Radimka Radimka komentáře u knih

Myši - Každému jednou dojde trpělivost Myši - Každému jednou dojde trpělivost Gordon Reece

Vlastně celá knížka se vyvíjí stejně jako obě hrdinky. Ze začátku trochu vláčná, byť se výborně čte a člověk se fakt nenudí, ale ke konci až trochu absurdní. Sice jste pořád v napětí, jak tohle dopadne, ale konec z toho udělal frašku.

05.08.2023

Miami Blues Miami Blues Charles Willeford

Nevím, co si o tom myslet, vypadá to jako parodie na detektivku. Protrpěla jsem to a na konci už jsem přeskakovala. Byla to strašná debilita úplně o ničem.

05.08.2023 odpad!

Milující sestra Milující sestra Petr Eisner

Výborná, skoro hororová atmosféra. O malý svini, která "milovala k smrti" svoji starší sestru.

05.08.2023 4 z 5

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

No to teda byla zbytečná kniha. Madam Chic na mne působila jako arogantní frnda. A celý to jaksi navádělo k povýšenosti. A šatník o 10 kusech? Ve skutečnosti nikoho takového neznám.

05.08.2023 1 z 5

My dva My dva Andy Jones

(SPOILER) Mně se to líbilo. Zamilování a těhotenství z pohledu chlapa. Občas jsem se smála, občas to bylo smutné - viz chladící postýlka, to jsem nevěděla, že existuje. Nenudila jsem se a dobře se mi to četlo, i když to nebyla žádná velká literatura.

Malá kniha meditací Malá kniha meditací Stephanie Brookes

Tohle je fajn, takový přehledný, jednoduchý, s obrázkama. Jen to ještě aplikovat v praxi.

Manželské vraždění Manželské vraždění Éric-Emmanuel Schmitt

Viděli jsme jako hru v Lednickém areálu. Hra je velmi vtipná, chytrá a ve finále dost překvapivá.

Lazarovo dítě Lazarovo dítě Robert Mawson

Když jsem ji kdysi četla, tak se mi líbila. Je to knížka hlavně o křehkých rodinných vazbách a dětských pocitech.

Lidská komedie Lidská komedie William Saroyan

Ze začátku jsou se nemohla začíst, ale pak jsem to začala brát jako pohádku plnou podobenství a hlubokých myšlenek, které jindy nemám ráda, protože jim většinou nerozumím. A ejhle - objevila jsem knížku, ze které číší obrovská láska k člověku /hlavně k dětem/ a která dokáže pohladit. Odkládala jsem ji vždycky se zvláštně uklidňujícím pocitem, i když se jedná o silně protiválečnou knihu.

05.08.2023 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

Tak tohle je skoro odpad! O holce, která se pořád vychvalovala a v záchvatech skromnosti zase podceňovala. Kdyby to bylo na 20 stránek tak budiž, ale takhle se to skoro nedalo dočíst. Vůbec bych neřekla, že to napsala ta samá spisovatelka jako Dublin Street, který se mi líbilo.

05.08.2023 1 z 5

Emoční inteligence Emoční inteligence Daniel Goleman

Tohle jsem nedala. Kniha je zajímavá pro toho, koho zajímá, co se nám děje v mozku na hodně odborné úrovni. Četla jsem a nic mi v hlavě nezůstávalo, tak to nemělo cenu. Hodně vědecká, nic pro mne.

05.08.2023

Trevayne Trevayne Robert Ludlum

Tohle jsem nedala. Přečetla jsem asi třetinu a vůbec mě to nebavilo. Asi nejsem prostě typ na knížky o politice.

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Tak blbou motivační knihu už jsem dlouho nečetla, vlastně jsem ji ani nedočetla. Nechápu tu popularitu kdysi.

04.08.2023 odpad!

Povídky Povídky Jan Balabán

Nevím, jestli byl Balabán dobrej spisovatel, ale každopádně musel bejt porad ozralej nebo sjetej. Ale ještě mu dam šanci. Tak ne, všechno divný, depresivní, špinavý. Asi jsem na to moc normální. Je mi lito.

Osvobození duše Osvobození duše Robert E. Detzler

Přečetla jsem 3 strany a měla jsem pocit, že čtu testament nějaký sekty. Prodáno někomu, kdo to ocení.

04.08.2023

Radosti kousíček od veselých sluníček Radosti kousíček od veselých sluníček Honza Volf

Dostala jsem ji i s věnováním. Je to takový mile infantilní, ale po polovině už je to vlastně trochu blbý a myšlenky se pořád opakujou. Kresbicky roztomilý. Nedočteno.

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Tak tohle už nedám, prostě ztráta času. Ale snažila jsem se. Fakt.

Kniha o štěstí Kniha o štěstí Ricard Matthieu

Tak tohle jsem nedala. Samé psychologické úvahy, na které jsem se nesoustředila, protože mě nebavily.

Runa Rider / Sluneční jezero Runa Rider / Sluneční jezero Ludvík Souček

Součka si pamatuju, když jsem jako dítě hltala s otevřenou pusou Cestu slepých ptáků. Ale tohle nešlo. Navíc bez obrázků a fotek to nemělo koule. Bylo to jako koukat na němej film bez obrazu.

03.08.2023

Záhady a taje Záhady a taje Stanley Bradley (p)

Když si autor Standa Brázda začne říkat Stanley Bradly, tak u mně nemá šanci. Ale tahle knížka by u mně asi šanci neměla nikdy.