Restang Restang komentáře u knih

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Nejlepší kniha, kterou jsem v poslední době četla. Téma mě moc bavilo, úžasný příběh (nemusím knihy z válečného období, takže Slavík mne prozatím minul) a kniha se četla sama. Dávám plný počet *

02.05.2020 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Po této knize bych normálně nesáhla, ale dala jsem na doporučení a nelituji. Úžasný, emoční příběh. Kdo má rád osudy lidí a emoce, lásku, tragédie, také malinko tajemna a v příběhu prolínající se dvě období tomu doporučuji tuto knihu.

12.04.2019 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Severská krimi, která netlačí na potoky krve, násilí a podobně. Je to pozvolnější, ale velmi dobré, ničemu to neubírá na napětí a čtivosti. Severské prostředí, kde se děj odehrává, je také vykresleno dobře. Trošku nechápu bezbrannost policistky, kdo četl, ví o čem píšu a konci bych ubrala půl hvězdičky, myslím, že mohl být jednodušší, ale celkově výborná kniha a těším se na další díl. Takže za 4,5 *

07.09.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Dočteno, Eriku mám raději než Kate, ale v některých momentech jsem v této knize měla pocit, že autor píše malinko školácky. Závěr taková klasika, žádný moment ohromení. Nicméně je to můj oblíbený pohodový autor a celkově hodnotím jako dobré 3,5*.

27.01.2023 3 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Tak já jsem se s autorem setkala poprvé, ze začátku jsem si říkala, to bude asi nějaký český průměr ala románů pro ženy.. Chyba lávky, autor píše čtivě, pocitově a hlavně dosti reálně a postavy jsou vykresleny myslím velmi dobře. Jen asi chápu, že kniha bude spíš tématem pro střední generaci a občas se v ní některá malinko najde, jako třeba já. Jen ten konec je takový zvláštní.. Takže za slušných 3,5 *- 4*

15.11.2020 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Výborné, četlo se to samo. Řekla bych, že lepší než první díl. Krásný únik do severského prostředí a ani nebylo potřeba nějakých brutalit, jak to v jiných knihách bývá.

16.01.2021 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Zajímavá kniha, jiná než ostatní. Detektivka, kde se prolíná minulost s přítomností a vykresluje různé postavy a do toho všeho je zasazeno vyšetřování. Není to akční severský krvák, ačkoliv se děj odehrává na severu. Kniha má spíše poklidnější tempo a určitě stojí za to si ji přečíst.

07.05.2019 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Jiné než jeho známá série, ovšem výborné, čtivé, skvělé popisy, vykreslení postav a stále vás to nuti číst dál, abyste věděli kam se to posune. Za mne rozhodně 5*

12.12.2021 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Bohužel asi vybočím z řady, překombinované, plno zraněných a zavražděných, roztříštěné vyšetřování. Méně někdy znamená více, knihu jsem chtěla rychle dočíst. Za mne tentokrát nejslabší díl z těch všech, které jsem v sérií zatím četla. Za mne 3*

12.12.2021 3 z 5

Jména mrtvých dívek Jména mrtvých dívek Eric Rickstad

Rickstad je můj oblíbený autor a sázka na jistotu. Napínavé, čtivé, dobře popisující. Trochu problém byl, že jsem se v tom malinko ztrácela, jelikož předchozí díl jsem četla před delší dobou. Nicméně za 4* a čeká na mě jeho další kniha.

14.03.2021 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Souhlasím s mnohými komentáři. První kniha mě vtáhla a líbila se mi. Ale tahle, proč je něco tak čtivého, tak strašlivě překombinované, o závěru ani nemluvě. A ten konec, to už jsem vážně přeskakovala, abych to rychle dočetla. A také jsem částečně ztracená ještě teď. Docela těžké dočtení, děsný konec. Méně znamená někdy více. Přemýšlím, zda bude za to vůbec stát další díl, ale rozhodně si teď musím dát pauzu. No já nevím, tak za 2+*

07.11.2020 2 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Pro mě dosti rozporuplná kniha, chvílemi mě bavila a chvílemi nudila a přišla zdlouhavá. Plno postav, sám biskup a kněz a trošku předvídatelné. Ani nevím, zda se pouštět do dalšího dílu.

01.10.2020 2 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Je to oddechovka, dobře se četla, ke konci i nějaké emoce (ale možná, že to přibližuje něco osobního). Prostě typický Hartl v dobrém a nevadí mi ani sprostá slova, patří to do jeho knih, kdo je občas nepoužije. A kdo chce a nedívá se na to jen mravokárně, najde v tom i život :) Asi to nejsou zacílené knihy pro mladší ročníky (až na Okamžiky štěstí).

15.02.2020 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Moje první setkání s autorem a dost mě to bavilo, dobře se četlo. Pokud to bude takhle pokračovat, tak super.

15.02.2020 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Výborné, čtivé, psáno jinak, děj odehrávající se v hodinových intervalech. Nevadila mi ani ta trocha překombinovanosti a závěr..za mě povedený.

14.02.2019 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha se četla dobře,krátké kapitoly, zajímavý námět. Napětí tam bylo také, ale já bych možná trošku přidala. Konec se dal tušit, jeden z těch... Ovšem ty perly v závěru, no to už bylo trochu moc :) Určitě knihu doporučuji k přečtení, už pro ten námět.

23.07.2018 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Dočetla jsem, co napsat, kdo čeká veledílo bude mít připomínky, kdo nečekal nic, bude třeba kladně překvapen jako já .. Čtivé, originální, skvělé, dojemné ke konci, rock a metal je má srdcová záležitost od mládí, toto je popsání začátků éry rockenrolu a jedné kapely, co víc napsat než že dávám 5*

08.07.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Bryndza nezklame, čtivé pokračování v 2. dílu, ALE přece jen se mi první díl zdál o chloupek lepší a napínavější. A to Tristanovo odhalení, to bylo úsměvně napsáno, jako by to byl 15 letý junior, který neví co sám se sebou a svým zjištěním. A hlavně, že z Magdalény měl husí kůži.. :) No a také jako vyšetřující pomocník, někdy vykreslen ustrašeně a jindy zase ne. Toť mé pocity a 3,5 dobrých *

02.02.2021 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Pořád autorce Třeštíkové dávám šanci, doufám a zbytečně. Kniha, která má dobré téma pro mou věkovou kategorii nebo kdo zažil podobné v životě, ale píše strašným nudným stylem na úrovni začátečnice. Bábovky a potom maximálně ještě tak Osm nepřeskočí asi nikdy, nebyly to skvosty, ale bylo to dobré české čtení. Ono i oddechové knihy mohou být dobře napsány. Možná by měla uvažovat o jiné kariéře nebo zase najít v sobě tu spisovatelku, která nedělá ostudu českým autorům. Nedočteno, knihu jsem měla naštěstí půjčenou.

03.08.2020 1 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tak dočteno, vrátila jsem se k autorce po nějaké době. Marsons a Bryndza je sázka na jistotu. Zdá se mi, že každá kniha je lepší než předchozí, tak snad se nezklamu. Trošku mini výtka k závěru, dle mého TO.. tam bylo navíc, ale jinak spokojenost.

26.05.2020 4 z 5