Renek Renek komentáře u knih

Duše má být vždy dokořán Duše má být vždy dokořán Emily Dickinson

Na výsost zajímavé verše, které nejsou pro každého, leč mnohý si v nich najde dílek do vlastní mozaiky. Básně jsou krátké a otevřené, někdy ne moc šťastně přeložené, ale zase nic nebrání se začíst do originálů:).

14.01.2018 4 z 5

... ismy: Jak chápat moderní umění ... ismy: Jak chápat moderní umění Sam Phillips

Vkusně uspořádaný přehled moderních uměleckých směrů splnil má očekávání. Kniha je přehledná, srozumitelně členitá, mohu ji doporučit všem aspirujícím znalcům novodobého umění:) Jediné co bych snad uvítal, je vícero ilustrací, ale zas je dobré, že autoři vždy odkazují k stěžejním dílům, takže není problém si je v dnešní době internetu dohledat.

11.01.2018 5 z 5

Klik Klik Milo Manara

Komiksy prakticky nečtu, není to zrovna můj šálek čaje. Zde jsem se však velice bavil. Kresba je parádní, zápletka na hlavu, ale mnohé situace opravdu vtipné :) Nic pro puritány, ostatní si četbu pravděpodobně užijí.

03.01.2018 4 z 5

Na západ od Říma Na západ od Říma John Fante

Předchůdce Charlese Bukowskiho nezklamal. Velmi čtivé, krátké kapitoly z autorova života nepostrádají humorně vystavěné dialogy ani patřičný spád. Druhá část knihy sice krapet pokulhává, ale ta první nemá chybu. Nasmál jsem se až až. Pokud milujete Bukowskiho, jste na správné adrese.

01.01.2018 4 z 5