Pulp_catastroph Pulp_catastroph komentáře u knih

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Trochu neobyčejnou rodinu srazí auto, přežije jen mladá dívčina, která se rozhoduje, zda umře nebo přežije. Přišla o celou rodinu ale... ALE! Má před sebou slibnou budoucnost jako hráčka na cello, její ex-přítel se k ní vrátil, protože o ní nechce přijít a pořád má lidi, kteří ji mají rádi, tak v čem je problém?

25.07.2020 3 z 5

Všude dobře, doma nejlíp Všude dobře, doma nejlíp Jacqueline Wilson

Je tak strašně fajn, vědět jak se spisovatelka, co je napůl teenager stará o problémovou holčičku.

20.07.2020 5 z 5

Ema je na všetko sama Ema je na všetko sama Jacqueline Wilson

Nezodpovědná matka nechá děti doma na starost Lily, která je sama ještě dítě. Ale umí zachránit situaci a postarat se zodpovědně o své sourozenci, čili být úspěšná tam, kde její matka selhala.

20.07.2020 5 z 5

Čekání Čekání Blake Pierce

Mrzelo mě, že náš klaun nedostal větší prostor, byl nejzajímavější prvek knihy.

14.01.2024 3 z 5

Hlídaná Hlídaná Blake Pierce

Zamilovala jsem se do téhle série na první písmenko. Jen ten Ryan... () Crivaro a Riley jsou skvělá dvojice. Příběh je občas předvídatelný, ale odsýpá. Pro milovníky detektivek nutnost.

14.01.2024 5 z 5

Svezení Svezení Blake Pierce

Nemám co vytknout, krátké, svěží, super.

14.01.2024 4 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Tahle knížka je jedna z lepších od autorky. Hlavní hrdinka je velmi sympatická, ale nese si těžké trauma, které je v průběhu knihy naznačováno. Její problémy ji doženou a ona je nucena všemu čelit, ale v tu chvíli kniha končí.

14.01.2024

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Tak tohle bylo libový a také dost osvěžující YA. Také trochu jiná dystopie ne tak brutální. Válka se odehrává spíše uvnitř hrdinů.

28.03.2021 5 z 5

Malý vlkodlak Malý vlkodlak Sandra Vebrová

Velice povedená fantasy. Příběh je místy dost temný. Musím přiznat, že i v pokročilejším věku si takovou knihu sem tam ráda přečtu.

15.08.2020 3 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Takhle to dopadne, když se člověk nenaučí myslet sám za sebe a zůstane v područí těch, co mu dali život.

15.08.2020 3 z 5

Zločin lorda Artura Savila / Lord Arthur Savile's Crime (dvojjazyčná kniha) Zločin lorda Artura Savila / Lord Arthur Savile's Crime (dvojjazyčná kniha) Oscar Wilde

Wilde si pěkně vystřelil ze všech, kdo všem těm kartářkám a šarlatánům skutečně věří.

13.08.2020 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Příjemná a záhadná obálka. Červené písmo. Sequel Carollova příběhu zabalený scénářem z telenovely.

10.08.2020 4 z 5

Poník k zulíbání Poník k zulíbání Julia Boehme

Jú, tak tohle bylo slaďoučký. Výzva: Nejmilejší kniha mého dětství.

04.08.2020 3 z 5

Štěpánka a její kamarádi Štěpánka a její kamarádi Marianne Höptner-Coppenrath

Ve Štěpánčině věku jsem knížku mnohokrát přečetla, navíc v těch letech bylo ještě "cool" chodit do kostela a "pro oplatek". Jedná se o určitou obdobu série Aničky.

04.08.2020 4 z 5

Ani den bez maléru Ani den bez maléru Zuzana Francková

Tak tohle bylo velmi milé čtení. Autorka vtipně popsala všechno dobré i špatné, co ji během života potkalo a jak se dostala ke psaní.

03.08.2020 5 z 5

Hedvika Hedvika Zuzana Francková

(SPOILER) Tohle by se mělo spíše jmenovat: Můj idol je gej!

03.08.2020 1 z 5

Ten chlap ti za to holka opravdu nestál.

03.08.2020 3 z 5

S osudem v zádech S osudem v zádech Meg Rosoff

Tak tohle byla dost zajímavá psycho slátanina, i pár let po přečtení knížky nevím, jestli je David psychicky nemocný, debílek nebo něco jiného. Na druhou stranu souhlasím, že dospívání je "těžké a komplikované období" a většina věcí co David udělal je příčinou toho, jak "nevyrovnaný a zmatený" je. Proč jeho maminka působí jako blbka prvního stupně? Jeho mladší bratříček má více rozumu než všichny postavičky dohromady (včetně úchylného sledovatele)

03.08.2020 2 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Jako mladší jsem to fakt žrala, ale teď ne.

25.07.2020 2 z 5

Kluk, který žil v mé hlavě Kluk, který žil v mé hlavě Anne Gudule

No, když takhle o něčem sníte a pak se vám to vyplní, ne úplně podle vašich představ.

25.07.2020 3 z 5