Prske Prske komentáře u knih

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Pár vtipných momentů, jinak děj velmi předvídatelný :) prostě typická nenáročná oddechovka

11.07.2022 3 z 5

Hlubina temných strachů Hlubina temných strachů Fran Krause

Tak jo, už si zase připadám strašně normální :D Některé strachy jsou vážně bizarní.

24.03.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Kniha mě nalákala zajímavým dystopickým námětem, ale děj se na můj vkus hodně vlekl a některé popisné pasáže jsem měla nutkání přeskakovat. Navíc bych řekla, že by z tématu šlo vytřískat mnohem víc.
Po dočtení se vrhám na seriál, tak uvidím, jak moc se liší od knihy.

15.01.2022 3 z 5

Zámek (komiks) Zámek (komiks) David Zane Mairowitz

Jelikož jsem předlohu nečetla, tak jsem se v příběhu dost ztrácela a nějak mi přišlo, že se tam snad ani nic pořádného nedělo.
Ale grafické zpracování parádní, už jen pro to stojí za to po komiksu sáhnout.

31.12.2021 3 z 5

Batole Batole Lenka Medvecová Tinková

Po “Prosím, spinkej” jsem sáhla i po pokračování pro věk batolete. A určitě se k průvodci ještě v průběhu dalších dvou let vrátím. Nyní si z toho beru jiné chápání batolecího spánku v porovnání s miminkovským, ale co mi možná trochu chybělo, tak rozhodně víc té praxe, jak se v názvu knihy slibuje. Pár konkrétních tipů tu je, ale spíš je to podle mě příručka o vnímání a filosofii dětského spánku :)

16.12.2021 4 z 5

Nejhorší večírek tvého života Nejhorší večírek tvého života Andy Rowski

Jak člověk okusí gamebooky od Livingstona, ostatní kusy už stojí za prd. A tento kousek není výjimka…
Příběh, jazyk i členění textu velmi amatérský a nepůsobivý - fakt mě neohromí, že text plyne téměř lineárně a i když si vyberu jednu cestu, tak na stejné dvojstránce vidím i tu druhou :D
Jediné plus dávám za krásné ilustrace a snahu influencerky přilákat své followers ke čtení.

07.07.2021 2 z 5

Aby porod nebolel Aby porod nebolel Lucie Suchá Groverová

Asi nejsem cílovka neb domácí porod neplánuji a je to něco, co jsem zavrhla téměř ihned. Osobní příběhy autorky mě v tom jen utvrzují (rodit sama doma bez přítomnosti kohokoli dalšího beru jako příliš velký hazard).
Mimo to mě rušily značné překlepy, interpunkční freestyle a občas i nedokončené věty...
Co si z knížky určitě odnesu je kapitola o automatické kresbě a afirmacích, to bylo docela zajímavé.

01.10.2020 2 z 5

Mně tato knížka naprosto nadchla do způsobu života Dánů a už plánuji dovolenou do Kodaně za poznáním hygge na vlastní kůži :)
V knížce je nenásilnou a příjemnou formou popsán dánský životní styl, recepty na tradiční jídla a krásné tématické fotky.

13.05.2020 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Účet sleduji na instagramu, potěšilo mě knižní vydání “best of”. Jen možná to chtělo pojmout trochu jinak :) ale obsahově pecka, ráda se k tomu vracím :)

05.01.2020 3 z 5

Najdeš mě ve tmě Najdeš mě ve tmě Vlastina Svátková

Knížek na podobné téma jsem už přečetla pár, ale tahle se mi líbila teda hodně. Krásně popisuje úskalí života s narcistou, to mi teda dost otevřelo oči :)

03.06.2023 4 z 5

Máte neklidné dítě? Máte neklidné dítě? Nessia Laniado

Tohle mi teda hodně sedlo, krásný příklad respektující výchovy u divokých dětí. Hvězdičku dolů dávám za kapitolu o uspávání, která hraničí se spánkovým tréninkem a to je opravdu no go. Jinak doporučuji přečíst i rodičům s klidnými dětmi :) je to velmi inspirující a poučné.

29.01.2023 4 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Rychlé oddechové čtení. Děj i zápletka předvídatelná, ne moc uvěřitelná, ale postavy jsem si oblíbila, takže nijak zklamaná nejsem. Po dalších dílech ale už asi nesáhnu :)

20.09.2022 3 z 5

Mateřství jako z reklamy (na Lexaurin) Mateřství jako z reklamy (na Lexaurin) Petra Hřebíková

Neurazí, nenadchne. Se spoustou situací se ztotožňuju, ale nějak extra vtipný to nebylo :)

06.09.2022 2 z 5

Klub rváčů 2 Klub rváčů 2 Chuck Palahniuk

Dvě hvězdy za krásné ilustrace, děj jsem vůbec nějak nepobrala :D

21.08.2022 2 z 5

Už žádné plasty Už žádné plasty Martin Dorey

Jo dobrý, četlo se to dobře a docela to člověka namotivuje… ale žádné (pro mě) nové konkrétní tipy jsem tam nenašla :)

22.07.2022 3 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Dá se říct, že mě všechny povídky bavily, což se mi moc často nestává. Dozvěděla jsem se spoustu nových pohledů z této oblasti a také jsem poznala pro mě neznámé autory :)

10.07.2022 4 z 5

Beautiful English: 60 dní k lepší slovní zásobě Beautiful English: 60 dní k lepší slovní zásobě Eva Bystričanová

Naučila jsem se spoustu nových slov, cvičebnice je hezky přehledně uspořádaná. Jednu hvězdičku ubírám za opakující se věty - ve kvízech byly ty samé spojení/věty jako v příkladech u každého slova. To si pak člověk moc neprocvičí, když si to pamatuje :) ale to je jen maličkost.

27.03.2022 4 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Toto vůbec není můj oblíbený žánr, ale měla jsem ji doma a rozhodla jsem se jí dát šanci. Příběh mě bavil, severské prostředí je mi velmi sympatické a postavy se taky docela povedly. Samotná myšlenka a zápletka byla super, jen by to možná sneslo lépe rozvést, přišlo mi to lehce odbyté a urychlené :) Ale celkově hodnotím kladně.

12.02.2022 4 z 5

Motýlí kniha Motýlí kniha * antologie

S tematem primo souvisela snad jen jedna povidka, ovsem vetsina se mi i tak velmi libila (mymi favority jsou Vitr s budikem a Hra cislo 621). K tomu jemne ilustrace a krasna myslenka pomoci vytezkem lidem s nemoci motylich kridel.

01.01.2022 4 z 5

Sedm dní spolu Sedm dní spolu Francesca Hornak

Neměla jsem příliš velká očekávání ve složitý děj či vánoční atmosféru, proto se mi možná příběh moc líbil, takové oddechové čtení.
Co ale hodnotím hůř tak to je postava Jesseho, ta mi byla strašně protivná a vlezlá. A také množství editorských chyb.

22.12.2021 4 z 5