punkgirl97 punkgirl97 komentáře u knih

Straky Straky Zoe Sugg

(SPOILER) Místy mi přišlo slovíčkaření podobné světu Harryho Pottera (kolej, prefekti) nicméně to nemění nic na tom, že to byl napětím prosetý příběh, který byl okořeněn o tajuplný podcast s názvem: Kdo zabil Lolu. Četlo se to svižně a příběh se mi líbil, ačkoliv něco tomu z mé strany chybělo. Nedokážu to momentálně pojmenovat.

Tajemno spojené se strakami bylo zajímavě vymyšleno, ačkoliv jak se to celé rozuzlí si musíme počkat na další díl. Což mě samotnou překvapilo, těšila jsem se, že je to standalone.

Postavy mi nijak zvlášť nepřirostly k srdci, zaujala jsem k nim neutrální postoj. Nevadily mi. Audrey i Ivy mají svou minulost, která se s nimi táhne. Musím říct, že po odhalení minimálně Audryina tajemství mi běhal mráz po zádech.

Samotný konec nebyl špatný, ale mohlo to být víc tajemno nebo jak to říci. Není to tak, že bych nutně potřebovala další díl, což je rozhodně škoda. Nicméně rozhodně si ho nenechám ujít, jsem zvědavá jak to bude celé vymyšlené.

31.10.2022 4 z 5

Běžecký klub na konci světa Běžecký klub na konci světa Adrian J. Walker

Kniha je obsáhlá, ale má zajímavý námět. Řadí se do dystopie, poznáváme svět po katastrofě, kdy se hlavní postava oddělí od zbytku rodiny. Máme možnost sledovat jak se Ed vyvíjí, jak vnitřně zraje a dospívá k lepším postojům. Hned z kraje po začtení máte nutkání mu domluvit, jak se chová. Nicméně ta proměna myšlení je moc hezky zpracovaná. A tedy ten konec nevím moc zda jsem za něj ráda. Rozhodně je to zajímavý konec, ale asi by mě v tomhle bodě zajímalo jak to bude dál. Nemůžu si pomoc.

30.09.2022 4 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

Ava má skvělý styl psaní, vždy mě dokáže odpoutat od reality a spoutat dokonale s příběhem v knize. Madly mi vzala dech, ukápla mi ne jedna slza a zkrátka, přesto, co se tam vše řeší je to kniha, u které jsem si jistým způsobem odpočinula, ať to zní sebevíc zvláštně. June je neskutečně statečná slečna, přesto že má rodiče jaké má a přesto přezevšechno čím si prochází. Důležité je se mít rádi takový jací jsme, a to by nám měli především vštěpovat rodiče.

Dokonalost se přeceňuje. I chyby dělají člověka.

28.08.2022 5 z 5

Zaklínačky potíží Zaklínačky potíží Kristin Cast

Vadilo mi střídání pohledů, opravdu jsem nevěděla jak to autorka dělá, ale chvíli to bylo jedno dvojče pak druhý a pak to bylo z pohledu vypravěče.. takové zvláštní, ale budiž v příběhu jsem se i tak orientovala, sice na víckrát, ale šlo to.

Na můj vkus málo akce, ale když už tam byla tak to bylo poutavé a napínavé, takže to není tím, že by to autorky neuměly. Jakože zajímavé věci se děly už dříve, ale nejvíc jsem se začetla až kolem strany 160, což je fakt na můj vkus pozdě . Ale zase od této strany to má spád a příjemně to utíká. Ke konci byla akce a líbilo se mi to víc, i konec samotný se dost povedl.

Doporučuji lidem, kterým nevadí méně akce. Věřím, že i tato kniha si najde čtenáře, který z ní budou více nadšení, než já.

28.08.2022 3 z 5

Roj hrůzy Roj hrůzy Mike Tucker

Byla to příjemná jednohubka. Napětí se udrželo od první strany do poslední a nebyl ani jeden moment, kdy bych se začala nudit. Spíš občas při vysvětlování jsem to četla víckrát ať se zorientuju v čase i prostoru, kde se to odehrávalo.

To byl jeden minus téhle knihy, skoky do minulosti, které nebyly označené a ani střídání postav, které bylo hojné a ne že by mi vadilo střídání postav, to vůbec, ale spí, že jsem se neorientovala, kdo zrovna mluví.

Nicméně příběh mě bavil hodně. Byl moc hezky vymyšlen přesně jako to bývá v seriálu. Řeší zase nějaký problém tentokrat podle názvu s rokem hrůzy, takže pokud nemáte rádi hmyz místy možná budete mít husinu, ale rozhodně by to nemělo být něco, co vás od toho má odradit. Je to bravurně vykreslené. Jako kdyby to byl opravdový díl seriálu.

28.08.2022 4 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Kapitoly utíkaly rychle. A měla spád každá kapitola začínala větou ze spisu: Jsem jezevec, a postupně přituhovalo. Bála jsem se to číst večer a měla jsem při čtení hrůzu ze sklepů, což mám i normálně, ale při čtení to bylo intenzivnější.

Kapitoly jsou krátké a úderné, bohužel velkou část knihy se nic moc nedělo a trochu mě to ubíjelo. Ale čtivé to bylo. A zajímalo mě celkové odhalení. Tajemno je tam to rozhodně, takže vás to nutí číst dál. A někomu nevadí, že se v knize nic moc neděje a postupně se vše odhaluje.

Trochu mi vadilo to řešení osobních vztahů “na pozadí”, co teda nebylo zas tak úplně na pozadí a bylo to tam pomalu víc než řešení případu. Samotné rozuzlení příběhu bylo zajímavé, ALE prostě jsem čekala jistým způsobem víc. Takže trochu zklamání. Mělo to potenciál fakt jo! I jsem se bála to rozhodně, jen se to mohlo více rozepsat, přišlo mi to moc urychlené.. .

3,5/5

14.04.2022 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

První díl se jmenuje po hlavní postavě. Eragon mě bavil od začátku po konec, je vidět je ho krásná proměna z malého vyjukaného kluka až po dospělého muže. Jeho vztah se Safirou (drakem) je kouzelný. Po každé si říkám, že takové spojení s drakem bych chtěla taky. Krásně se o sebe starají a milují se nadevše na světě. Postava Broma je moje další z velmi oblíbených postav tohoto dílu, i když je místy mrzout a já do jisté míry chápu proč, stejně je to jedna z nejlepších postav, co má srdce na pravém místě. Další ze skvělých postav je Solembum a Angela. Ačkoliv, když jsem toto četla úplně poprvé oblíbila jsem si již až v dalších dílech. Je totiž úžasně svá a musíte si na ni zvyknout.

První díl je zejména o putování po velké části mapky, takže poznáte mnohá města a mnoho ras, které v zemi žijí a tím, že kniha má mapu můžete jejich putování společně sledovat. Což je naprostá bomba. ️ Teď u mého posledního poslechu jsem si říkala, že bych chtěla vidět Beorské hory, zajímalo by mě jak jsou asi tak vysoký, já vím, že hodně.. ale chtěla bych zažít je mít stále na dohled a nepřiblížit se k nim.

04.04.2022

Život za oceánem Život za oceánem Dominika Valentová

Kniha je pro všechny, co hledají vlastní cestu, vlastní směr. Jsou v bludném kruhu a neví jak z něho ven. Myslím, že tahle knížka by vás mohla v mnohém inspirovat, nebo alespoň říci, že na to nejste sami.

Nejen, že jsou zde krásné citáty, takové ty ze života, které kolem vás určitě šly několikrát, ale vy jste jim nevěnovali stoprocentní pozornost nebo jste nechápali jejich smysl. V tomto příběhu to na sebe perfektně sedí. ️ Našla jsem v tom mé mladší já, které se taky hledalo a postupně ještě v některých ohledech hledá. ️

Četlo se to krásně, je to moc hezky oddělené ročními období. A závěr knihy se mi docela i líbil. Ale asi to není úplně příběh, který bych si přečetla znovu. Ale za přečtení stojí. ️

3,75/5

04.04.2022 4 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

(SPOILER) Zpočátku mě rozčilovalo jak tam byly oba pohledy na stejnou situaci. Nicméně pak jsem si zvykla a líbilo se mi, že to mohu prožívat z obou pohledů. Kolikrát to fakt každý vnímal úplně jinak. Anny mi bylo kolikrát strašně líto jaké to měla doma. A kolikrát jsem se v tom co prožívala viděla taky.

Čím víc jsem sledovala myšlenkové pochody Maddoxe, tím víc si mě získával. Občas jsem se v něm taky viděla, třeba v postoji vůči škole.

V každé knize obzvlášť pak milostným příběhu musí být nějaký zvrat. I tahle kniha nebyla výjimkou. Ale co to jako bylo? Můj žaludek se totálně stáhnul a musela jsem číst dál a dál. A ten další zvrat ke konci?! OMG to mě malém zabilo. Takže opravdu díky Tess . Tolik infarktů jsem zažila naposledy u CoHo!

Jak jsem psala, že se mi líbilo to opakování. Tak vysvětlení. Annu nějak poznáte jak uvažuje, ale u Maddoxe to byla jedna velká neznamená, proto to bylo fajn sledovat i z jeho pohledu. Nicméně to vyhazovalo z rytmu čtení a nevěděla jsem, zda už je další den nebo se to stejné dělá z pohledu druhého, takže v tom byly zmatky.
V každém se najde pro i proti. ️

4,5/5

28.01.2022 4 z 5

Bez dechu Bez dechu Jennifer Niven

Tento příběh má co nabídnout, nicméně asi spíš mému mladšímu já. Číst to tak v 18 jsem z toho unešená.

Pro mě to byla příjemná (trochu emotivní - ačkoliv slza žádná neukápla, ale jednou tam byl skoro náznak) oddechovka.

Hlavní hrdinka mě docela bavila. Byla vtipná a svá. Místy jsem v ni našla své mladší já.

Moc nevím co dalšího ke knize napsat. Je to příběh, který se mi vykouří z hlavy rychleji než poznámky do školy. Nicméně nelituji, že jsem si příběh přečetla. Hodně se mi líbilo poděkování. Chápu proč je to tato kniha pro autorku tak důležitá. Hezky to zakomponovala do příběhu.

3/5

28.01.2022 3 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Skvělá oddechovka.

Hlavní hrdinka Ema mi sedla hned od začátku. Líbilo se mi jak přemýšlela, její drzost, její přirovnání - u toho jsem se vždy hodně nasmála. Chtěla bych říct, že jsem si kolikrát přišla jako by psala autorka moje myšlenky nebo vtipné odpovědi. Ema je plná sarkasmu, nemusí to všem sednou, ale mně to sedlo dokonale. Opravdu skvělé počtení.

Eskar je skvělá mužská postava, stejně tak Erik a Lucien. Všechny jsem si oblíbila. I jako hodně vedlejší postava (nechci spoilerovat) mi sedl Toby! Chci ho domů prosím moc.

Nicméně mám jednu menší výhradu - na mě tam bylo prostě a jednoduše málo akce. Je pravda, že když už se tam něco víc dělo tak jsem byla napjatá jak to dopadne.

Svět se mi hodně líbil - Cech smrtek neboli Smrťáků. Místy tajemno to já můžu o to víc mě to nutí číst dál.

27.01.2022 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Krásný milý návrat do Woodshillu. Opětovné shledání s předchozími hlavními hrdiny byl moc příjemný. Tohohle dílu jsem se trošku bála, kór když mi pár lidí říkalo, že to není úplně o lásce, jakože to není to hlavní tam. Nicméně já všude vidím lásku, takže asi chápete, že já byla spokojená.

Já si tu romantickou linku moc užila. Everly mi přirostla k srdci rychleji než Nolan. Ačkoliv mít učitele jako Nolan není k zahození. Líbilo se mi jak si Everly hledala i cestu k Dawn, nejen ke své mámě. Krásně se to sledovalo. Následné svěření mě zahřálo u .

Pocit, že na to není člověk sám je moc fajn. Proto radím všem, pokud máte nějaké trápení - zkuste se s tím někomu svěřit. Samozřejmě ne jen tak někomu, ale kamarádům, za které dáte ruku do ohně. Kamarádi jsou tu od toho, aby vás podrželi, když to nejvíce potřebujete.

Shledání s předchozími postavami série znovu byla jak už jsem řekla moc fajn. A nejen proto, že když to čtete jak to po sobě správně jde tak najednou máte pocit, že ty lidi znáte. ️

14.12.2021 4 z 5

Smrt a další šťastné konce Smrt a další šťastné konce Melanie Cantor

Stránky mi rychle utíkal mezi prsty. Byla jsem napnutá jak to celé bude dál a hlavně jak to vlastně skončí. Měla jsem pár teorií, co se tam stane, ale vyplnily se jen některé. Místy jsem byla dost skeptická, jak to autorka zamýšlí, ALE musím říct, že to mile překvapilo - všechno tam bylo hezky promyšlené nebo naopak spontánní.

A celkově to do sebe všechno postupně zapadalo. Kniha mě zavedla na místa v mé hlavě a dost jsem přemýšlela, jak většina z nás zaběhne po čase do nějaké rutiny, kdy spoustu věcí bereme jako samozřejmost či čekáme naopak na NĚCO, co by nás navnadilo vyřešit si křivdy z minulosti. V této knize je to SMRT.

Musím uznat, že ačkoliv jsem čekala, že mě kniha rozpláče a po dočtení budu smutná. Tak to mělo trochu opačný dopad. Zdání může někdy klamat.

Nicméně chci říct, že je to milý příběh, který stojí za pozornost. O knize jsem slyšela až, když na to Žanetka udělala štafetu. Což mi přijde Škoda. Doufám, že si najde více čtenářů.

14.12.2021 4 z 5

Mé přítelkyně z Ravensbrücku Mé přítelkyně z Ravensbrücku Magda Knedler

,,Ve světě, kde je smrt jedinou nadějí vás může zachránit pouze přátelství.”

Silný příběh několika neobyčejných žen a jejich vzájemného přátelství. Z počátku jsem se trochu ztrácela v dějových liniích. Nicméně tedy kniha se skládá z hlavních dvou linek a to současnost (Vratislav a další, 2018) a Ravensbrück 1941-1945).

Pohledy se střídají v KT a tedy: Marie, Sabina a Benta. Každá si vás dokáže získat trochu jinak. Ať už jejich minulostí, nebo jejich vnitřní silou na nelehké cestě.

V současnosti se dozvídáte o tom jak si anonymní rukopis Mé přítelkyně z Ravensbrücku našel cestu k Idě, která ho přepsala - něco upravila. A následně napsala i doslov knihy.

Líbilo se mi, jak Ida nenapsala jen slepě to, co našla před dveřmi, ale, že se neustále snaží vypátrat autorku knihy či někoho, kdo jednu z těch přítelkyň znal. Je to nelehký úkol. V příběhu jsou změněná jména takže za lidi mluví činy a skutky.

To jak zdánlivě detailní popis může leccos změnit je neskutečný. Celkově obdivuji jak si mezi sebou přítelkyně vyprávěli své příběhy a dokázali si je dopodrobna zapamatovat a uchovat tak jejich vzpomínku. Nikdy nevíte ke komu se dostanou příběhy a komu z nich bude připadat, že to co čtou jim přijde povědomé, že by dokonce jej někdy slyšeli někoho jiného o tom takhle mluvit?

Na to, že je to kniha o KT nejsou zde nijak zvlášť násilné scény, je to spíš o přátelství a tom jak spolu dokážou lidi utvořit pevný vztah při všem, co se jim děje. Přes všechny strasti a útrapy co se přítelkyním děje je v nich stále špetka naděje, že se to zlepší, že to brzy skončí. A to mě hřálo na srdci, přesto, že mi jinak činy, co se jim děly srdce ničí na milion střepů.

Je těžké hodnotit takové knihy. Tato kniha je převážně fikce, nicméně odkazuje na skutečné postavy nejen vězenkyň, ale i táborových lékařů. Přesto, že je to fikce, je celé vyprávění velice autentické a dostane vás do kolen.

5/5

29.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Tahle kniha mi úplně nesedla. Četla jsem ji v první řadě strašně dlouho, něco přes měsíc. Vůbec jsem se k ni nechtěla vracet a vždy jsem se nutila. Forma e-mailů byla ale příjemná. Akorát některé myšlenky hlavní hrdinka mi obracely oči k nebi.

Minimálně první půlka knihy byla docela utrpení. Místy jsem se sice smála, ale dost často jsem kroutila hlavou a nechápala situaci. Hlavní hrdinka mi místy (čti dost často) lezla na nervy. Daniel tak ten byl daleko daleko horší než hlavní hrdinka. Byl dobře vykreslen jako totální blb. Adam mi přišel zase jako typ chlapa, který se k hlavní hrdince nehodí. Neptejte se proč, prostě takový pocit jsem z něj měla a ne proto, že byl vykreslen jako sexy chlap.

Třeba postava Ethel mě překvapila ve výsledku jsem ji měla nejraději a to by mi na místě hlavní hrdinky Coco lezla určitě má nervy, ale z nestranné pozice třetí osoby jsem se smála docela dost.

Ještě co mě zarazilo, že jedna negativní recenze a následně jedno špatné vystoupení Coco na veřejnosti dohnalo její knihu tak daleko. To jsem teda fakt nebrala hlavou, takhle to přeci nemůže fungovat nebo jo? ‍️

Myslím, že hlavní hrdinka mi nesedla taky věkovou kategorií a řešením jejich problémů, není to něco do čeho bych se uměla vcítit, proto mi nesedla. Je možné, kdybych to četla starší tak by se mi to i líbilo. Těžko říct, třeba to za pár let (třeba 10 a víš) zkusím znovu.

Příběh byl jinak originální, alespoň pro mě já na takové téma nebo zaměření nic asi nečetla, nebo si to teď nevybavím.

2,5/5

19.10.2021 2 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Zpočátku mi trvalo se do knihy začíst, taky to bylo zřejmě tím, že jsem ji četla v poměrně dlouhém rozmezí od prvního dílu. Nicméně jakmile se Morrigan ocitla ve škole a začalo se tam dít více věcí, chytla jsem se jako ryba na udici a hltala stránku po stránce. Bavilo mě celkové tajemno v knize, až mi v hlavě vznikaly různé teorie jak by to mohlo být.

Za mě je to skvělá série a doufám, že brzy vyjde i pokračování v češtině. Moc se na něj těším. :)

02.05.2021 4 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Anna Musilová umí psát a víc než to - umí člověka nadchnout pro něco čemu třeba sám nerozumí, píše tak moc čtivě a poutavě až zírám. Jsem se trochu rozvášnila - je to moje prvotina od autorky.

Autorka výborně vykresluje jak se člověk cítí, když se zamiluje a pak také, když se v někom zklame nebo prožívá zakázanou lásku. Když to čtete, máte stažený žaludek a dokážete se pomocí slov vcítit do postav.

30.11.2020 5 z 5

Muž v domácnosti 1 Muž v domácnosti 1 Kósuke Óno

Je to komedie o nejděsivějším členovi Jakuzy, stal se z něho muž v domácnosti a musím říct, že mi to neskutečně sedlo! Už aby byl další díl.

Je to opravdu jednohubka. Postavu pana Tacua si zamilujete! Scéna s vysavačem? Nebo s tou kočkou? Nebo nákupy? A těch vtipných je mnohem více. Přesto že je to útlé tak vás to přinutí si příběh zamilovat.

Příběh je i místy akční, což je topka. Samozřejmě je to spíše komedie, ale sem tam dobře padnoucí facka taky padne.

31.07.2023 5 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Má druhá kniha od autorky. Tady mi trvalo výrazně déle, než jsem se začetla. Zpočátku mě totiž strašně iritovalo chování hlavní hrdinky Frankie.

Proto jsme knihu na chvíli odložila a pak o pár dní později (fakt to pomohlo) jsem četla dál a byla jsem odpoutaná od těch prvních pocitů a četlo se mi to lépe.

Příběh mě pořádně chytl až chvíli před stranou 200, neboť se tam trochu i proměnila hlavní hrdinka ve více snesitelnou osobu. Zatímco Mark mě bavil od začátku, co se objevil v příběhu.

Přestože příběh nebyl tak humorný jaký jsem očekávala, bavil mě. Měl své kouzlo. Především Hárum, který měl podíl na hodně věcech a ten konec mě pak trochu mrzel, na druhou stranu bylo to nevyhnutelné

Knihu vřele doporučuji všem romantickým duším. Nenechte si tento příběh s trochou humoru ujít. Byly tam scény, u kterých jsem opravdu vyprskla smíchy. ️

31.10.2022 4 z 5

Třeťák Třeťák Ella Fever

(SPOILER) Myslím, že takových knih o transgendru je málo, já tohle nevyhledávám, ani obecně tématiku LGBT+. Nicméně autorka psala poutavě, zajímalo mě jak Miška a Erika skončí.

Ocenila jsem pohled obou jak Mišky tak Eriky, zejména v knize je to krásně odlišené. Ani nemohu říct, kdo mi k srdci přirostl více, možná přeci jen Erika. Na její pohled jsem se těšila asi více.

Příběh v sobě nese mnoho důležitých témat, o kterých se nemluví. A i když to bylo zpracované lajcky, tak myslím, že je to lepší, než kdyby na nás někdo chrlil tunu odborných názvů apod.

31.10.2022 3 z 5