psirena psirena komentáře u knih

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Jsem Kingův fanoušek. A tuhle knihu jsem přečetla skoro jedním dechem. King je mistrem gradace děje, doslova Vás vtáhne do příběhu, stáváte se jeho součástí. Všechno má svůj důvod a nic se neděje náhodně.
Filmové zpracování mě trošku zklamalo, ale to je skoro u všech filmů (kromě těch natočených podle povídek :-) )

29.04.2013 5 z 5

Naostro Naostro Leigh Redhead

Vykreselní postav nemá hloubku, a nějak jsem se vůbec nemohla ztotožnit s hlavní hrdinkou, přišla mi jednoduchá, ne moc inteligentní, zbrklá. Nemá žádné kouzlo osobnosti. Kniha sice má spád, ale už na začátku je Vám jasné, kdo za tím stojí a musíte protrpět 300 stran, než na to přijde i Simone. Co se jejího osobního života týče, je to stejný zmatek jako při vyšetřování.
Případ je vyřešen jaksi náhodou, pomocí přátel, kteří jí zachrání zadek. Umí takhle holka vůbec něco, kromě toho, že se dřív svlékala za peníze?

19.04.2013 2 z 5

Dvojí láska Dvojí láska Judith McNaught

Autorka píše skvěle, což o to. Ale upřímně, hlavního hrdinu bych poslala někam. A nechápu, jak si může rozumná a chytná žena, nechat neustále ubližovat. Co na něm Lauren viděla? A konec mě docela zklamal, nechala bych toho hajzla víc trpět. A ne mu hnedka odpustit.

09.11.2012 3 z 5

Polibek šarlatu Polibek šarlatu Lara Adrian (p)

Druhý díl se mi líbil víc než první. Tady alespoň hrdina neříkal: Ne, ne, ne, já nemohu, atd.
Pobavilo mě pojmenování psa. Bylo to vtipné.

To To Stephen King

Nejdřív jem viděla film, a ten byl dost děsivý. Pak jsem si přečetla knížku. A ta byla přímo strašidelná. Zvláštní na knihách od Kinga je, že při jejich čtení se bojíte (tedy já alespoň ano), ale když je přečtete do konce, kdy dobro zvítězí nad zlem. A vy pak jen vzpomínáte na to dobré, na to přátelství, na jejich boj a vítěství. Všem moc vřele doporučuju si přečís.

29.10.2012 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha, nebo lépe řečeno trilogie se mi moc líbila. Četla jsem všechny knihy v originále. Z komentářů níže vyplývá, že česká verze asi není to pravé ořechové.
Kdybych měla toto dílo popsat jednou větou, zněla by takto: NOVODOBÁ JANA EYROVÁ.
Není to jedna či dvě maličkosti, které mě nutí srovnávat toto dílo s klasikou z pera Ch. Brontë. Například Christian, je stejně charismatický, bohatý, chytrý, vtipný. Má stejné kouzlo osobnosti přesně jako p. Rochester.
Ana - tady musím přiznat, že narozdíl od Any oplývá fyzickou krásou, kterou autorka své Janě nedopřála. Ale stejně jako Jana je Ana silná osobnost, která má vyřídilku. Jejich dialogy jsou stejně vtipné, provokující. Stejně jako p. Rochester má i Christian svojí minulost, která ovlivňuje jeho život do dnes.
Tahle trilogie mě totálně uchvátila. Všechny tři díly jsem doslova zhltla.
Docela mě udivují ty komentáře, které tuto knihu hodnotí jako odpad. Četli vůbec to co já? Ale každý má právo na svůj názor.
Můj je asi hodně ovlivněn tím, že jsem to přečetla celé. Vnímám to jako román, který je sice psán z pohledu Any, ale jeho hlavním hrdinou je Christian.

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Mám ráda knihy od Kinga, končí dobře. Zlo je poraženo, hrdina přežil. Naproti tomu jeho povídky, hmm.... Ty takhle vetšinou nekončí. A to se týká i některých v téhle knížce.

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Laurell K. Hamilton zde vytvořila úplně nový svět, kde příšery mají své místo mezi námi. Anita je drsná lovkyně upírů, která neváhá použít zbraň. Líbí se mi její smysl pro humor, její vtípky, které hází po svých nepřátelích, i když je na kolenou. Ani v úzkých neztrácí odvahu. Řeší problémy s klidem a chladnokrevností. Anitu si prostě musí zamilovat každý čtenář.

29.10.2012 5 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Zajímavá kniha, a jak již bylo zmíněno, je tu podobnost s Bratrstvem černé dýky. Líbí se mi myšlenka Vyvolených. A taky to, že upíři jsou vlastně potomci mimozemšťanů a lidských žen.

29.10.2012 4 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

První kniha, kterou jsem od Kinga četla. Dostala jsem jí se slovy: "Tuhle pohádku napsal pro svojí devítiletou dceru."
Nečekala jsem, že se budu bát u pohádky. Ale pááni, já se bála. Naštěstí to skončilo dobře.
Od té doby jsem přečetla hodně knížek z pera tohoto autora. Patří k mým oblíbeným.

26.10.2012

Drakie Drakie Sophie Jordan

Příběh, který touto knížkou nekončí. Co se mi líbí, je originální obálka . Kniha se mi líbila, je docela osvěžující. Je hezké, když je nadpřirozená bytost i dívka, a ne naopak, jak je to v dnešní době obvyklé :-D

26.10.2012 5 z 5

Dotkni se temnoty Dotkni se temnoty Karen Chance

Kniha začne svižně hned v prvním odstavci. Bohužel pak autorka začne zaplavovat čtenáře spoustou vysvětlení o světě, ve kterém hrdinka žije. Ty vysvětlujcí komentáře by si zasloužili samostatnou knihu. Jsou nám poskytovány trošku těžkopádně, a často tím spád knihy ztrácí svůj spád.

15.09.2012 2 z 5