Radějka Radějka komentáře u knih

Melancholická dokonalost ️

27.07.2022 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

(SPOILER) Trošku jsem se věkově sekla, doporučila bych knížku spíše dívčinám do 16 let :)
Charlie byla sympatická, bráchové taky, trochu mě však zklamal postoj Charlie po tom, co se dozvěděla, že její matka trpěla depresemi. Chápu její zklamání i šok, ale jako osoba, která trpí podobnými problémy, mohu říct, že to není vždycky tak černobílé, jak se to zde prezentuje. Knížka se mi i z tohoto důvodu zdála dosti jednoduchá.
Nebylo by také za mě na škodu více se zaměřit na Brandenovu rodinu a jeho vztah s rodiči (hlavně s otcem) :)
Jinak mohu doporučit na odpočinek, čte se to samo ;)

28.06.2022 3 z 5

Periférie Periférie František Langer

Nádherné drama, plné tance a tajemné atmosféry. Vždy při čtení na mě dýchne nějaké zvláštní kouzlo.

04.05.2022 5 z 5

Kráska a zvíře – Román podle filmu Kráska a zvíře – Román podle filmu Elizabeth Rudnick

Co dodat... prostě krásný pohádkový příběh, plný lásky a hlavně myšlenky, že krása není všechno.

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

(SPOILER) Tady už bohužel musím strhnout hvězdičky, i když sérii zbožňuji.
Smrt před branami se velmi táhne, zdaleka nedosahuje kvalit prvního dílu. Od té doby, co se Elias stal Strážcem duší, jako by to nějak ztratilo šmrnc. Konec skvělý, ale zbytek slabší. Doufám v lepší čtyřku, ale zdá se mi, že díly mají sestupnou tendenci.

04.05.2022 3 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Bohužel jsem zklamaná :/ Po přečtení Ovšem jsem doufala v knihu podobného vyznění, nebo alespoň pro podobně staré čtenáře. I když název napovídá, že se bude jednat o pohádku, doufala jsem v trochu jiné pojetí. Myslím, že i kdybych byla cílovka, nijak by mě to nezaujalo, zdálo se mi to takové nijaké.

04.05.2022 2 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Kovyho mám moc ráda a tato knížka se mi zkrátka trefila do nálady :)) Dala mi jiný pohled na spoustu věcí (např. jsem objevila krásu cestování). Skvělá kniha na oddech. Jsem moc ráda za přečtení :)

04.05.2022 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Divotání pro mě bylo hodně těžké na přelouskání, každopádně úspěšně dočteno :) Občas jsem vlastně nepochytila, co se tam děje, v bytostech jsem se místy nevyznala, děj byl někdy táhlý. Já u knihy často vypínala a pak nerozuměla. Ale stále je to díl kvalitní série.

04.05.2022 3 z 5

Deník malé blondýnky - O prázdninách Deník malé blondýnky - O prázdninách Jiří Urban

Úžasná knížka! Přečetla jsem ji jedním dechem. Rozhodně doporučuji pro mladé slečny :)

24.05.2018 5 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Tuto knížku jsem četla na doporučení, ale možná jsem ještě příliš mladá na tak hluboké myšlenky, které byly v knize promítnuty... Myslím, že do nich ještě dospěju a třeba se v budoucnu stanu skalním fanouškem :) Hodně mě zaujala povídka Ester.

19.05.2023 4 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Do knihy jsem se pustila v domnění, že to bude něco na způsob Jiskry v popelu, ale to jsem se teda dost sekla. První kapitola zajímavá, ale pak to začalo být příšerně nudné a smysl nedávající. Nechápu, proč si otroci mohou dělat, co chtějí, nikomu to nevadí, mají prakticky stejná práva jako ostatní vrstvy společnosti... Nikde to není vysvětleno, a když se po sto stránkách děj skoro nikam neposunul a pořád nic nedávalo smysl, vlastně jsem i přestala vnímat text, zavřela jsem to a skončila v čtecí krizi...

21.04.2023 2 z 5

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Pro děti určitě fajn, krásně ilustrovaná knížka :)

04.04.2023 4 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Tak toto dílo bylo neskutečné... Oceňuji autorovu fantazii. Nikdy by mě nenapadlo, jak se dají klasické pohádky otočit úplně naruby a zároveň tak, aby něco přinesly do dnešního moderního světa. Také obdiv za to, jak se autor dokázal vcítit do žen. Tato kniha mi toho tolik předala, že to snad ani nedokážu vše vyjmenovat. Nejvíce se mi líbil příběh O malé mořské víle.

08.01.2023 5 z 5

Běsnění Běsnění A.G. Howard (p)

Povídky z Říše Divů mě opravdu překvapily, i když nejsem zrovna zarytým fanouškem série Šepotání. Krásně se to četlo, zejména se mi líbila první a poslední povídka. Bohužel stále nějak bojuji s milostným trojúhelníkem a způsob, jakým Alyssa vyřešila svou ,,dvojitou” lásku, se mi vůbec nezamlouvá.

13.07.2022 4 z 5

Skandál v Jeruzalémě Skandál v Jeruzalémě Coolus

Nenásilně podaná krása velikonočního příběhu. Komiks byl opravdu vtipný :) Doporučuji.

13.07.2022 5 z 5

Dáma není k pálení Dáma není k pálení Christopher Fry

K tomuto dramatu jsem se dostala díky divadelní ukázce na YT. Velmi zajímavé myšlenky, kontrast hlavních protagonistů. Bohužel, musím říct, že metafor bylo často až přespříliš a vlastně občas nechápete, co se to děje. Podporuje to i skutečnost, že hra nese znaky absurdního dramatu. Části, kdy spolu mluvily vedlejší postavy, jsem proto spíše přeskakovala, abych zjistila, co se stane dál s těmi hlavními. Avšak drama stojí za přečtení a mrzí mě, že není více známé.

23.06.2022 4 z 5

Nevhodná vévodkyně Nevhodná vévodkyně Christine Merrill

Je to velmi laciné čtení, ale prostě zabaví :D V knize samozřejmě nesmí chybět klasická klišé… Ale vzhledem k žánru jsem to trošičku čekala.

01.06.2022 3 z 5

Zakázané přání Zakázané přání Jessica Khoury

Je to taková hezká pohádka, která stojí za přečtení. Prostředí pouští mám hodně ráda, do toho trocha kouzel a romantiky. Na oddech bezva.

04.05.2022 4 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Bohužel velké zklamání. Očekávala jsem neskutečně nádherný retelling, jakým byla Nevlastní sestra, ale připadá mi, že toto šlo dost mimo. Sophie byla velmi naivní, nedokázala se ani po několikáté poučit z jedné chyby. Tím pádem jsem tak nějak nechápala královnu, která se jí obávala. Do toho hodně ubylo na drsnosti, autorka tentokrát zřejmě cílila na mladší věkovou kategorii. Nějaký potenciál kniha má, ale spíše je to takový průměr a oproti prvnímu retellingu obrovský propad.

Siréna Siréna Kiera Cass

Připadalo mi, jako bych celou knihu čekala na nějaký zlom, něco, co by trochu probudilo lehce plynoucí příběh. Bohužel, to se nestalo. Kniha patří k těm slabším, co jsem z žánru YA četla, avšak musím pochválit postavu Oceánu, ta byla úžasná. Já četla na pláži a jako oddechovka knížka určitě svůj účel splnila.