Prince_of_book Prince_of_book komentáře u knih

Nechápu negativní komentáře níže.... Kniha se mi líbila a komentáře typu kiyosaki je sobec, kiyosaki radí jaké je to žít s miliony jsou podle mě úplně z cesty....Bohatý člověk vám říká jak zbohatl a proč většina lidí ne, a to se chudým nelíbí a kor těm, co si z knihy nedokáží absolutně nic vzít..

Tato kniha ani žádná z jí podobných nemá být super návodem na to jak zbohatnout, ale spíše ukazuje pohled jednoho člověka na nějakou věc a je už na nás jestli tento pohled sdílíme, nebo jestli si z jeho pohledu vezmeme něco, co se nám hodí.

A ano, chápu argument níže, že kiyosakiho návody nebo pohledy nejdou ve většině případů použít v Česku nebo na český trh, ale je nutno si uvědomit, že kyiosaki NENÍ ČECH, a popsal situaci tak jak ji vidí on a v JEHO ZEMI, tudíž tyto komentáře jsou podle mě scestné.

A keci že autor je sobec, satanista a vůdce sekty?? to jako vážně? Dle mého každý kdo chce být jednou bohatý, musí být minimálně ctižádostivý a tak trochu sobec, ale říkat o někom kdo napsal knihu že je satanista je smutné. Asi tihle zmínění jsou tak zakomplexovaní, protože, jim vadí, že autor peníze má, a oni ne.

Mě se kniha prostě líbila a myslím, že si z ní lecos odnesu, neříkám, že se vším souhlasím nebo si to myslím stejně, ale nemám potřebu tu plivat po autorovi jen proto že s ním nesouhlasím.. tak nízko neklesnu.

9/10

31.03.2020 4 z 5

Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti Dominik Stroukal

V této knize se dozvíte zajímavosti nejen o Bitcoinu, ale i o dalších altcoinech. Je přehledná a ideální pro nováčky a tzv "panice" ve světě kryptoměn. Mě osobně také dost věcí objasnila nebo připomněla, i když už se ve světě krypta pár měsíců pohybuji.

Můžu jen doporučit nejen nováčkům ale i znalejším kryptomaniakům.

22.03.2020 5 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Musel jsem si vzít skoro 24hodin nato,abych se rozmyslel co napíšu, jednak jsem knihu dočetl v 11 večer a jednak jsem byl plný emocí, že jsem vlastně ani nevěděl co bych psal.

Kniha je pokračováním knihy Problém tří těles,kdy lidstvo již ví, že se blíží flotila Trisolaris, a musí jednat. Začátek je poměrně nudný a táhlý, hodně podobně, jako u prvního dílu. Prvních 80 stran pro mě bylo až utrpením, ale ze zkušeností s prvního dílu jsem je přetrpěl....a dočkal jsem se. Jakmile se v knize objevil projekt Mandala, kniha začala nabírat na obrátkách a já ji začal hltat plnými doušky. Některé nápady a zvraty v knize byli dosti originální a překvapivé, některé bohužel nikoliv. Kniha má asi 600 stran a dle mého, je to pro běžného čtenáře ba dokonce i scifi milovníka moc. V knize je dosti částí které mi přijdou až zbytečné, nebo nedůležité a děj by se bez nich obešel. Na druhou stranu, hlavní dějová linka mi ubíhala rychle a nějaká ta omáčka okolo hlavního příběhu musí přeci být, i když ji bylo asi moc.

Až do samotného závěru knihy jsem o ni přemýšlel jako lehce nadprůměrném scifi, kde je až příliš táhlý děj. Právě závěr mě však donutil si toto tvrzení trochu poupravit. Byl totiž (pro mě) překvapivý, až šokující a za mě velmi velmi dobrý.

Kniha byla krapet horší než první díl a srazilo ji to, že je asi o 150 stran delší(oněch 450 stran by temnému lesu bohatě stačilo) a já už se tak trochu bojím,co se mnou uděá poslední díl této trilogie, jenž nese název Vzpomínka na Zemi a má 750 STRAN.

Dle mého názoru si zaslouží hodnocení 8,5/10.

12.06.2019 4 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Tak takhle teda ne...

Aby mě kniha bavila od začátku do konce, zajímal mě osud postav a dokonce se mi vyvrátily všechny teorie a pak to totálně zabil úplně debilní konec, který si snad autor vycucal z pr...le jen aby to už mohl ukončit, to je na mě moc.

Knize dávám 8/10 a dal bych desítku, ale nasral mě neskutečně ten konec

28.08.2022 4 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Velmi velmi zajímavá kniha na téma spánku, ,kterým vlastně trávíme až třetinu svého života a přitom o něm tak málo víme. Kniha je napěchována užitečnými informacemi od výhod spánku, přes možné komplikace s jeho nedostatkem až po tipy, jak lépe a kvalitněji usnout.

Knihu bych určitě doporučil nejen tomu, koho téma spánku zajímá, ale vlastně všem. Mohu s klidem potvrdit, že knihu jsem určitě nečetl naposledy.

Hodnotím 10/10

01.02.2022 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Skvělá kniha, která má potenciál člověku změnit život. Svými myšlenkami, citáty a samotným příběhem donutí čtenáře přemýšlet nad svým životem a nad tím, da žije tak jak on sám chce.

Knihu jsem poslouchal v audio verzi, protože upřímně si myslím, že bych tento tip knihy jako klasickou četbu asi nedal či by mě to spíše tolik nebavilo a já bych si z ní tolik neodnesl. Nejlepší za mě ten mindblow konec, ač jsem nějaký očekával, tak v tomhle smyslu opravdu ne.

8,5/10

14.11.2020 4 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Nádraží perdido jsem dostal darem a poměrně dlouho mi leželo v knihovně a nebyl na něj ten vhodný moment. Ten v nedávné době přišel a já mám rozporuplné pocity.

Prvních několik 10stran jsem si upřímně chtěl vytrhat vlasy tím, jak jsem se v postavách, názvech a ději vlastně nevyznal, táhlo se to až jsem měl chuť knihu odložit, ale po jedné události z knihy začali nabírat věci zajímavý spád a kniha už se četla lépe, nalezla totiž svou hlavní zápletku. I tak u mě ale nepřišel ten efekt, že musím číst dál, abych se dozvěděl co bude. Nicméně jsem si knihu poctivě každý den dávkoval po nějakých 50-80 stranách a na poslední den, kdy jsem si řekl, že knihu dočtu(to jest dnešek) mi jich zbývalo 130 a musím říct, že na těch 130 stranách na mě konečně přišel ten "aha" efekt, kdy jsem čet a četl a četl a těch 130 stran dočetl v kuse.

Konec hlavní linky byl epický, i když očekávaný, vedlejší linka s létáním, mě ohromně překvapila až ve mě vyvolala nějaké rozporuplné pocity.

Celkově hodnotím knihu 8/10 za originalitu a nápad a pomyslné bodíky srážím za příliš dlouhý úvod do děje.

30.09.2020 4 z 5

Nanos Nanos Timo Leibig

Knihu jsem objevil v Ostravě při procházení scifi sekce v knihy Dobrovský, asi bych ji úplně od-ignoroval, nebýt kamarádky, která říkala, že si ji plánuje přečíst. Tak říkám proč ne, koupím si ji.

Musím říct, že Nanos u mě aspiruje na překvapení roku. Od knihy jsem zas tak moc nečekal, i když téma nanočástic pro mě bylo lákavé. Timo Leibig podle mě zvolil úplně geniální začátek, kde nás ihned vrhl do akce a boje o přežití. Poté už se kniha četla sama a já byl až překvapen jak si mě postavy dokázali získat. Malek byl uvěřitelný a ač měl v knize svou "historii" a byl obecně známou postavou příběhu, tak nám jeho příběh z dob minulých nebyl násilně vnucován. S ostatními postavami jsem se rovněž dost ztotožnil.

Po přečtení jsem byl takový zmatený, protože dílo skončilo tak, že další děj mohl i nemusel být. Ihned jsem vygooglil autorův instagram a pokračování příběhu mi bylo potvrzeno, doufám tedy, že nakladatelství nám jej přinese co nejdříve. :)

22.03.2020 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Seberozvojová kniha z oblasti financí nám prostřednictvím krátkých příběhu že starověkého Babylonu vysvětluje a radí, jak nakládat s našimi financemi tak, abychom byli schopni něco ušetřit.

Hodně lidi na internetu psalo, že jim kniha změnila život po finanční stránce a já se tomu ani nedivím, protože je skvělá a inspirativní.

25.11.2019 5 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Kniha je nechutná, hnusná, odporná, úchylná a mnoho dalších věcí. A přesně proto je dobrá protože je taková jaká být má. Já rozhodně nejsem fanoušek tohoto žánru a určitě ne nějaký občasný čtenář, ale tuto knihu jsem přečetl za necelý den.

Kniha je taková, že při jejím čtení ji co 5minut odkládáte, protože musíte vydýchat nechutnosti co jste právě přečetli. Ale po pár chvílích se k ní vrátíte, protože chcete vědět jak děj pokračoval. Následuje smrt na milion nechutných způsobů a končí bohužel zcela nepochopitelně.

Kdybych byl fanoušek žánru tak bych knize dal nějakých 9,5/10, protože děj byl takový chaotický a konec nebyl vůbec k pochopení, ale já fanoušek nejsem a dle mého názoru knize chyběla právě ona logičnost, když pominu tu nechutnost a zvrácenost, tak ta kniha nebyla zas až tak špatná.

Za mě 8/10

13.07.2019 4 z 5

Bitevní hranice Země Bitevní hranice Země Robert R. McCammon

No jak to říct...Scifi v pravém slova smyslu, kde nás autor zavede do post-apokalyptické doby, ve které Zemi zničila válka dvou mimozemských civilizací. My se ocitáme v kůži chlapce, co si nepamatuje vůbec nic, a postupně přichází na to,že právě on by měl být klíčem k záchraně Země. No můj názor je asi takový že prvních 50-80 stran jsem si nijak neužíval, do čtení jsem se musel víceméně nutit a dokonce jsem uvažoval, že knihu ani nedočtu. všem postupem stránek mě kniha tak nějak začala bavit, bylo to asi vývojem hlavního hrdiny Ethana, no a posledních 150 stránek(skoro celá druhá půlka knihy) jsem sfoukl za jedno dopoledne. Jen ten konec byl takový..no.. asi jsem si ho představoval trošku jinak. Nicméně byl skvělou ukázkou obětavosti jednoho jediného tvora.

Knížce bych celkově dl nějakých 6,5/10 kde body strhávám za nepříliš zajímavý úvod děje a trošku nezáživný konec.

09.03.2019 3 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Let 305 je zpočátku jen prostým pádem letadla s následnými snahami o přežití, jako čtenář pořád čekáte, kdy přijde to SCIFI, to postapo, takže to ze začátku bylo takové nějaké..skvěle sepsané a poutavé, ale pro člověka co čeká na scifi a postapo prostě meh.. ale v tu chvíli kdy se na scéně objevili vzducholodě a naši hrdinové Nick Stone, Harper Laneová a vlastně i Grayson Shaw začínají rozplétat, co se vlastně stalo, mě kniha úplně unesla. Netrpělivě jsem hltal stránku za stránkou a v jeden moment, kdy se vlastně rozhodujete komu budete v knize věřit, jsem si řekl jen WOW... v poslední části jde kniha zase trochu do nudné části, nicméně jako čtenář jsem chtěl vědět jak přesně to dopadne.

Kniha mě zaujala při návštěvě knihkupectví a rozhodně nemusím litovat, že jsem si ji pořídil. Mnozí tuto knihu "odsuzují" jako takovou vykradačku seriálu Ztraceni, já jsem však Ztracené nikdy neviděl a tak jsem byl knihou absolutně unesený. Možná mám svým způsobem nízké nároky, nebo se kniha prostě jen trefila do mého vkusu, ale za mě zatím jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Jediný mínus je trochu nudnější konec.

Mé hodnocení knihy je 9,5/10

19.01.2019 5 z 5

Stát se investorem Stát se investorem Mikuláš Splítek

Kniha počítá s tím, že už nějaké znalosti ze světa investování máte, minimálně že znáte investorský slang a pojmy. Nenabízí žádné jednoduché návody jak zbohatnout nebo formulky pro výpočet vnitřní hodnoty, či porovnávací poměry nic takového, je spíše psychologická a vede vás spíše k podstatě vás samotného jako investora, o tom jak byste mohli či měli smýšlet.

Celkově to byla fajn změna oproti klasickým "návodovým" knihám o investování, nebo Biografiím slavných investorů.

7/10

07.03.2021 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Než začnu svůj komentář je potřeba říct tři věci

1) Tenhle tip knih normálně nečtu
2) Znám spoustu recenzí z táboru obdivovatelů i odpůrců a tak jsem byl připravený na vše
3) První jsem viděl oba filmy a ty jsou oproti knize taková opravdu hodně cenzurovaná slaďárna pro mladé.

Takže budu co nejstručnější. Četl jsem v E-verzi na Ipadu a prvních cca 50-60% měl to upřímně bavilo číst. Očekával jsem totiž podle jedné kamarádky na instagramu nějaký nechutný armagedon a ona to přitom byla jen absolutně (pro mě) vtipná slátanina naivity, hádek a erotiky.

Nicméně po této řekněme půlce knihy mě to pomalu přestalo bavit. Stále se opakující šablona: Poznání - láska - sex - hádka - nenávist , se pořád opakovala a kniha se stala až nudně předvídatelnou. Když se v knize stala jedna z výše zmíněných věcí, tak bylo jasné, že do pár stran přijdou ty další. Ke konci knihy už se to opakovalo vyloženě na řádcích.

Musím ale říct, že ač jsem díky filmům znal závěr knihy, tak mě jeho dočtení(posledních +-15 stran) docela donutilo přemýšlet o přečtení dalšího dílu. Nicméně na to budu už opravdu potřebovat nejen velkou přestávku, ale i notnou dávku alkoholu :D .

Moje hodnocení jako člověka, co se snažil být objektivní je asi 6/10

28.02.2021 3 z 5

Kulový blesk Kulový blesk Liou Cch'-sin

Naprosto akceptuju negativní názory, že scifi by mělo být podloženo alespoň nějakými vědeckými poznatky, ale za mě je úplně jedno, zda to podloženo je, nebo jako v případě Liouových knih spíše ne, druhou částí slova scifi je přeci fikce a fikci mám spojenou s určitou představivostí a Liou cch sin ji ve mě naprosto bezpodmínečně probouzí.

Ač je příběh složitější(jakožto každý od autora) a některé postavy jsou dosti ploché a hlavní postava je od poloviny knihy vlastně absolutně nepotřebná, tak mě neskutečně baví u těchto knih fantazírovat nad vizualizací děje v mé hlavě. Někdy je to opravdu děsivé, ale po většinu času jsem si to opravdu užíval a i tou vizualizací jsem byl do příběhu naprosto vtažený.

Kniha Kulový blesk, stejně jako celá série Vzpomínka na zemi určitě nesedne každému a můžeme to vidět i zde v komentářích, jedni ji milují a druzí nenávidí.

Možná bych ještě dodal, že většina lidí tady dává srovnání tipu: Po sérii Vzpomínka na Zemi toto slabota.... ale tito lidé si evidentně nevšimli(nebo zapomněli), že tato kniha byla v originále napsána daleko dříve než zmiňovaná série.

Já patřím do té první skupiny a proto můžu říct, že já osobně si myslím, že Liou Cch Sin nedokáže napsat špatnou knihu.

Za mě 9/10

15.12.2020 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Knihu jsem četl, protože nesnáším, když přečtu něco dobrého co nějak končí(1 díl) a pak si musím představovat, co bylo potom. V tomto případě stačilo vzít do ruky druhý díl.

Musím dát za pravdu zdejším recenzím, že tento díl zdaleka nedosahuje kvalit prvního. Romantika se zde úplně vytratila(to co bylo mezi Lou a Samem se tak nazývat nedalo), nové postavy jsou vyloženě nudné nebo obtěžující(avšak míń iritující a dementní, než chování vedlejších postav v prvním dílu), i když pro vývoj druhého dílu zásadní a konec víceméně očekávaný, ovšem velmi kvalitně napsaný a víceméně zachraňoval celou knihu od naprostého fiaska.

Hodnotím 6/10 a můžu s klidem říct, že kapitola romantických knih u mě na nějakou dobu zase skončíla.

06.09.2020 3 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Já nemám slov...

První díl byl skvělý a měl jsem z druhého trochu strach a upřímně? Můj strach se z počátku knihy jen zvětšoval, bylo to (pro mě) takové nemastné neslané, ale jak jsem se prokousával stránkami, tak se zvětšovalo snad vše: napětí, knižní přitažlivost, moje city k hrdinům knihy a prostě všechno. A posledních pár set stran bylo prostě...wowww.

Slovo jako dokonalost nestačí, láska se u mě střídala s nenávistí jedno překvapení střídalo druhé a ten závěr??? Četl jsem jej třikrát abych pochopil co se vlastně stalo a stejně mám pocit, že to co je tam napsané prostě nemůže být skutečnost. Absolutně nechápu co se tam vlastně stalo a už teď mě štve, že třetí díl vychází až za necelé dva měsíce.

Přesně se naplnila moje slova jedné kamarádce: Jdu teď číst boží hrob, abych byl pak dva měsíce nas*aný, že třetí díl ještě nevyšel. :D

11/10 a to je sakra málo.

12.05.2020 5 z 5

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Michael Atamanov

Dostáváme se do úplného závěru strhujícího příběhu Obránce perimetru, který nám nabídl mnoho zvratů, až je mi líto, že série končí.

Kniha je naprosto čtivá, jednoduchá, má obrovský spád. Líbilo se mi na ní spousta věcí, které tu ale kvůli lidem co ji nečetli nemůžu říct(spoilers). Opět neuvěřitelné politické machinace a ten závěr?? :O opravdu neskutečné. Můžu jen a jen doporučit všem fanouškům vesmírného scifi válčení a politických machinací.

Jako zápory vidím hlavně onu lehkost, kterou George prochází celou sérií, ale to je problém všech knih v sérii a celkem i zanedbatelný. Závěr děje byl skvělý ale zároveň takový MEH..., ti co knihu četli určitě pochopí.¨

Hodnocení 9,5/10.

23.02.2020 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít Vasilij Michajlovič Machanenko

Na tuto knihu jsem se těšil, ale zároveň jsem měl trochu obavy, jak moc se mi kniha bude líbit, protože jsem četl sektor som, což je jiná série z žánru LitRPG a ta se mi moc líbila, tudíž jsem se bál, že úkol přežit se mi už tolik líbit nebude.in

Nebudu vám lhát...bál jsem se naprosto zbytečně, protože kniha je skvělá. Po seznámení se s hlavním hrdinou se hned dostáváme do Barliony, kde si náš hrdina má odpykat svůj trest.
Odpykat si osm let vězení ve hře? Pro některé z nás možná sen, pro Mahana ovšem těžký a tvrdý úkol se spoustou nástrah, které rozhodně nebyli předvídatelné.

Kniha dost připomíná hry jako World of Warcraft nebo třeba i Metin2. Přesně jak píše pode mnou Naďa ?:Kdyby taková hra existovala tak bych si ji rád zkusil. A to jer přesně to měřítko pro knihu které znamená, že je dobrá.

Snad jedinou chybičkou pro mě bylo, že po jedné určité události v knize už bylo celkem vidět kam to všechno spěje a nějak se ztratili překážky na této cestě, ale série má spoustu dílů, takže další překážky určitě přijdou.

Hodnotím 9,5 z 10 a těším se na další díly, které určitě budu číst.

02.01.2020 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Knihu jsem četl v angličtině již před půl rokem ale hlavní z mých postřehů byl, že je za mě daleko lepší a čtivější než první díl, kde se pan autor musel probojovat seznámení se všemi postavami.

V tomto díle se konečně začne něco dít a my konečně zjistíme jak to ve skutečnosti je s bojem Adamitů s Babylonem, což je to o čem to má celé být. V ději je spoustu zvratů, a zajímavých částí a stránky ubíhají jedna radost.

Jsem rád, že po prvním díle můžu s klidem tuto trilogii doporučit všem fanouškům scifi. A to jste ještě nikdo nečetli třetí díl trilogie( Orig. Nyxia Uprising ), protože ten je stejně dobrý a ne-li lepší než tento i první díl. Pokud se na něj těšíte tak vás můžu ubezpečit, že vás ani třetí díl nezklame.

Za mě 8,5/10 :)

06.10.2019 4 z 5