Bellagrand

Počátek dvacátého století, Massachusetts. Italská imigrantka Gina je nezávislá, vášnivá a silná osobnost, která zoufale touží po vlastní rodině. Harry pochází z vysokých vrstev bostonské aristokracie a má jiný sen – chce vytvořit lepší svět. Byli ochotní dát cokoliv za to, aby mohli být spolu – a ve vztahu plném emocí, vášní, zuřivosti a trýzně si ti dva navzájem zlomí srdce, aby nakonec společně došli na rozcestí, na němž jediné rozhodnutí určí jejich další osud. Román klenoucí se přes dva kontinenty a čtyři desítky let z pera autorky Měděného jezdce. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262429/bellagrand-7i2-262429.jpg 3.660
Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

Jana283

Bylo zajímavé přečíst si, co předcházelo osudům Alexandra a Taťány ze zdařilé romantické historické trilogie. Pro mne bylo velmi poutavé jak historické pozadí, tak skutečnost, jak dokáže "kouzlu" komunistické ideologie podlehnout i člověk ze sociální třídy, ve které bych proletářskou sounáležitost nečekala. Co vše překoná obětavá milující žena a znovu uvěří... Kniha po všech stránkách poučná a čtivá. Knihy P. Simons považuji za inteligentní ženské romány

DominaCZ

Chudák knížka.... mohla by být dobrá, nebýt mnoha věcí.
Čekala jsem dle obálky pořád něco jako život na Sibiři nebo co...

Štvaly mě dlouhé popisy stávek a zavírání firem - to mě nijak nebere, chci číst o tom páru, ne o polit. situaci.
Harryho i chápu - je zvyklý na luxus, ze kterého utekl za chudou holkou, a teď ho ten krok štve, proto chce změnit svět k lepšímu a vybudovat slavné "vše pro všechny".
Jinak se tam ale jaksi nic neděje... strašně těžce jsem se plazila na nějakou stou stránku, pak jsem to vzdala. Neustálá práce v hospicu a vydávání jídla ... potraty...nevrlá matka .. kamarád, se kterým samozřejmě tentononc, když Harry sedí za katrem. Popisy nudných rozhovorů o Panamě. Neutěšenost, bezvýchodnost, chudoba, a přitom neustále dobrá jídla. Gina, i když uklízela, měla v palici to, že její šaty nejsou hezké... to jí jako cvaklo ?! Koho to mezi umírajícíma zajímá, navíc když tam Ben nebyl ???
Byla na facku spíš ona než on, protože neuměla na nic říct ne, a tím mě vytáčela.

Nejvíc mě ale zabilo, když jsem se k téhle knize dostala s tím, že je to prostě o jednom páru... a zjistila jsem, že oni jsou něco jako T.M. motor. pilou -Počátek.
Prostě příběh, který bude "pokračovat" tak, že zajdeme dalšími díl do doby PŘED.
To nedává smysl, má to být naopak.

Takže z týhle knížky si nenesu hezkýho nic.

JessieEx
12.12.2016

Jak těžce se mi Bellagrand četl, tak těžce se mi hledají slova, která by jej vystihla. Četla jsem jej skoro tři měsíce, nějak to nešlo, nemohla jsem se začíst.
Na začátku mě odrazovalo to obrovské množství politických detailů - historických událostí, ale zase jsem se díky tomu dozvěděla spoustu nového. Taky mě rozčilovalo střídání vypravěčských časů. To se vůbec do knihy tohoto rázu nehodí, ale dost možná to byla jen chyba překladatele. Štvala mě nekonečná spousta nezajímavých dialogů ale co mě nejvíc na knize vadilo byl hlavní hrdina, totální idiot, magor a kdoví co ještě. Jo a taky mi chyběla pořádná zápletka, nečekaný moment a zajímavé rozuzlení - jenže to se asi nedá moc čekat od románů, které zasahují a popisují i několik desetiletí života hlavních hrdinů, a to je i důvod, proč na takové romány moc nejsem (ne, že by se nenašly výjimky).
Ale dost negativů. Bellagrand je příběh manželů Giny a Harryho. Je to příběh především o lásce a přitom to není klasická love story - potkali se, zamilovali se. Kniha začíná až několik let po svatbě hlavních hrdinů, kdy se začínají objevovat hlavní neshody, spory a potíže. Harry je zarytý komunista a nejradši by nic nedělal a jen se politicky angažoval. Zato Gina už z prvotního nadšení dospěla do stadia, kdy chce založit rodinu, žít na úrovni a jen se prostě mít dobře. Bohužel díky Harryho přístupu k životu jí to není umožněno. Gina se s ním mohla stokrát rozejít a i Harry měl důvod proč Ginu opustit, jenže Bellagrand je příběh lásky tak silné, že ji nic nezničí a to se mi na knize líbilo nejvíc. Někdy si říkám, že takovou lásku sama žiju (samozřejmě, že většinou bez tak hrozných nesnází, jaké potkaly ty dva) a doufám, že to není jen klam. Držet při sobě i v době těch největších pří a zklamání, to je znak tak silné a vyspělé lásky, že už to uvidíme snad jen v knihách.
Sama jsem si kolikrát říkala, že je Gina pitomá, když ho v některých situacích neopustila, ale zároveň jsem ji obdivovala za to, jak je statečná a jak stojí při svém muži a je si vědoma toho, že jednou slíbila, že ho neopustí a to taky dodrží.

ivulka15
09.10.2016

Příběh je zajímavý a odehrává se v době velkých světových změn. Ale hlavní hrdinové si bohužel mé sympatie nezískali. Harry byl naprosto příšerný jedinec, pro kterého byl důležitý pouze on sám. A tomu,že s ním Gina stále zůstávala,přestože nemusela taky nerozumím.

bookcase
29.09.2016

Dobře popsané změny v Americe na počátku 20. století. Harry, Ginin manžel byl teda na odstřel.

irefir
25.09.2016

Chvílemi krásné vypravování ( taky jen kvůli němu jsem knihu dočetla ), ale té politiky tam na mě bylo trochu moc:(

TheMelorry
13.09.2016

Úžasná kniha. Četla jsem ji jako první, tak doufám, že nebude vadit, když si Měděného jezdce atd. přečtu až pak.
Ale zpátky ke knize. Harry mě neskutečně rozčilovalo se svou vizí, svým světem a zájmy. Naopak velice jsme soucítila s Ginou a na jejím místě bych vybouchla už dávno a líbit bych si nic z toho rozhodně nenechala.... Život v téhle době musel být strašný všude a v komunistickém Rusku obzvlášt.

emem1
21.08.2016odpad!

S touto knihou jsem se opravdu minula. Asi je to tím, že jsem nemohla uvěřit hlavní hrdince, láska a vášeň může být zajisté silná, ale co je moc, to je příliš. Nedovedu si představit /a to beru v úvahu dobu, ve které se děj odehrává/, že je možné tolerovat tolik lží a zradu prakticky stále.
Politický rámec a zvědavost byly to jediné, co mě dovedlo až ke konci.

jakulka
10.08.2016

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak jsem celkem knihu zhltla. Je mi líto Giny - milovala tak, že obětovala vše.

iška
29.05.2016

"Měděný jezdec" se mi vysloveně líbil. S tímto titulem jsem se nějak nepotkala. Víceméně jsem jej prolistovala.

prochajda
22.05.2016

Naivní egoista Harry a jeho "žvásty" mě vyloženě deptali. Obzvláště, když už jsem věděla, jak osudy jeho rodiny skončily. Měděného jezdce jsem přečetla 2x a další pokračování také. Nechápala jsem, jak s ním Gina mohla vydržet, litovala jsem jí a obdivovala zároveň, láska je asi opravdu slepá. Jsem ráda, že paní autorka napsala i tuto knihu.

Illaa
05.05.2016

Kniha mě místy nudila a místy vytáčela. Manžel hlavní hrdinky byl nesympatický hajzlík. V půlce knihy se mi do nelibosti dostala už i hlavní hrdinka, že si takové chování nechala líbit. Jinak na mé gusto byl příběh moc politicky pojatý, což mě moc neoslovilo.

Miro67
21.04.2016

Už od třetí kapitoly bych Harryho zavřela do vězení na doživotí a byl by klid. Ke komunistické myšlence se přiklonil spíše na základě negativního postoje vůči otci,jehož postavením i bohatstvím okázale opovrhuje, ale zároveň na ně neustále spoléhá.Je komunista celou duší, ale základní komunistické pravidlo "Kdo nepracuje,ať nejí" mu asi nic neříká. Přece nebude svou otrockou dřinou zvyšovat buržoustův zisk. To raději přenechá své manželce a tchyni a pak s nimi večer zasedne ke stolu.Snílek nebo vyžírka? Gina jej hluboce miluje, ale základem její lásky je spíše pocit, že mu musí oplatit to, čeho se kvůli ní vzdal a proto se ona postupně vzdává celého svého života. Kdo četl Měděného jezdce, zná konec této knihy ještě dříve,než ji otevře.A proto je příběh vlastně velmi smutný.

Babo
21.03.2016

Když jsem četla Měděného jezdce,přemýšlela jsem ,co Alexandrovi rodiče vedlo k dobrovolnému opuštění Ameriky.Teď už to vím. Nemohu říct,že tomu rozumím,protože to se pochopit nedá .Někdo jako Harry Barrington by nikdy neměl mít ani ženu,ani děti.Pokud si chtěl prožít svůj sen o spravedlivém světovém řádu ,měl si ho užít sám.
Člověk se může mýlit,když ale zarytě odmítá argumenty,pak mu není pomoci a měl by být tak velkorysý a nenutit druhého,aby jeho sen přijal za svůj.Může se stát a v tomto případě to nemohlo dopadnout jinak, než že sen se stal noční můrou .
Autorka naprosto přesvědčivě vykreslila pohnutky všech protagonistů a za sebe mohu napsat,že už dlouho mi žádná postava tak nepila krev , jako právě Harry naprosto odtržený od reality.

alexis818
15.03.2016

Román stojí za to přečíst,těšila jsem se na ni a zklamaná nejsem,takže plný počet hvězdiček.

Jaruce
11.03.2016

Tuto knihu jsem si koupila dle výborných recenzích.
Na mě moc rozepsané politické vnímání manžela hlavní hrdinky a to mě vůbec nebavilo. Kniha měla přes 400 stran jen kvůli komunismu a Sovětskému svazu bez politiky by měla sotva 200 stran. Příběh Giny byl zajímavý. Manžela bych také s chutí propleskla jak již už někdo psal no a Gina si měla stát za svým a více si věřit . Konec sice nebyl podle mých očekávání, ale je prostě z reálného života a ten ne vždy se vyvíjí dle našich představ.

Dadula118
08.03.2016

na tuhle knížku jsem se moc těšila,i když jsem věděla,jak to celé dopadne..Trilogie Měděný jezdec se mě opravdu hooodně líbila.Nicméně,na mě tam bylo až moc politiky a málo popsaný život Giny a Harryho.Harry mě hodně zlobil,vše dělal na úkor rodiny,Ginu i na jednu stranu chápu,v té době a věřící Italka..
Jinak pěkný styl psaní,nenudila jsem se.

vivalamuff
05.03.2016

Já jsem zklamaná. Pořád mi v knize něco chybělo. Například to, jak se Gina s Harrym seznámili. Prostě jsem se celou dobu nedokázala začíst.
Později jsem zjistila proč. Brouzdala jsem se po webových stránkách spisovatelky a narazila na takové menší překvapení... Před touto knížkou je ještě Children of Liberty, který zachycuje příběh Giny a Harryho ještě před Bellagrandem. I to jak se Gina v roce 1899 dostane do Ameriky. Škoda, že tenhle díl nebyl přeložen jako první. Možná bych pak pochopila, proč se Gina do Harryho zamilovala. Já jsem na něm neshledávala vůbec nic pěkného. Choval se jako osel a to nejenom k ní.
Taky se přiznám, že některé pasáže mně byly silně proti srsti. Možná je to i díky tomu, že jsem dopředu věděla, jak tragicky to celé dopadne. Na druhou stranu... kdyby i se svým synem nepřijeli do Sovětského Svazu, nikdy by Alexandr nepotkal Taťánu...

Paja85
10.02.2016

Ohhh, skvělá kniha. Téměř povinnou pro milovníky Měděného jezdce. Paullina Simonsová je velká vypravečka a nenechá vás vydechnout ani na okamžik. Žádný hlavní hrdina ve mě nevyvol takovou nechuť a naštvání jako manžel hlavní hrdinky. Obětoval svou rodinu za ideály. Stojí za přečtení! Za mě plný počet hvězd.

jaja10
06.02.2016

Panebože, pří čtení knihy jsem měla chuť skočit do příběhu, Harryho pořádně vyliskat a možná i zadupat do země. Gina musela být úplná světice a totálně slepě zamilovaná, tolikrát mu odpusti, omlouvat ho, pomáhat mu, a nakonec ani láska k synovi ji nepomohla k "prozření".

gossipavlina
31.12.2015

Idealistický Harry - ty jsi mi dal. Pro nás, kdo zažil komunismus a heslo: Proletáři všech zemí, spojte se! a víme, co to znamená, je jednání Harryho naprosto nepochopitelné. Ježíš, kolikrát jsem chtěla během čtení na něj zařvat, co si myslí, co čeká, že to takhle prostě není.
A co vše je člověk ochotný obětovat pro svoje ideály.
A co na to horkokrevná Gina? Ta se tak moc snažila být Američankou a byla tak zamilovaná! Ale byla silná a vždy si dokázala poradit. Ale každý má někde stopku a své limity. A to i Gina.
Kdo jste četl Taťánu a Alexandra, je skoro povinnost si toto přečíst. Je to příběh Alexandrových rodičů.
A Paní spisovatelka? Ta je prostě úžasná. Začátek byl trochu vlažnější, ale jinak umí. Příběh vtáhne do děje, srdce vám buší, ruce se potí a radíte Gině, co má dělat. Chvilku jí závidíte, nakonec je vám jí líto. Harryho nesnášíte, za jeho životní postoj, defacto to byl pokrytec.
Určitě doporučuji přečíst! Já jsem byla spokojená,

DajaF
24.09.2015

Tahle knížka mě naplňuje smutkem. Autorka zase ukázala bezmocnost člověka vůči lásce která je tak velká, že mu na konci nic nezůstane. Šťastná Gina/Jane znovu padá na kolena a nechá se vést Harrym...až na dno zoufalství. Proč to všechno dělá? Protože je to její život, její láska, její osud. Proč se nezachránila? Protože se Harry vzdal všeho co měl - svého majetku, postavení, rodiny a vybral si ji. A tak si i ona vybírá jeho...v dobrém i zlém. (čteno v polštině)

20. století osudová láska

Paullina Simons