prochajda prochajda komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Velmi silná a výjímečná kniha, plná emocí, smutku, ale s pohádkovým koncem. Poutavý příběh založen na skutečných událostech 30. - 90.let minulého století. Oceňovala jsem názvy kapitol s letopočtem a jménem a jsem nadšená ze zajímavých informací o podnikání Bati ve Zlíně. Doporučuji přečíst, aby se nezapomněla krutá doba naší historie.

30.11.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Je mi smutno, smutno za Hanu čím vším si prošla, ale úplně nejhorší pro ní muselo být, dál žít s tím obrovským pocitem viny.
Naprosto neuvěřitelná a dechberoucí kniha propletených osudů....smekám před paní autorkou.
Dlouho na knihu nezapomenu a určitě se k ní zase vrátím.
"Během několika minut se náš minulý i budoucí život rozplynul a z lidských bytostí jsme se změnily v bezvýznamná čísla na seznamu."

31.10.2017 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Šílené, jak to všechno mohlo dopadnout, velmi smutný příběh. Jsem ráda, že skutečnost je jiná. Kniha mě dostala, dočítala jsem ve vlaku se slzami v očích. Kdo nezažil, nepochopí.
"Život není to, co chceme, ale to, co máme. Nesmíme marnit čas a trápit se kvůli něčemu, co už nemůžeme mít. Zůstat trčet na místě a ztratit se ve smutku není řešení. Z popela už dům znovu neuplácáš, pevné stěny postavíš jen z nových cihel."

29.09.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Naprosto špičková kniha, tak dojemně a s citem napsaná, že se četla jedním dechem. Kniha, kterou jsem nechtěla nikdy dočíst, protože se s ní nerada loučím a moc se těším na pokračování. Děkuji za nádherný čtenářský zážitek, mohu jen doporučit. Dávám 2x5 hvězdiček.

10.09.2021 5 z 5

Famózní a výjímečné dílo. Poutavě napsaná historická kniha o otřesné události v Životicích z období 2.světové války, doplněná dobovými fotografiemi. Smekám před paní autorkou. Připomněla mi knihu Kyselé třešně od Lenky Chalupové.

22.08.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velké díky za takovéto knihy, opravdu, spousta lidí si už takový život nedokáže vůbec představit. Kniha je dobře napsaná a obohatila mě svým příběhem na základě skutečných událostí.

14.07.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Skvělá česká detektivka z pěkného prostředí jižních Čech. Líbilo se mi pátrání v minulosti, vykreslené popisy postav i překvapivé zjištění na konec. Těším se na pokračování série, doufám, že bude....

07.08.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Zábavné, vtipné a příjemné čtení na jeden den. Chvílemi jsem se opravdu upřímně rozesmála. Děkuji .

25.12.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi čtivý příběh o statečné a silné ženě. Takové žití si už nikdo z nás nedokáže ani představit.
".....nijak netajili svoje pohrdání vůči buržoustům, kteří bezpracně a s nemravným ziskem odírali tvrdě pracující dělnickou třídu. Už žádné válení a pohodlíčko, budete muset začít makat jako my ostatní." To mě fakt dostalo!

09.12.2019 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Další smutná kniha ze které mrazí a kde absolutně chybí aspoň trochu lásky. Náročné téma, tak dobře napsané a ta úžasná metafora. Taková beznaděj a nepochopení z dětství, poznamená na celý život, chudák Cácora a kdoví, kolik jich kde takových ještě je...

18.05.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Spletitý příběh ze Šumavy protkaný minulostí. Kniha se dobře četla, nechybělo tajemství a napětí. Jsem ráda, že jsem si přečetla další tvorbu své oblíbené autorky.

24.12.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Kniha stylem rozhovorů, sedm otřesných zpovědí uprchlíků z různých sociálních vrstev v Korejské lidově demokratické republice. Opravdu tvrdý totalitní režim, kde se hlídá i kolikrát byl kdo v noci na záchodě. Stát plný korupce, dřiny, strachu, hladu a nedostatku základních životních potřeb. Povinná účast na veřejných popravách i pro děti, povinná služba v armádě i pro ženy, jsem ráda, že žiji, kde žiji. Nepředstavitelná kontrola a hlídání úplně všeho. Domluvené sňatky, na které dohlíží stát a zpečetí Korejská strana práce. A ty povinné portréty vůdců v bydlištích a odznaky na klopách.....

06.05.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tak to byla hodně sladká a červená kniha s předvídatelným dějem. Přiznám se, že tento žánr moc nevyhledávám. Nicméně jsem se seznámila s dánským životním stylem hygge a proč jsou Dánové jedním z nejšťastnějších lidí na světě. Jak je důležité dbát na maličkosti, udělat si čas na to být spolu, zapálit si svíčku a dělat si radost navzájem.

02.02.2023 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Zdařilá, čtivá kniha. Popsat období skoro jednoho století osudy tří generací žen....smekám před paní autorkou.
Zařadila bych do povinné četby, aby se nezapomínalo.

21.11.2017 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Prostě, výborná kniha, tak moc dobře napsaná, že se četla jedním dechem. Mohu jen doporučit. Těším se na další díl této série.

24.05.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Kniha se mi moc dobře četla, žádné hluché místo, žádný odstavec navíc, prostě pecka. Těším se na pokračování. Byla to složitá a těžká doba, jedno barbarství vystřídalo druhé, zoufalá situace. Pitomá válka vyvolala zbytečné zlo mezi nevinnými lidmi. Člověk by měl zůstat člověkem. "Život, to je cesta, dlouhá a klikatá. A člověk se musí pořád prát za sebe, za své blízké, za věci, které má rád. Nic není takové, jak to vypadá na první pohled."

11.12.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Stále lepší a lepší. Opravdu se mi kniha líbila, bavila mě a dobře se mi četla. Je skvělé, že nebyla plná brutality, ale je v ní také popsána psychologie postav a mentalita lidí na odlehlé části Norska. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

21.03.2022 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Výborná, napínavá a velmi čtivě napsaná detektivka. Skvěle vykreslené postavy a prostředí, propojené události i z minulosti, prostě radost číst......mohu jen doporučit.

18.08.2021 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Výborná kniha, která mě udržovala stále v napětí. Spousta zvratů, lží a podezřelých postav. Moc dobře se mi četla a myslím, že pravda nakonec vyšla najevo.

19.02.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opravdu dobře napsaná detektivka s vykreslením zajímavého prostředí ostrova a jeho obyvatel. Bavila mě od začátku, po nějakém čase mi přišla zdlouhavá, ale konec byl rozhodně překvapivý. Těším se na další Bergmanův případ.

05.02.2022 4 z 5