Rapeh Rapeh komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a četla ji podruhé. Poprvé na střední škole jako povinnou literaturu. Kniha na mne tentokrát působila více emotivně. Daleko více jsem prožívala příběh hlavního hrdiny

27.12.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Skvělé vyprávění o osudech hornickych rodin. Čtenáře donutí k zamyšlení.

30.01.2024 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Skvělý suchý anglický humor. Kniha se nádherně poslouchala.

09.02.2023 4 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Dominika Dána poslouchám audio knihy a díky němu jsem poslechu přišla na chuť. ( dříve jsem to zavrhovala s tím že raději vidím pismenka).
Tento díl byl zajímavý tím, že kdo vyrůstal v komunismu si umí představit, že to takto fungovalo. Myslím si, že knihu jinak vnímá mladá generace a jinak generace tzv. Husakovich děti

30.10.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Příběh by měl povinně číst každý. Ke knize jsem se vrátila po 20 letech ( kdy jsem jí četla dětem ). A dala mi jiné myšlenky. Pravděpodobně ji za pár týdnů znovu přečtu a takto to bude stále dokola

06.04.2022 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Velmi zajímavý příběh kde romantika byla jen okrajově a ne hlavní téma knihy. Myslela jsem si že knihu budu číst dlouho a nutit se do čtení ale opak byl pravdou. Přečteno jedním dechem

11.05.2021 5 z 5

Velmi zajímavý rozhovor, škoda že byl krátký.

27.01.2024 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Krásný román, který se četl jedním dechem. Autorka opět nezklamala

11.07.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Velmi zajímavá kniha. Ze začátku jsem si musela zvyknout na styl psaní ale po několika stránkách mne pohltila. Určitě se ke knize v budoucnu vrátím

22.01.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Klasika. Nádherná kniha, plná kouzel a dobrodružství

27.06.2023 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Kniha mne pobavila. chvilku trvalo než jsem si zvykla na způsob psani, ale už ted se těším na další pokračování. Místy jsem si připadala jako bych s nimi ve vesničce bydlela.

30.01.2023 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Úchvatné povídání v kterém nechyběli technické informace. Pokud nejste milovníky létání tak po přečtení budete.

04.03.2024 5 z 5

Žiješ jenom dvakrát Žiješ jenom dvakrát Dominik Dán

Jak dokola hodnotit knihy Dominika Dána pokud nechci vypravovat děj ? Asi jednoduše pokud sáhnete po kterékoliv knize tak nesáhnete vedle. Samozřejmě i u tohoto autora jsou silnější a slabší děje. Prostě již si vydobyl místo mezi velmi oblíbenými mými autory.

04.10.2023 5 z 5

Mucha Mucha Dominik Dán

Opět skvělý Dominik Dán. Jeho knihy poslouchám a slovenština má svoje kouzlo. Už ted se těším na další knihu. Ke knize není co dodat skvělý Kraus, dokonalý Burger, spousta vodky, cigaret a genialita mordparty

30.12.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Opět skvělý příběh. Tuto autorku nejde nemilovat. Nejen že díky ní máte touhu vydat se do místa děje knihy, ale víte co chcete navštívit a které památky nevynechat.

13.11.2022 5 z 5

Čtivé, zajímavé, pro fanoušky knih o Harry Pottrovi pěkný čtení

24.09.2023 4 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

Zase skvělý Dominik Dan, co více dodat. Velmi dobře se to poslouchá.

06.01.2023 4 z 5

On On Elle Kennedy

Jedno odpoledne a kniha byla přečtená. Zajímavý oddechový příběh. Bylo velmi zajímavé nahlédnout pod pokličku života gay páru

11.10.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Další kniha, která nezklamala. Od této autorky jsou snad všechny knihy skvostné. Krásně popsané město, dokonale popsané jídlo a jako třešnička na dortu trocha romantiky

31.08.2022 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Bylo krásné se ke knize vrátit, četla jsem jí jako malá, potom jsem jí četla dětem a po20 letech ji opět držela v ruce. Už se moc těším až jí budu číst vnoučatům

03.02.2022 5 z 5