ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Budu vším, čím mě chceš mít Budu vším, čím mě chceš mít Mindy Mejia

Skvělý thriller/detektivka. Zápletka byla odhalována velmi pomalu, až do posledních stran jsem netušila, kdo je vrah. Odhalení bylo velmi překvapivé, i když musím říct, že jisté pochybnosti ohledně vraha trošičku byly. Hlavní hrdinka mi chvílemi šla na nervy svým chováním, ale tak byla prostě stvořena. Kapitoly se střídaly z různých pohledů a časů. Střídala se tu minulost a přítomnost. Musím říct, že autorka knihu napsala velmi čtivým stylem.

24.09.2017 4 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Prostě John Flanagan je mistr spisovatel! Byť je tato série pro mladší čtenáře, naprosto mě vtáhla! Přečetla jsem tři čtvrtě knihy jenom za hodinku a půl v hromadné dopravě!! A hned taky jdu na čtvrtý díl!!

14.09.2017

Noční dravec Noční dravec Adam Brookes

Suprový thriller :) Dala bych 5 hvězd, ale chci si nechat pro další díly :)

27.08.2017 4 z 5

Štvanice Štvanice Janet Evanovich

Naprosto super, stejně jako první díl :)

14.08.2017 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Vrhám se na Pokrevní pouta, stoprocentně budou tak moc super jako tahle série :)

14.08.2017

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Celá série naprosto super :)

14.08.2017

Jedině Neapol: Aneb co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině Jedině Neapol: Aneb co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině Katherine Wilson

Když jsem byla v Neapoli na dovolené, strašně se mi tam líbilo. Je to teda už 2 roky zpět, a tato kniha mi všechny vzpomínky na tuto krásnou italskou oblast opět obnovila. Rozhodně se tam zajedu znova podívat.

31.07.2017 5 z 5

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

Na mě tam bylo až moc psychologických otázek a porovnání. Na druhou stranu byla kniha napsaná poutavým stylem. Co mě ale mrzí, je to, že se autorka věnovala spíše vedlejším postavám, a hlavní postava, Jana, byla trošku odsunuta do pozadí. Čekala jsem více proniknutí do Janina života, více informací o ní, více pasáží s ní. TO mě trochu zklamalo.

20.07.2017 3 z 5

Běsi, co mě sužují Běsi, co mě sužují Patrick Declerck

Na mě moc náročné čtení plné psychologických otázek.

28.06.2017 3 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Na jednu stranu mi to přišlo jako nejslabší díl z celé série, ale na druhou stranu si myslím, že změna prostředí příběhu výrazně prospěla. Mám takové podezření, že vím, kdo je Abe Mazur, ale počkám si na další knihu, aby se mi moje podezření potvrdilo.

19.06.2017

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Skvělé pokračování :)

19.06.2017

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Po letech jsem se k ní vrátila, a líbí se mi stejně jako tenkrát :)

29.05.2017

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Zajímavý sociální román, dozvěděla jsem se něco nového z jiné kultury, než znám. Pro mě velmi naučné a zároveň poutavé :)

23.05.2017 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Prostě skvělá kniha, jako předchozí díly. Sice mi místy příběh přišel trošku zbytečně natahovaný, ale jinak mě kniha moc bavila.

05.05.2017 5 z 5

Bosá dívka Bosá dívka Kateřina Janouchová

Když se to vezme kolem a kolem, tak byla kniha velmi zajímavá. Docela mě mrzí, že jsem nečetla předchozí díly, možná bych pak do rodiny pronikla trochu hlouběji. Co mi vadilo, bylo množství postav, ve kterých jsem se po chvíli začala docela solidně ztrácet. Ovšem zase, kdybych četla předchozí díly, možná by se mi to nestalo, takže se dá říct, že je to čistě moje chyba. A taky mi vadilo, že přímá řeč nebyla psaná klasickým stylem mezi uvozovkami, ale pouze na začátku pomlčkou. Někdy se potom nedalo poznat, co je ještě přímá řeč, a co už je vyprávění vypravěče. Jinak příběh jako takový byl zajímavý, místy malinko zdlouhavý, ale jinak to bylo fajn. Ovšem pro příště byl volila klasický styl označování přímé řeči, tohle nebylo zrovna šťastně řešení. Chápu, že se autorka chtěla odlišiti od ostatních autorů, ale opravdu to při čtení dělalo docela problémy. Co se mi u knihy hodně líbilo, byly kraťounké kapitoly, dobře se mi to četlo, jedna kapitola měla třeba jen 3 stránky.

03.04.2017 3 z 5

Vysoké hry inspektora Rádla Vysoké hry inspektora Rádla Marek Skřipský

Mě kniha bohužel moc nebavila, zřejmě nejsem její cílová skupina. Jinak styl příběhu, zápletka, postavy, všechno naprosto super. Jen mě osobně kniha nenadchla. Ale milovníkům historických detektivek kniha rozhodně udělá radost.

20.02.2017 3 z 5

Pod křídlem anděla Pod křídlem anděla Zdeněk Grmolec

Kniha mě nenadchla, nudila mě. Těšila jsem se na ni, protože mám ráda historii, ale u téhle knihy jsem se neuvěřitelně nudila, nic mě v ní nenadchlo, snad jen to, že Daniel byl vlastně gay, což se v tý době neslušelo, ale to bylo tak všechno. Zklamání.

22.09.2016 2 z 5

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Sice se mi kniha tak trochu podobala na Padesát odstínů, ale docela překvapila. Byla teda trochu sprostší a vulgárnější, ale zaujala mě. Hlavní aktérka se nechovala jako naivní husička, ale přesně věděla, do čeho jde. Za mě 4 hvězdičky :-)

17.02.2016 4 z 5

Uzol Uzol Dominik Dán

Kniha se mi líbila, vyjádření k ní na mém blogu - http://www.zapisnik-spisovatelky.cz/2016/01/tbtir-9-uzel-dominik-dan.html =)

06.01.2016 5 z 5