který se směje Muž, který se směje Victor Hugo

Jedna z méně známých knih v Huga, ale rozhodně hodně povedená...

11.06.2017 5 z 5

Cílová rovinka Cílová rovinka Dick Francis (p)

Detektivek jsem přečetla jenom pár a tohle byla asi první z nich. Měla celou dobu spád. Docela se mi líbila.

11.06.2017 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Velmi čtivě napsaná kniha o tématu, které nechce řešit žádný rodič. Velmi mě překvapil závěr, byl možná o něco sladší než by si kniha zasloužila, ale otevřel úhly pohledu, které se celou knihu neobjevily... Samozřejmě jsem si na závěr pobrečela, ale to k tomuto tématu asi patří.

07.06.2017 4 z 5