Richisa Richisa komentáře u knih

Teta to zase plete Teta to zase plete Ivona Březinová

Už jsme četli i lepší knihy... Asi se mi více líbí klasické pohádky...

Přečteno s prváčkem.

28.03.2019 3 z 5

Pohádkový adventní kalendář Pohádkový adventní kalendář Walt Disney

Krásné pohádky v sešitkovém vydání svázáno velkými deskami. Pohádky mají akorát délku pro čtení před spaním s předškoláky a malými školáky.

25.12.2018 5 z 5

Auta - nejkrásnější kolekce Auta - nejkrásnější kolekce kolektiv autorů

Oblíbená kniha mých synů. Četli jsme už několikrát. 13 příběhů o Bleskovi a jeho kamarádech.

20.09.2018 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Klasika... Přečteno s dětmi. Líbilo se i jim.

19.08.2018

Sbohem, Čachtická paní Sbohem, Čachtická paní Andrej Štiavnický

Kniha pro mě byla příjemným překvapením. Moc jsem se do ní nehrnula, protože Slovenské dějiny mi moc neříkají a bála jsem se, že se ztratím v záplavě neznámých postav.
Nestalo se, kniha se čte moc hezky, je napínavá, lehce romantická, tak jak má historický román být, i přesto se drží historických událostí.

Je videt, že autor má dané historické období opravdu nastudované. Docela mě to navnadilo přečíst si další romány ze série a znovu se setkat s některými hrdiny.

13.06.2018 4 z 5

Prezidenti Prezidenti Vladimír Liška

Kniha dává základní přehled o životě a činech mužů, kteří se stali hlavami našeho státu. Dílo to není nijak obsáhlé, takže asi těžko čekat, že se dovíme nějaké převratné novinky, ale pro mě jako pro laika zajímajícího se lehce o historii české republiky a o politiku naprosto minimálně je kniha naprosto dostačující.

Autor byl poměrně nestranný, kniha je napsána bez přehnaného vyzdvihování nebo averzí, na každém se snaží najít pozitiva. Při popisech kontroverzí se snaží pátrat po příčinách.

08.06.2018 4 z 5

Zima v Madridu Zima v Madridu Christopher John Sansom

Moc pěkná kniha, která ukazuje méně známé okolnosti 2. světové války.

Autor se snažil postupovat co nejvíce podle doložených historických faktů, i když příběh je zcela smyšlený. Moc oceňuji osvětlení konkrétní historie na konci knihy.

Příběh je čtivý, nezabíhá zbytečně do vedlejších dějů, všechny postavy jsou sympatické a poměrně uvěřitelné.
Krásně vykreslená je nálada Madridu, strach a nedůvěra lidí.
Líbilo se mi, že každá z hlavních postav měla svůj vytčený úkol a bála se prozradit cokoli i blízkým. To velmi dobře doplňovalo atmosféru. Zároveň se u všech dovídáme jejich pocity a vnitřní pohnutky, proč se chovají tak, jak se chovají.

02.06.2018 5 z 5

Guernica Guernica Dave Boling

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně a moc se mi líbila. Ještě 50 stran před koncem jsem myslela, že dám 5 hvězd, pak mi přišlo, že se autor pokusil v rámci možností o happy end, který se k celému vyznění knihy nehodil...

Už od prologu se rýsovalo, kdo bombardování přežije a hrozně moc jsem si přála, aby přežilo více hrdinů. Krásné vztahy lidí ve městě umocňují hrůzu náletu vedeného především na civilní obyvatelstvo.
Přesto obyvatelé hor zůstali nezlomeni a našli v sobě sílu zapojit se do protifašistického odboje

Konec je příliš plný šťastných náhod, přesto knihu doporučuji.

07.04.2018 4 z 5

Malý mír ve velké válce Malý mír ve velké válce Michael Jürgs

Dokument lidskosti uprostřed šílené reality 1. světové války na západní frontě.

Po 5 měsících války ztratila většina obyčejných vojáků iluze o vlasteneckém boji za dobro vlasti. Převládl strach a nechuť zemřít v bahně Flander. Vánoční svátky 1914 prožili vojáci v míru a jejich nadřízeným dalo velkou práci přimět je znovu bojovat.

Kniha je psána jako dokument se spoustou citací dobového tisku i nahrávek a dopisů pamětníků.

Velmi zajímavé a poučné.

03.02.2018 5 z 5

Líbil se mi styl, jakým byla kniha napsaná. Myslím, že to není poslední kniha od pana Lustiga, kterou jsem přečetla. Trochu mi vadilo, že je příběh příliš známý, takže jsem věděla, jak dopadne.
Jinak doporučuji - i pro maturanty, kteří neholdují čtení je to, dle mého názoru, stravitelné.

13.07.2017 4 z 5

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Být mi o 15 let méně tak tuhle knihu žeru. Nelze ji upřít čtivost a napětí, ale bojím se, že ten příběh je hodně velký nesmysl... Moje chyba, že mi nedošlo že Young adult román je v podstatě totéž co dívčí román...
Další díly si asi nepřečtu, ale rozhodně doporučuji náctiletým

20.06.2017 3 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Tato kniha mě velmi zaujala, jak příběhem tak zpracováním. Četla se velmi lehce. Nevím co jinak dodat...

20.06.2017 5 z 5

Filosofská historie Filosofská historie Alois Jirásek

Četla jsem jako povinnou četbu kdysi na střední... Moc mě nezaujala.

11.06.2017 3 z 5

Newtonův mozek Newtonův mozek Jakub Arbes

Na rozdíl od Sv. Xaveria mě tento příběh až tak nezaujal.

11.06.2017 3 z 5

Bůh či ďábel Bůh či ďábel Jarmila Loukotková

Knihu jsem četla v době, kdy jsem přečetla několik dalších knih od paní Loukotkové. Tahle se mi nečetla úplně lehce. Nebyla tak svižná a pěkně napsaná. Navíc jsem asi čekala (naprosto nesmyslně) příběh Johanky z Arku ne další děje až daleko po Johančině smrti. Jinak příběh to byl rozhodně zajímavý...

04.06.2017 4 z 5

Labutě, labutě... Labutě, labutě... Oldřich Smutný

Knihu jsem četla jako docela malá. A už tehdy mě zaujal autorův krásný vztah k přírodě. V knize byly i krásné fotografie. Do dnes je mi smutno ze lhostejnosti a krutosti lidí.

28.05.2017 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Příběh byl velmi poutavý a knihu jsem přečetla jedním dechem. Neustále jsem byla plná očekávání, co hrozného se tam stane. Konec nikterak nenadchl, byl asi až příliš očekávatelný. Kniha byla rozhodně pěkná, ale na víc než 3 hvězdy mi bohužel nepřišla

13.04.2017 3 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Až jsem se prokousala tím dlouhým úvodem, tak se mi kniha začala líbit.

13.04.2017 3 z 5

Zlatodějové (trojkniha 1., 2. a 3. díl) Zlatodějové (trojkniha 1., 2. a 3. díl) Jan Bauer

Od knihy jsem celkem nic nečekala a překvapila docela příjemně.
Kniha se dobře čte, do děje vtáhne. Místy je zde dost popisu, ale to celkem nevadí.

Přirovnala bych k detektivkám pana Vondrušky - odpočinkové čtení v historických kulisách. Zde asi o něco upovídanější.

Čtvrtá hvězdička za epilog, který shrnul dějinné zařazení jednotlivých postav. Zaujalo mě, že i jezuita Šimon má reálný podklad (i když asi kámen mudrců nehledal...)

Zajímalo by mě, jestli byl Rudolf Habsburský opravdu takový blázen, jak z něho dělají zobrazení, ke kterým jsem se dostala.

27.02.2020 4 z 5

Nauč mě kreslit Nauč mě kreslit Vendula Hegerová

8 lety syn se učí kreslit podle této knihy kreslit... Obrázky jsou jednoduché a pěkné.

27.01.2020 4 z 5