qydko qydko komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

(SPOILER) Z knihy přímo křičí, že ji napsala bioložka, která svoji práci dělá srdcem. Popisy přírody jsou to, co dělá z Raků výjimečnou knihu. Příběh osamělého lidského života je dojímavý, citlivě popsaný, ale bez přírody v bažinách by byl tuctový.
Na rovinu přiznávám, že závěr knihy mne zastihl nepřipravenou.

28.04.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Intimní příběh jednoho nešťastného muže o hledání svého já a smíření se se sebou, ať už je člověk jakýkoliv.

07.08.2023 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Ještě pořád ve mě doznívá... už pár hodin. Skvostný román o ne zrovna jednoduchých životech dvou obyčejných kluků. Těšila jsem se na každý další přečtený kousek a zároveň jsem si ve čtení musela dělat pauzy, často i několikahodinové, abych vstřebala děj. Sugestivní líčení myšlenkových pochodů všech postav bylo místy hodně drsné. Za mě touhle knihou Karika ukázal, že je opravdu Pan Spisovatel.

03.05.2020 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Za mě rozhodně pět hvězdiček. Tuto knihu jsem dočetla v noci, protože jsem ji prostě kvůli posledním sto padesáti stranám nemohla odložit. Kniha se četla příjemně, stránky ubývaly neuvěřitelnou rychlostí a já se nemohla dočkat, jak to se všemi dopadne. Všem doporučuji.

04.04.2016 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Už Stephen King dobře věděl, že oživovat pomocí starých indiánských kouzel mrtvé děti není moc dobrý nápad. Poctivá čtivá duchařská knížka o tom, co může natropit milující rodič.

14.11.2019 5 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

This is Hodonín.

Pro mě milé překvapení. Duchařské horory moc nemusím, ale u této knihy mě zaujala anotace. Odehrává se ve městě, které dobře znám a s oběma živelnými katastrofami mám osobní zkušenost, ta tornádová je stále dost živá. Vlastně jsem ani moc nepotřebovala ten příběh. Pro mě byl největší zážitek naprosto dokonalé vykreslení specifického charakteru Hodonína a jeho obyvatel a popis pocitů tváří v tvář běsnícímu živlu. Za to dávám pět hvězdiček, protože víc jich tu nemám.

16.11.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Za mě dobrý. Třetí kniha od tohoto autora a opět mistrně vykreslená atmosféra. Už vím, kam určitě nepojedu na dovolenou.

03.05.2019 5 z 5

V divočině V divočině Diane Thomas

Zvláštní příběh. Mrazivý, krutý, ale přesto má v sobě něco uklidňujícího.

15.03.2018 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Knížka, co pohladí. Ideální na teplé letní večery.

04.07.2022 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Konečně detektivka/thriller, která mi sedla. Super čtivá, hezky to odsýpá, baví až do konce. A že je trochu nereálná? No a? To je i Perníková chaloupka nebo Zlatovláska.

22.02.2022 5 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Hu, co k tomu říct. Simon mi byl od začátku krajně nesympatický. Takový jouda. Ale kniha je luxusní, o tom žádná. Nemohla jsem se odtrhnout, chodila spát pozdě, jenom abych zjistila, jak to teda dopadne a kdo je vrah. Překvapivě mě jakýsi závěr/nezávěr vůbec nezklamal. Knihu jsem si ohromně užila od prvního do posledního písmenka.

10.07.2019 5 z 5

Hmm, tak na to, že je mi dobře s horkou čokoládou, knihou a s teplýma ponožkama u krbu, jsem asi nepotřebovala takovou instruktáž...

27.03.2018 2 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Kytici jsem zbožňovala jako dítě. Byla to moje úplně první a nejoblíbenější hororová kniha. Ráda jsem se k ní vrátila a blaženě si pochrochtávala nad luxusními ilustracemi. Skvělý nápad vydavatelů a pro mě nový klenot mojí osobní knihovny.

06.01.2017 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Tak takové rozuzlení jsem vážně nečekala. Vlastně nevím, jestli se mi líbilo, ale jinak mi autorčin styl sedí, takže se těším na příští knihu.

19.04.2023 5 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Luxusní thriller. V českém literárním rybníčku pro mě naprosté zjevení. Asi mám novou oblíbenou spisovatelku.

03.02.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

S Davidem Heclem sdílíme rodné město, takže tahle kniha byla jasná "must read". Byla jsem se mrknout i na besedě s autory v naší místní knihovně a to mě ještě víc navnadilo. Kniha je skvělá, doteď jsem si myslela, že mě to lítání vlastně až tak nezajímá, ale chyba lávky. Hltala jsem každou novou informaci.

16.01.2022 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Už dlouho jsem se na ni chystala, ale pořád se nemohla dokopat. Teď se mi šikla do výzvy. Překvapilo mě, jak dobře se mi četla a jak mě bavila. Vážné téma pohledem malé holky. Člověku se až nechce věřit, že se něco takového mohlo odehrát ve dvacátém století.

28.02.2021 5 z 5

Opravdu jsem se bavila. Po trošičku slabším třetím dílu jsem si grotesku se zmatenými zloději fakt užila. Ani mi nevadilo, že hlavní hrdinové pouze sekundovali jiným zoufalcům.

22.10.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Myslím, že už tu vše podstatné bylo zmíněno. Hana je silný příběh splétajících se rodinných osudů, který nutí k zamyšlení.

12.04.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je živým důkazem toho, že česká literatura je kvalitní a má čtenářům co nabídnout. Slepá mapa je rodinnou ságou, osobně mi připomínala Špulku modré nitě, jen mnohem čtivější a zajímavější.

22.03.2018 5 z 5