Pralinka1910 Pralinka1910 komentáře u knih

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Brrrrr - tak za mne určitě ne. Knížku jsem si koupila na základě vysokého hodnocení a recenzí v DK. Čekala jsem romanticky příběh, na který nemam žádné zvláštní požadavky, ovšem dostala jsem pohádku pro nactileté, a to se vším všudy. Trosku přeroubovaná Kráska a zvíře, trosku duchařiny, trosku detektivka, ale hlavně hodně za hranici uvěritelnosti. ( od viktoriánské doby se nikdo nestará o záhonek a trvale tam bohatě sklízí rajcata, okurky a papriky. ? Tuší vůbec autorka ze se jedná o jednoleté rostliny ??...). Je to škoda, příběh je originální a má spoustu zajímavých myšlenek - jedna hvězdička autorce za styl vyprávění. Podobný mi připadá Zámek u řeky, který je mnohem reálnější.

17.01.2021 1 z 5

O trůn a lásku: Dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este O trůn a lásku: Dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este Jiří Pernes

Nakladatelství Brána je sázka téměř na jistotu. Kniha obsahuje, dle očekávání, spoustu historických údajů, která ovšem autor podává velmi čtivě. Vše doplněno úžasnými dobovými fotografiemi ( měla jsem k dispozici eknihu z knihovny, kde se většinou fotka rozjela na dvě strany a popis na další, ale i tak oceňuji). Zmiňované období patří v historii k mým nejoblíbenějším, možná pro svou okázalou noblesu. Tu hraběnka Žofie Chotková jen podtrhuje. Životní osudy všech postav (nejen hlavních hrdinu) jsou dotáhnuté až do konce, což celý příběh přirozeně uzavírá. Opět
se potvrdilo, ze pokud autor píše o tématu, kterému rozumí, vyjde z toho kvalitní čtení. Sdílím závěrečnou nevyjasněnou domněnku o tom, jak by asi vypadala Evropa dnes, kdyby se tenkrát G.P. netrefil?

16.01.2021 5 z 5

Měli jsme to soudružce rozmluvit Měli jsme to soudružce rozmluvit Magda Vilvento

Moje první setkání s autorkou. Nemohla jsem se začíst, zabíhavé vyprávění děje mi moc nesedelo. Ke konci jsem si buď to zvykla nebo se to zlepšilo. Příběh určitě není špatný, hlavně oceňuji, ze je někdo ochoten připustit, že i za bývalého režimu mohli byt lidé obyčejně šťastní. Ve většině děl s tímto tématem se tvrdí, ze všechno bylo jen černé, špatné a ještě horší...

14.01.2021 3 z 5

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Velmi vtipný vánoční příběh. Moc dobre se to četlo!

13.01.2021 5 z 5

Co zavinil Kolumbus Co zavinil Kolumbus Lenka Rožnovská

Kritickým okem se toho dá knížce spousta vyčíst. Mne nejvíc zklamalo, když jsem zjistila, ze se nedozvíme vůbec nic o Kryštofovi K.
Ale napříč rodinou jsme byli se čtením spokojeni.

12.01.2021 3 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Uvěřitelné a pohodové čtení.

08.01.2021 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Tak, a mám další přání - podívat se na Island....
Je umístěné hned pod: navštívit Kodaň.

Pozn. Titul vyhovuje bodu 7 ČV 2021 - obsahuje název lidského těla : týl :)

05.01.2021 5 z 5

Tanec bohů Tanec bohů Nora Roberts

Není to můj šálek čaje.

01.01.2021 odpad!

Papírová srdce Papírová srdce Claire Contreras

Moc pěkný příběh o odpuštění a druhé šanci. Skvělým odlehčením byly sloupky “Svět podle Jensena”, psané jiným stylem než zbytek příběhu.

30.12.2020 5 z 5

Zámek u řeky Zámek u řeky Chloe Duval

Jedna z nejromantičtějších knih, kterou jsem četla. Krásná, příjemná, dobre vymyšlený i zpracovaný děj. Měl by velký potenciál oslovit spoustu čtenářů, nebýt příšerneho překladu! Uvozovky, špatně přeložené negativní věty, slovní spojení.... Přečetla si to překladatelka po sobě? Existuje nějaká korektura před tiskem? Preklad značně degraduje práci spisovatelky. Ještě, ze neumí česky (předpokládám), určitě by ji mrzelo, co z jejího krásného příběhu u nás vzniklo.

28.12.2020 4 z 5

Všechno, co chci Všechno, co chci Simona Ahrnstedt

Kniha rozhodne není špatná. Ale bohužel, je to nejslabší věc, kterou jsem od své oblíbené švédské autorky četla.

25.12.2020 3 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Křehký, ale velmi hluboký, obyčejný, uvěřitelny, nadčasový (téměř 30 let starý),především úžasně napsaný ....
Příběh krásně pohladil mou čtenářskou duši.

21.12.2020 5 z 5

Kořist Kořist Julie Garwood

Mile a příjemné čtení. Začátek se mi líbil více, než konec příběhu a styl připomíná Sandru Brown.

17.12.2020 3 z 5

Milostná schůzka a jiné povídky Milostná schůzka a jiné povídky Guy de Maupassant

V době uzávěry knihoven, jsem z půdy snesla i tuto knihu. V živé paměti jsem měla Povídky na tělo, které mi doporučila knihovnice se slovy ... “ ze tohle se teď hodně čte “. Tak jsem měla na srovnání dvě knihy stejného žánru i tématu - milostné povídky, zpracované
se 150-ti letym rozdílem. I když jsou Maupassantovy příběhy někdy mírně cynicke a na konci jakoby useknute, pořad se jedna o poměrně kvalitní čtení s obdivuhodnou variabilitou jednotlivých témat. Což bohužel o druhé zmiňované knize neplatí. Srovnání me přivedlo ke smutnemu závěru, jak strašně literatura za tu dobu upadla.

13.12.2020 3 z 5

Slib Slib Lisa Kleypas

Po knize jsem sáhla v domnění, ze se jedna o volné pokračování série Ravenelovi - asi podle podobného obalu. Ovšem vůbec nejsem zklamaná! Bylo to vtipné a mile. Kdyby byla kniha delší, více bych si to užila, ale i tak jsem spokojena. Navíc krásne načasování s vánoční dobou.

13.12.2020 3 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Celá série začíná tímto dílem - což nevěda- jsem jej cetla jako předposlední, ale nijak mi to nevadilo a jsem spokojena.

13.12.2020 4 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Asi jsem to nečetla ve správném pořadí, protože tímto dílem sérii končím. Po dočteni tohoto dílu jsem zase nabyla dojmu, ze byl nejlepší. Ale musím zkonstatovat, ze to jsem si myslela u všech předcházejících taky!

09.12.2020 4 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Příjemné zakončení série. Oceňuji závěrečný zajímavý komentář autorky, a to ne jen u tohoto dílu.
Možná zkusím i vdolecky podle viktorianskeho receptu...

18.11.2020 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Půl hvězdičky dávám za krásný obal, druhou za vtipné glosy. Jinak mám pocit, ze už jsem to někde cetla (Ochránce ???). Pro mne málo reálné. Nějak nemohu autorce uvěřit, ze zná prostředí kolem amerických senátorů. I když je to jen obyčejná jednoduchá romantická knizka, tak v rámci žánru lze najít mnohem lepší.

12.11.2020 1 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Při čtení tohoto již třetího dílu série začínám odhalovat šablonu, podle které jsou všechny psane. Trosku mi vrtá hlavou název knihy, ďábla si představuji jinak než starého pána. Nicméně se jedna o nekomplikovane, mile čtení se zaručeně dobrým koncem, které pohladi po duši v teto složité době.

12.11.2020 4 z 5