Pralinka1910 Pralinka1910 komentáře u knih

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Knizka je zvláštní, vyzařuje z ni tajemno. Určitě není špatná, ale mne neoslovila.

17.07.2020 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Neotřelý turisticky průvodce Kodani. Od začátku je jasne jak to skončí, ale stejne to dočtete s milým úsměvem na tváři.

14.07.2020 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

(SPOILER) Musím ocenit zajímavý přístup - kniha se neskládá z kapitol, ale z dopisu neznamemu adresatovi. A pak taky slušný překlad. Jinak mne kniha neuchvatila - no nejsem cílová skupina. Možná, ze má hlubší životní myšlenky, které pro mne ovšem přebiji současný životní styl americké mládeže, číšící z příběhu. Ten nechápu a přemýšlím, jestli to mají špatně oni nebo my. Přeci není možné, aby šla studentka střední školy na potrat, vezl ji tam mladší bratr a rodiče o tom neměli ani potuchy.... Můj hlavní pocit z příběhu je spokojenost nad svým dosavadním, ve světle knihy naprosto nudnym, životem.

12.07.2020 3 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Polska autorka boduje! Asi tím, ze píše o prostředí, které sama dobre zná a je velmi dobrý vypravěč. Jen těch cigaret by mohlo být méně a nemám rada agresivní rysy chování u mužů. Nicméně břitký příběh jsem zhltla za dva dny dovolené.

11.07.2020 4 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Dílo má určitě historickou hodnotu, je zajímavé i po stránce jazykové, ale hlavní hrdina zatrpkly a subdepresivni lekar mne nevtahl do děje a já osobně nejsem z knihy nijak zvlášť nadšena.

09.07.2020 2 z 5

Můj tajný život Můj tajný život Lucie Hříšná

Zajímavé - a to z mnoha úhlu pohledu. Pokud čekáte romantiku typu - ona naivní potká jeho neidealniho - komplikovaný vztah se táhne několik set stran event. dílů, aby nakonec ona ( protože ho nedokáže opustit) uvěřila jeho napravení a vše zrůžoví..., tak budete zklamaní. Pokud to vezmete spíše jako literaturu faktu, je to zajímavé a neotřelé čtení. Myslím, ze není určeno jen dámám, i mužům má příběh co říct. Mimo nádherné obálky, oceňuji také hlavní hrdinku, která ví, co v životě chce, dosáhne toho a přesto si zachová sebeuctu. Ovšem nabydete pocit, ze nejpohodovejsi
a nejskvelejsi povolání je prostituce.... a to asi tak úplně pravda nebude?!

27.05.2020 5 z 5

Jak utopit doktora Mráčka Jak utopit doktora Mráčka Petr Markov

Příběh rozhodne není špatný, oceňuji hlavně několik vtipných přirovnání, ale film se mi zda lepší. A to je při mém hodnocení - kniha x film, snad poprve, kdy vítězí film.

10.05.2020 3 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Z cele série jsem cetla pouze tento poslední díl. Taková jednoduchá tuctovka - neurazi, nenadchne. Za týden týden už nebudu vědět, ze jsem ji cetla. Do me čtenářské paměti se moc hluboko nezapsala.

10.05.2020 2 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

V rámci žánru výborná kniha. Za mne od autorky zatím nejlepší. Neohrany nápad, více citovych rovin, čtive podáno a dobrý konec.

02.05.2020 5 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Mám pocit, ze svou druhou knihu autorka trosku nedopilovala. Dej je až neuveritelne prostý -3 úspěšní majitele prosperující firmy a ani jeden nemá téměř žádný soukromy život, naproti tomu tři stejne nezadané slečny ( sice ne tak úspěšné), ale okamžitě si vzájemně padnoucí.... Dle autorky téměř každé dítě v Kanadě je sirotek nebo má přinejmenším silně posramocene dětství a důležitým rysem správné ženy je, ze umí péct koláčky. Knížku jsem docetla, ale doporučovat ji nebudu. Kontrakt byl lepší.

01.05.2020 2 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Během čtení předcházejících dílu jsem nevěděla zda budu patřit mezi čtenáře, kteří knihu chválí nebo mezi ty, co ji zatracuji. Poslední díl to rozhodl-vztah obou hlavních hrdinu konečně uzrál a dospěl - dávám palec nahoru.

27.04.2020 4 z 5

Prak Prak Michal Vrba

Není to úplně můj šálek, ale musím ocenit povedený počin našeho autora. Palec nahoru!

20.04.2020 4 z 5

Básně z koncentračního tábora Básně z koncentračního tábora Josef Čapek

Nebýt čtenářské výzvy, nikdy bych po titulu nesahla. Nemůžu napsat, ze je to krásne a nádherné, protože já si “krásu a nádheru” představuji jinak. Je to neuvěřitelné, hodně hluboké a těžké čtení. Po přečtení dvou básní, jsem musela odložit a chvíli počkat. Nejvíce mne zaujala báseň o spánku, protože z ni číší ohromna pokora a vděčnost. Koronavirus se ve světle teto knihy jeví jako banalita.

17.04.2020 5 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Knihu mi pujcila kamarádka se slovy:” moc příjemné čtení a ještě se toho hodně dozvíš z historie”. A musím bez výhrad souhlasit.

17.04.2020 5 z 5

František Lelíček ve službách Sherlocka Holmese František Lelíček ve službách Sherlocka Holmese Hugo Vavris (p)

Mile počteníčko, které dobre doplňuje film. Zaujala mne čeština z te doby a fakt, ze Lelicek pochází z Brodku u Přerova.

13.04.2020 3 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Vzájemný vztah hlavních hrdinu se začíná konečně vylepšovat a navíc není nouze o prekvapeni. Autorka chytila před závěrečným dílem druhy dech.

04.04.2020 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Horší než první díl. Ale v rámci koronavirovych prázdnin oceňuji, ze to má celkem čtyři díly, tak to vydrží na delší dobu.

02.04.2020 2 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Toto je první kniha, kdy souhlasím s hodnocením pro i proti a těžko říct, kdo má větší pravdu. Knizka je vyborne napsána, autorka má opravdu vypravecsky dar, kdy rychle vtáhne do děje. Nemám rada knihy z prostředí vysokoškoláků v Americe, tady mi to nevadilo a nepřišlo tak ubohé a hloupé. Na konci zjistíte, ze celá kniha se točí kolem “italského” vztahu, který není standardní a zaplesal by nad nim nejeden psycholog. Komentář že “každá by chtěla mít doma takového Hardina” mne opravdu vyděsil a přiklonil k názoru, ze kniha neměla nikdy vyjít. Takže když si zachováte zdravý odstup, tak se to dobre čte.

02.04.2020 4 z 5

Dědečku, vyprávěj o světě Dědečku, vyprávěj o světě Ladislav Špaček

Za mne nejlepší kniha od pana Špačka. Mimo etiky a etikety přináší spoustu informaci z historie, geografie, gastronomie, náboženství... podané velmi čtive a lehce. Zaujala desetiletého, nactilete i dospělé u nás v rodině. Obrázky nejsou zvlášť krásné, ale jednoduchosti krásne doplňuji text.

17.03.2020 5 z 5

Ztracené úterý Ztracené úterý Nicci French

Přečteno v rámci ČV. Zajímavé. Z knihy krásně číší anglický chlad a to nejen z počasí, ale i z postav v příběhu. Připomíná mi knihy Tima Weawera.

17.03.2020 3 z 5