Radějka Radějka komentáře u knih

Introvertka chodí na terapii Introvertka chodí na terapii Deborah Tung

Velmi přínosná knížka pro lidi, kteří se potýkají s psychickými problémy. Nejsme na to sami :)

30.12.2023 5 z 5

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

Tento román je naprosto úžasný, obzvlášť důležitý pro lidi, kteří bojují s toxickým vztahem. Já také bojovala a stále bojuji a tato kniha mi dala pocit, že v tom nejsem sama.

16.02.2023 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Další Harry Potter pro tentokrát v mnohem temnějším hávu. Jediné, co bych vytkla, je přehnaná délka. Tahle kniha byla nejdelší z knih, co jsem kdy přečetla, a místy, zvlášť v méně napínavých pasážích, se to lehce táhlo. Proto netuším, kdy najdu odvahu se pustit do osmi set stránkového dalšího dílu. Každopádně, lze s jistotou říct, že tato série je jednou z nejkvalitnějších v literárním světě.

01.12.2022 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Trochu bojuju s tím dát feel good romanťárně 5 hvězdiček, ale když toto bylo tak super :D Inteligentní humor, slaďoučké, roztomilé. Chaty a filmové narážky tomu jen dodaly třešničku. Úžasný!

03.08.2022 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Tuto knihu je za mě hrozně těžké zhodnotit. Místy jsem se opravdu začetla, někdy to bylo zas nic neříkající sebelitování, které se neustále omílalo dokola. Některé myšlenky mě ale opravdu uchvátily, popisy přírody za mě na jedničku, jazyk nádherný. Na konci hezky vygradovaná atmosféra, avšak zničená jakýmsi prolnutím do jiného díla. Tuto část bych úplně vynechala. Kdyby mě nezajímala tematika křehkosti psychiky člověka a sebevraždy, knihu bych ani nevzala do ruky, ale jelikož mě zajímá, je to další plus knihy.

Velmi rozporuplné dílo, nevím, jestli jsem ráda za přečtení, lepší je podle mne zajít na divadelní adaptaci :)

31.05.2022 3 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Velmi milá vánoční knížka, ke které se určitě někdy vrátím! Sophie je roztomilá, samostatná a nebojí se zkoušet nové věci. Navíc atmosféra z této knížky je dokonalá. Možná mi chybělo nějaké větší vánoční poselství a myšlenka, ale to nic nemění na kráse knížky a jejím oddechovému tónu.

04.05.2022 4 z 5

Zlatá Zlatá Marissa Meyer

Oceňuji autorčinu fantazii, popis fantastických tvorů i romantickou linku, která za mě z počátku byla hodně na sílu, ale nakonec krásně zvládnutá. Inspirace germánskou kulturou mě také velmi zaujala :) Vytkla bych, že kniha byla místy nevyvážená, co se týče napětí, začátek a konec výborný, střední část nic moc.

28.06.2023 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Ze série Bridgertonů jsem zkusila jen tento díl, protože jsem zaslechla, že by tam měl být lehce promítnut příběh Popelky, což mě zaujalo :)
Musím říct, že tento typ knih asi není mým šálkem kávy, každopádně jako oddechový román se to četlo moc hezky. Do dalších dílů se však pouštět nebudu.

20.04.2023 3 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Nádherné životní myšlenky… Mám knihu plnou lepíků :)

23.01.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Do knihy jsem se pustila okamžitě, protože Skotsko miluji a jednou ho určitě hodlám navštívit. Bohužel jsem ve svém nadšení opomenula fakt, že mám věkově ještě hodně daleko k hlavní hrdince. To byl asi největší kámen úrazu, jelikož jsem měla místy problém pochopit její myšlenky a nechápala jsem, co pořád tak řeší. V knize chyběla nějaká akce, zápletky za mě umělé a na konci jsem byla upřímně ráda, že mám dočteno. A ani prostředí Skotska to příliš nezachránilo :(
K sérii se možná vrátím, až budu starší, teď mě moc nezaujala.

03.01.2023 3 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Trošku zklamání. Soudě podle vysokého hodnocení jsem čekala opravdu vtipný komiks, ale dokázala jsem se bohužel ztotožnit jen s pár situacemi. Zřejmě nic pro mě a další komiksy od autorky už nepotřebuji.

31.05.2022 3 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Rozhodně nemůžu říct, že knížka byla špatná. Některé kapitoly byly velmi zajímavé, dalo se na Gabču nahlédnout z úplně jiného úhlu, než jen z jakého ji známe z tv. Bohužel tyto skvělé části často kompenzovaly detailní popisy závodů a někdy až přílišné intimnosti, které bych do veřejně dostupné knihy nenapsala ani náhodou.

Za mě byla kniha dost nevyrovnaná, hluchá místa se střídala s těmi zajímavými. Nakonec jsem ale dočetla a nelituji.

25.05.2022 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

První díl byl moc hezky vymyšlený a dobře uvádí do příběhu. Já si Zacha zamilovala, ale to je asi na každém, mnohem horší postavou je za mě Morfeus :). Říše Divů originální, postavy se ale dost motají kvůli velkému množství jmen a i když autorka nezanedbává popisy, já jsem si to tak úplně představit nedokázala.
Každopádně musím vyzdvihnout autorčinu kreativitu a grafiku.

04.05.2022 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Četla jsem v rámci přípravy k maturitě.
Musela jsem se do čtení hodně strkat, i když je to tenounká knížka. Nějak mě to celé nebavilo, přesto nemůžu popřít silnou hlavní myšlenku i rozporuplnou otázku, jestli Galénův postoj byl správný.

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Za mě trochu slabší druhý díl, který ale neztrácí na dramatičnosti a atmosféře. Chybělo mi tam více romantiky, která bohužel v tomto díle vyprchala téměř celá. To je ale jediný nedostatek.

04.05.2022 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Bohužel, kniha se mi moc nelíbila. Promíchání lidského a vílího světa za mě vůbec nefungovalo. Jude mi byla místy nesympatická, což dokládá i to, že jsem od začátku fandila Cardanovi :D A jestli mi byla Jude nesympatická místy, tak Taryn v celé knize.
Pozitivně hodnotím nádhernou obálku a hezké ilustrace. Do dalších dílů se ale už nepustím.

Mizera Mizera Barbara Cartland

Velmi slaďoučký historický román, který určitě nenese nějakou hlubokou myšlenku... :) Já ho však četla na dovolené u moře a pro tento účel byl naprosto ideální a velmi čtivý.

Soví zpěv Soví zpěv Iva Procházková

Asi jsem pochopila hlavní myšlenku, ale některé části knihy mě absolutně nebraly :/ . Možná, že je tato knížka určena pro starší.

24.05.2018 3 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Velmi krásný heavy příběh, který jsem zvládla přečíst v rekordním čase :) Okamžitě jsem přilnula k Aysel i Romanovi a několikrát v průběhu příběhu už to u mě vypadalo na slzy.
O tomto tématu je potřeba mluvit a je škoda, že nevzniká více takových knih.

29.08.2023 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

3,5*
Příběh se mi docela líbil, ale bohužel Po tvém boku mě přesvědčilo, že jsem na tento typ knížek přeci jen stará a do dalšího Kasina příběhu se už pouštět nebudu. Zkrátka romantika pro náctileté slečny.
Nechci knížku ale vůbec nijak hanit, myslím, že kdyby mi bylo o 5 let méně, byla bych nadšená. Možná jen hlavní hrdinka by mi byla nesympatická i tak :D
Oceňuji prostředí knihovny, to sedlo krásně :)

16.01.2023 3 z 5