Zlatá země přehled

Zlatá země https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82919/zlata-zeme-82919.jpg 4 320 320

Mladičká Hannah Conroyová touží věnovat se lékařské profesi jako její otec, ale to je v Anglii poloviny devatenáctého století pro ženu nemyslitelné, a tak se po otcově smrti vydává do daleké neprozkoumané Austrálie, kde doufá začít nový život. Po počátečních přehmatech a zklamáních se jí v zemi, kde je o zdravotnickou péči nouze, přece jen zvolna daří prosadit se na jinak čistě mužském poli medicíny. Do jejího života však vstupuje také láska - nejen k nádherné australské přírodě, ale i ke dvěma mužům, kteří jsou rozdílní jako den a noc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

This Golden Land , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zlatá země. Přihlašte se a napište ho.

DominaCZ
05.06.2023 1 z 5

Já jsem zklamaná. Zaujal mě začátek o lékařích a tak bych brala to a z tehdejších kruhů, ale Austrálie mě fakt nebere.
A přebal je opravdu z dvacátých, ne 1848

4xbabča
29.11.2022 5 z 5

Krásný příběh, který se krásně čte i díky hlavní postavě románu Hannah a její dobrodružné cestě do Austrálie v 1. polovině 19. století. Jako zdravotní pracovnice, která chtěla hlavně pomoci, protože její otec byl lékař, to neměla vůbec snadné. Kniha je plná napětí, přátelství na celý život, ale i opravdové lásky.

Květinka008
27.04.2022 4 z 5

Woodová patří mezi mé oblíbené autorky a tuhle knihu jsem doposud neznala. Líbilo se mi s hrdiny prozkoumávat neprozkoumaný záhadný kontinent, se svou představivostí jsem díky autorčinu umu vylíčit prostředí pobývala v dolech, písečné bouři, jeskyních prapředků i nemocnici plné umírajících lidí... Nemluvě o tom, že stezky písní jsou nádherné nehmotné dědictví dávné kultury... Určitě se k ní ještě někdy vrátím!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zlatá země v seznamech

v Právě čtených1x