Radan2020 Radan2020 komentáře u knih

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Vůbec bych nečekal, že se dá takto skvělý a silný příběh napsat na tak málo stránek. Výborná kniha!

17.06.2016 5 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Zajímavé a vtipné, Šabach píše opravdu dobře. K maturitě se hodí, její přečtení totiž nezabere moc času. Každopádně, pokud by jste zvažovali i jiné knihy od tohoto autora, Občanský průkaz je podle mě o dost lepší než tohle.

18.02.2016 3 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Krátká oddychovka s velmi zajímavým koncem. Do maturitní četby ideální.

18.02.2016 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Díky svojí délce se skvěle hodí do četby, jinak velmi zajímavá tragédie varující před fašismem s velmi srdceryvným koncem.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Celou dobu temné, napínavé a hrůzu nahánějící. Navíc ve mě spád příběhu vyvolával nutkání pořád číst dál. Sice mi připadlo, že se finále vlezlo na nějak málo stránek, ale stejně jsem při něm měl husí kůži, takže plný počet*.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Nejhorší to nebylo, ale nazval bych to ,,hodně přeceňovaným dílem".

27.01.2016 3 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka s obrázky Josefa Lady III.-IV. Osudy dobrého vojáka Švejka s obrázky Josefa Lady III.-IV. Jaroslav Hašek

Tenhle díl se mi líbil asi nejvíc, je tady poznat, že Švejk není úplný blb a že z většiny těch hovadin, které dělá, má nakonec nějaký prospěch. Jen škoda, že tento díl není dokončen, ovšem i tak je podle mě nejlepší.

27.01.2016 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka 2. díl Osudy dobrého vojáka Švejka 2. díl Jaroslav Hašek

Pořád dobré, pořád vtipné, akorát trochu roztahané v porovnání s prvním dílem. Nejvíc se mi asi líbila část, kde s ním putoval ten jeho kamarád bitkař. U toho jsem se opravdu smál.

27.01.2016 4 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka s obrázky Josefa Lady I Osudy dobrého vojáka Švejka s obrázky Josefa Lady I Jaroslav Hašek

Zajímavě podané, nebere válku jako nějaký velký problém, navíc to všechno podává ze Švejkova pohledu, který je prostě skvělý.

27.01.2016 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Tahle se mi z doplňujících HP knížek líbila nejvíc. Navíc jsem byl rád za Brumbálův komentář a rozluštění některých otázek, které jsem si kladl. I bajky samotné jsou zajímavé, takže 5*.

27.01.2016 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

No, jsem fanda HP a rozhodně je to zajímavé zpestření, ale je to takové nic moc. Nevím, co přesně tomu vytknout, ale často jsem se ztrácel v těch všech názvech týmů a hráčích. Každopádně jako doplnění HP ságy dobré.

27.01.2016 2 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Četl jsem to v moderním překladu a je to skvělé dílo. Velice zajímavá a napínavá detektivka, ve které se mi vůbec nedařilo předvídat, co bude dál. Jinak starší vydání bych nedoporučoval, ten jazyk je přímo hrůza.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Čteno k maturitě, ovšem je to jedna z těch opravdu dobrých knížek, kterých na tom seznamu není moc. Příběh se čte skvěle a celou dobu jsem v podstatě Krysaři fandil, aby pořádně zapískal. Konec se mi tím pádem líbil opravdu hodně.

27.01.2016 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Vtipné a krátké, k maturitě ideální kniha. Jinak je to asi moje první (a zatím jediná kniha), ve které mě od začátku do konce vytáčela nějaká postava tak moc, že jsem chtěl čtení zabalit. Harpagon je opravdu děsný.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Velmi zajímavá tragédie, zároveň je i velmi krátká, takže se skvěle hodí do maturitní četby.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

K maturitě se hodí, hlavně díky tomu, jak je to krátké. A ne, že by to bylo nějak hrozné, jen už tuhle knihu pravděpodobně nikdy nevezmu do ruky, což se třeba o Kytici říct nedá.

21.01.2016 2 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Velice zajímavé povídky, Ptáci jsou celou dobu děsiví a temní, Nechoďte po půlnoci je spíše detektivka, ale skvělá. Pak Teď se nedívej, na které se mi velmi líbil konec. U Modrých čoček jsem se spíš bavil, s hororem to moc společného nemělo. No, a nakonec tu byly Aliby, které byly celé prostě divné a Jabloň, která mě zklamala koncem, to, jak dopadl muž, mi totiž připadala jako naprostá blbost.
Každopádně povídky byly hodně čtivé a rozhodně to nebyla moje poslední kniha od této autorky.

21.01.2016 4 z 5

Kronika konce světa Kronika konce světa Shigor Birdman (p)

Chvílemi možná trochu přeplácané, ale výsledek je super. Přečteno na posezení, milovníkům postapokalyptických sci-fi doporučuji!

12.01.2016 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Poezii mám vždy problém přečíst, Kytice mě ale opravdu překvapila. Až na Dceřinu kletbu a Věštkyni byly básně velmi čtivé a zajímavé. Za toto překvapeni dávám 4*.

12.01.2016 4 z 5

Skvěle vyprávěné povídky, pro milovníky tíživé atmosféry a hororu nutnost. Poe zkrátka věděl, co dělá.

12.01.2016 5 z 5