PREBURDA PREBURDA komentáře u knih

Z babiččiny zahrádky do dědova sklípku Z babiččiny zahrádky do dědova sklípku Vladimíra Jakouběová

Tento poklad jsem našla v antikvariátu. Je to studnice úžasných rad a receptů našich předků. V době kdy bylinky a vůbec příroda je v plné síle, tuto knihu mám stále po ruce. Krásná kniha.

29.04.2024 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Příběh této knihy, jako bych už četla. Připomínal mi knihu od stejné autorky "Ta druhá". Víceméně základ příběhu úplně stále stejný.....z hlavní hrdinky udělat ušlápnutou nulu, která je ponižována svými nejbližšími, všechno dělá špatně, sestra sebestřední, manžel který je nevěrný, líný normálně pracovat, žádná opora ženy....... a ještě za to všechno se neustále omlouvala?...........a v závěru knihy konečně "bouchnou saze". Příběh je obohacen o "hospodyni" a dělá z něj lehčí thriller. Musím však upřímně říct, že to přehnané neustále ponižování, povyšování a jak všechno dělá špatně.......... omlouvání se,..... tato směsice všeho, se táhla po celou dobu celého knižního příběhu, mě doslova štvala. Ano, čtivé, ale za mě jednou a dost.

Knihy Joy Fielding jsem, jsem v mladším věku, vždy hltala.....postupem času na její knižní příběhy měním názor. Jsou stále pořád dokola postavené na stejném opakujícím se základě.

01.03.2024 3 z 5

Záhada panství Mogdon Záhada panství Mogdon Matthew J. Costello

Jak se říká: "Ať si říká, kdo chce co chce",.... mě se tyto krátké detektivní příběhy líbí. I tato byla čtivá, lehce tajemně zahalená. Jack a Sarah mi opět zpříjemnili odpoledne.

20.02.2024 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Žádná brutalita, žádné psycho, žádný oceán krve. Ale milé, osvěžující a klidné čtení, kdy se příběh postupně rozvíjí až do samotného konce. Detektivka jako od Agathy Christie, to mám ráda.

22.08.2023 5 z 5

Druhý silný svazek knihy o životě Anny Boleynové, kniha, oproti prvnímu měla slabší "rozjezd", zdlouhavý, mohla být o čtvrtinu tenčí, jelikož se neustále pořád dokola řešilo jak to udělat, abychom mohli být svoji..........kdo pojede k papeži, čekání zda už, už vše dobře dopadne, zase žádné rozhodnutí.... soudy a šest let uteklo jen těmito nezaživnými popisy. Potom kniha doslova nabrala velmi čtivý spád.
Co říci k Anně Boleynové, četla jsem, o ní hodně, mi srdci nikdy nepřirostla. A tato kniha to opět potvrzuje. Mocichtivá, intrikářská, arogantní, sebevědomá, někdy až v názorech krutá. Ale čemu se také divit, když pomyslím, že v tomto i jako dítě vyrůstala, vliv otce, který také bažil po moci a vlivu u dvora co nejvýše....... I když byla sečtělá, inteligentní a dostala se ke dvoru............řekla bych, že vliv otce byl zásadní. Dokud "střežila panenství" a Jindřich VIII. "uvažoval královským poklopcem"............doslova využívala a zneužívala těchto špatných vlastností ve svůj prospěch ( jako svéhlavý fracek). Není divu, že jí lid nenáviděl. Co velmi postrádala tak to byla laskavost srdce a všeobecně láska, vděčnost a pokora. Myslím, že chtěla, jak se říká sedět s jedním zadkem na dvou židlích, a musela si zvolit. Lásku srdcem i tělem prožívat s Norrisem a moc a vliv s Jidřichem VIII. Bohužel k její záhubě volila moc a vliv. Řekla bych, že někdy až krutým jednáním, ovlivnila i chování Jidřicha VIII, do budoucna........... a vše se potom obrátilo proti ni, ačkoli na to byla upozorňována. Jak už to bývá, kdo chce moc, nebude mít nic.

24.03.2023 4 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Knihu jsem poprvé četla před deseti lety. Doslova jsem hltala stránky u kterých až zamrazí a zároveň si myslela.....hlouposti, to jsou jen konspirační teorie. I když už v té době se mi do rukou dostaly knihy, že všichni jsme v jednom velkém loutkovém divadle a za nitky, jako marionety, nás dávno vodí pár vyvolených. Temné plány těchto iluminátů nezná mezí ani soucitu. Jak se říká, jdou přes mrtvoly.

Nyní jsem tuto knihu vzala do rukou znovu a nad stránkami jsem se více zamyslela a co více sama sobě si přiznat.............. jaká pak konspirační teorie? Vždyť se to již dávno začalo dít, děje se a nyní mě připadá, že to nabírá na síle. Zvláště pak strany 287 - 289, opravdu nadčasové, až z nich doslova mrazí po těle.

"Nový světový řád"............ to je neskutečná šílenost, která začíná "zelenými fanatiky" a konče elitou, která má jasný cíl.
Opravdu Bůh nás opatruj a hlavně generace těch co příjde po nás.

Zaujalo mě.
"Zbavme se bruselských byrokratů a všechny je vyhoďme. Jsou to lenoši. Nejsou užiteční k ničemu. Tito lidé nikdy v životě nic smysluplného neudělali."
(Daniel Estulin 1.července 2010 Brusel)

Doporučuji přečíst.

28.11.2022 5 z 5

Královský rubín Královský rubín Agatha Christie

Šest krátkých detektivních příběhů v jedné knize od královny detektivek. Bez zbytečného násilí a potoků krve, které dnes, někteří novodobí autoři preferují. Příjemné detektivní čtení !!!

21.08.2022 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Tato kniha ze série, zatím nejnapinavější středověká detektivka. Přečetla jsem jí jedním dechem.

12.04.2021 5 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Paní Ivanka Devátá je svým humorem a přístupem k životu moje "krevní skupina".
Žádnou knihu jsem od ní doteď nečetla, a to byla velká škoda, poněvadž tuto první knihu jsem přečetla jedním dechem a její slova a celý příběh na mě působil, tak, až jsem pookřála. Byť, jak sama píše, jsem byla vymačkaná jako citrón. Její slova z knihy na mě zapůsobila.
Óóó,..... jak jsem ji chápala a chápu. Něco tak arogantního a cynického máme za sousedy, byť bydlíme v rodinném domě.
Moc pěkná kniha psaná srdíčkem.

26.05.2024 5 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

Detektivka "Plavý kůň", v seriále se slečnou Marplovou...........jaký div, že v knižní podobě NENÍ.
Patřím do skupiny, kdy jsem také zpočátku s knihou zápolila, patrně ovlivněna filmovým zpracováním, mimochodem velmi zdařilým.
Později mne knižní podání lapilo a nepustilo až dokonce. :o)
I tak, musím napsat, filmové zpracování, do něhož je "zamontovaná" slečna Marplová, se mi líbí o mnoho více, i když jsem ho viděla mnohokrát.

23.05.2024 4 z 5

Dívka v modrém Dívka v modrém Pelham Grenville Wodehouse

Nic zvláštního.... tuctová kniha, na deku, k vodě. 1* za kresbu na přebal knihy od Adolfa Borna.

11.05.2024 1 z 5

Liška na dálnici Liška na dálnici Eva Kačírková

Styl psaní této spisovatelky mi nesedí, v postavách a ději se ztrácím. Kriminalista Petr Bort, hlavní postava....ten je v knize postaven do role, těžkého hypochondra, prosťáčka.........k ničemu. Jeho slovenský kolega na mě působil více akčněji a detektivem, zločin si dával dohromady, než hlavní postava, Petr Bort.
Byla to druhá kniha, které jsem dávala šanci, že bude lepší......ale zklamání.

09.05.2024 2 z 5

Sedm stupňů do pekla Sedm stupňů do pekla Eva Kačírková

Dvě detektivní povídky. Jedna povedenější, druhá méně. Čtení, kde autorka do pátrání, na vlastní pěst, dala prostor kapitánu čs.armády Petru Martinovi.
Moc mi nesedl styl psaní autorky.

29.04.2024 3 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

Oproti "Levandulové zahradě".........mi tato kniha dala zabrat i jak ji hodnotit. Hned začátek knihy byl velmi čtivý a potom velmi zdlouhavé. Souhlasím s některými komentáři níže napsanými.......zbytečně zdlouhavé, komplikované a zakombinovaný návrat mrtvého manžela? A co dospělé ohořelé tělo po nehodě? Že by milenka? To nějak nedomyslela a nevysvětlila, autorka knihy. Konec příběhu velmi "úchvatný", jako z pohádky.

Nemám moc ráda knihy psané stylem " bylo nebylo", minulost a šup přítomnost a zase zdlouhavé psaní minulosti. Z této knihy mohly být dva skvělé napsané bestsellery. Vidno, že spisovatelka pravděpodobně všechny své knihy psala, tímto stylem - minulost, přítomnost. Do dalšího čtení jejich knih si dám pauzu.

08.04.2024 3 z 5

Kuchařka F1 Nejlepší recepty z Dámského klubu Frekvence 1 Kuchařka F1 Nejlepší recepty z Dámského klubu Frekvence 1 kolektiv autorů

Knihu jsem nedávno náhodně koupila, jak se říká, za "hubičku" v jednom antikvariátu. Rádio F1, jsem hodně dávno poslouchala a pořad s těmito dámami jsem měla moc ráda. Spousta receptů, které přímo žadoní o vyzkoušení. Jen když to čtu, tak začínám mít Pavlovův reflex. :o)

02.02.2024 5 z 5

Smrt z milosti Smrt z milosti Peter Tremayne (p)

Tento díl je zasazen na cirkevní pouť na lodi. Autor svůj styl psaní nemění a myslím, že ani nezmění. Škoda. Zbytečně jeho poučné historické dějinné vsuvky narušují jinak zdařilý a čtivý příběh. V tomto díle se mi líbilo, jak jedna ze sester o Fidelmě pověděla, že jí až příliš ovládla pýcha...... a ťala do živého. Zatím je stále v knihách vykreslena, jako prezident zeměkoule.

30.12.2023 4 z 5

Hrbáč Hrbáč Paul Féval

Ano, kniha naprosto jiná než slavný film s Jeanem Maraisem. Postavy stejné, i když některé překvapivě mají jinou roli, než ve filmu. Rozsáhlý historický román, až příliš někdy mnoho popisu, pěkný, ale film se mi přeci jen líbil více.

23.12.2022 4 z 5

Knihu se mi vůbec nechtělo číst. Přečetla jsem ji jen na popud ČV. Ale musím napsat, že mne velmi oslovila dějem a skoro bych řekla lehkým tajemnem napsaná. Hlavně závěr knihy čtenáře nabádá přemýšlet.........je to dobře, nebo je to špatně? Vcítila jsem se do postavy Hadžima a za sebe bych chtěla vědět......co a jak se stalo? V tom je krása této knihy. Doporučuji.

12.06.2022 5 z 5

Efektivně mrtvá žena Efektivně mrtvá žena Václav Erben

Kapitán Exner.......... česká detektivka, záruka dobrého čtení.

31.10.2021 5 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Další svazek knihy, kterou jsem přelouskala jedním dechem. Do děje svou nerozvážností je vtažena a byla jsem za to ráda, i paní Ludmila. :o)

16.04.2021 5 z 5