prochajda prochajda komentáře u knih

Bez matky ne! Bez matky ne! Meral Al-Mer

Ani se mi nechce věřit, že je něco takového možné. ..
5 hvězdiček za autentickou zpověď a Meral hodně štěstí.

13.09.2017 5 z 5

Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou Vladimír Procházka

Strhující čtení životního příběhu z Kambodži z doby Pol Potovi hrůzovlády. Vyprávění očima malého děvčátka, která více jak tři roky dělala vše pro to, aby přežila. Je to obdivuhodné, čím musela projít, co se dělo v nedávné minulosti.
Výstižné přísloví: "Když se perou sloni, umírají mravenci"

28.06.2017 5 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Příběh jednoho manželství, jedné velké lásky u kterého jsem se zasmála a i slzy uronila. Nakonec snad řeknu: "Bože, já jsem tak šťastná, že ho mám"
Moc dobře se četlo a opravdu "Každý okamžik může být poslední!"

30.05.2017 4 z 5

Očarovaná Očarovaná Hana Hindráková

Určitě čtivá, odpočinková kniha z exotického prostředí. V podstatě také napínavá, akorát konec byl takový rychlý a málo rozepsaný.

15.05.2017 4 z 5

Ranč u dědečka Ranč u dědečka Táňa Keleová-Vasilková

Milá, oddechová, nenáročná kniha, dobře se četla, pěkný příběh ze života.

08.05.2017 4 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Strhující příběh Sina ze Severní Korei mě šokoval. Nechápu, že se ještě někde v podstatě v současnosti dějí taková zvěrstva srovnatelná s 2.světovou válkou. Jeho sžívání s realitou západního světa muselo být hodně náročné hlavně po psychické stránce, kdy začal poznávat normální lidské emoce.

19.04.2017 5 z 5

Amerikou po hřebenech hor: Na koňské stezce z Mexika do Kanady Amerikou po hřebenech hor: Na koňské stezce z Mexika do Kanady Leoš Šimánek

Rozhodně velké a riskantní dobrodružství, obzvlášť s malou dcerkou. Kniha je plná krásných fotek, bohužel ve vyprávění mě rozčilovali hovory a popisy z Orlických hor. Čekala jsem při čtení větší zážitek.

07.04.2017 3 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Opravdu šokující příběh člověka, kterému se podařilo přežít peklo Osvětimi. Vyprávění, při kterém mrazilo, doporučuji přečíst. Budu si vážit teplé sprchy a plného talíře.

12.11.2016 5 z 5

Bellagrand Bellagrand Paullina Simons

Naivní egoista Harry a jeho "žvásty" mě vyloženě deptali. Obzvláště, když už jsem věděla, jak osudy jeho rodiny skončily. Měděného jezdce jsem přečetla 2x a další pokračování také. Nechápala jsem, jak s ním Gina mohla vydržet, litovala jsem jí a obdivovala zároveň, láska je asi opravdu slepá. Jsem ráda, že paní autorka napsala i tuto knihu.

22.05.2016 5 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Klasika od této autorky, souhlasím s ní, že muž a žena jsou zcela odlišný živočišný druh....líbí se mi komicky vyprávěné některé situace ze života, vždy se pobavím.

20.03.2016 4 z 5

Zlatá země Zlatá země Barbara Wood

Skvělá, úžasná kniha, autorka nezklamala. Dobrodružství, romantika, napětí...nemohla jsem se odtrhnout od stránek.

24.02.2016 5 z 5

Ranhojičova pouť Ranhojičova pouť Wolf Serno

Úžasná kniha, těším se na další díly.

14.12.2015 5 z 5

Hra svalů Hra svalů Simona Monyová (p)

dojemný, smutný příběh....holt, "každý je sám strůjcem svého štěstí"

27.11.2015 5 z 5

Vražedná aplikace Vražedná aplikace Robin Cook

Kniha se dobře četla, byla napínavá hned od začátku, ..... takové nadčasové téma

14.11.2015 4 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

skvělá kniha, napínavá hned od začátku, dobře se mi četla

27.10.2015 5 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Nakonec to byla docela dobrá detektivka......

05.10.2015 4 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Moc pěkně se kniha četla. Ta ženská měla opravdu "z pekla štěstí" i když si užila své.

22.08.2015 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Je fakt, že mi dlouho trvalo než jsem se začetla, ale pak jsem četla a četla....a knížka se mi moc líbila.

01.06.2015 5 z 5

Děti Antonína Kaliny Děti Antonína Kaliny Stanislav Motl

Kniha je spíše dokumentární a plná informací, ale výborně zpracovaná. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o panu Kalinovi a jeho odvaze za druhé světové války.

29.12.2019 4 z 5

Ještě že člověk neví, co ho čeká: Života běh mezi roky 1929-1989 Ještě že člověk neví, co ho čeká: Života běh mezi roky 1929-1989 Toman Brod

Celkem podrobně a čtivě popsán život historika Tomana Broda včetně zločinů páchaných ve dvacátém století, různými režimy a jejich vládci.
...musíme udělat vše, aby se podobné tragédie už nikdy neopakovali.

15.11.2019 4 z 5