Pralinka1910 Pralinka1910 komentáře u knih

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Polska autorka boduje! Asi tím, ze píše o prostředí, které sama dobre zná a je velmi dobrý vypravěč. Jen těch cigaret by mohlo být méně a nemám rada agresivní rysy chování u mužů. Nicméně břitký příběh jsem zhltla za dva dny dovolené.

11.07.2020 4 z 5

Básně z koncentračního tábora Básně z koncentračního tábora Josef Čapek

Nebýt čtenářské výzvy, nikdy bych po titulu nesahla. Nemůžu napsat, ze je to krásne a nádherné, protože já si “krásu a nádheru” představuji jinak. Je to neuvěřitelné, hodně hluboké a těžké čtení. Po přečtení dvou básní, jsem musela odložit a chvíli počkat. Nejvíce mne zaujala báseň o spánku, protože z ni číší ohromna pokora a vděčnost. Koronavirus se ve světle teto knihy jeví jako banalita.

17.04.2020 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Ćetla jsem českou verzi (tu jsem bohužel na databázi) nenašla. Děj, ač velmi smutný, se mi moc líbil, napsaný velmi dobře. J. Green to prostě umí. Příbě má spád, i když ke konci se nenávratně řítí do černé smutné propasti. Kamarádka to otevřela a po pár stránkách mi knihu vrátila, se slovy, že "toto opravdu nedá...." Takže záleží, co komu sedne.

16.01.2020 5 z 5

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

Kniha mne nadchla. Jedine co ji mohu vyčíst je název v češtině. Zaujala mne od první stránky. Moc mne bavily psychologické postřehy a nastiny hrdinu, důvod proč se chovají tak, jak se chovají, často ve spojitosti se zkusenosti z dětství. Z knihy je cítit, ze autorka se věnuje psychologii. Zároveň je skvělá vypravecka. Podrobné líčení erotických scén mne poněkud zaskočilo - posléze jsem si zvykla. Knihu jsem cetla asi 3x dokola a když už jsem ji měla dostatečně pod kůží, tak jsem si přečetla anglickou verzi All in. Musím uznat, ze česky překlad je skvělý, jen na konci knihy asi došly překladatelce síly, a tak konec trosku zkrátila a zjednodušila. Druhy díl Oheň a voda se mi taky moc líbil, i když mi přišel poněkud rozvlacnejsi začátek. Jako nejslabší díl série se mi jeví třetí díl Žár a led, tady mám trosku pocit, ze autorku platili od stránky. Ale celkový dojem je super!

05.01.2020 5 z 5

Tantrický orgasmus pro ženy Tantrický orgasmus pro ženy Diana Richardson

Hledala jsem romantickou knížku. Do vyhledávače jsem zadala klíčové slovo “ romantika” a “ pro ženy” a vyskočil na mě tento titul. Nejprve jsem zpracovala úlek, přečetla všechny komentáře a pak, díky nim knížku stáhla. Po přečtení musím uznat, ze to byl fajn omyl. Někam mne to posunulo.
Autorkam všech komentářů posílám palec a nenapadá mne co bych ještě k obsahu dodala...
Jen mám potřebu si poznamenat:

“Chcete-li zažít dobrodružství, nejlepší je nečekat až na příště.“

“Šťastný bude muž, jehož život obohatí dobrodružný duch jeho ženy.”

17.02.2021 5 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Při čtení tohoto již třetího dílu série začínám odhalovat šablonu, podle které jsou všechny psane. Trosku mi vrtá hlavou název knihy, ďábla si představuji jinak než starého pána. Nicméně se jedna o nekomplikovane, mile čtení se zaručeně dobrým koncem, které pohladi po duši v teto složité době.

12.11.2020 4 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Příběh není špatný, ale autorku asi platili od stránky - příšerně rozvleklé.

04.02.2020 3 z 5

Nechtěli jsme na moře Nechtěli jsme na moře Arthur Ransome

Knihu jsem náhodou objevila ve školní knihovně. Když jsem ji doma otevřela, zcela mne pohltila. A raketově vyletěla na první místo mezi mými oblíbenými tituly. Hned jsem se začala pídit po dalších dílech, hledat na mapě, kde se dej odehrává a dokonce se i učit anglicky . Za to jsem Ransomovi nejvděčnější. Ovšem to bylo hodne dávno. Samozřejmě jsem četla starší vydání, které mělo krásné černobílé obrázky a John byl John nikoli Jan. Po letech jsem ty staré díly začala shánět po bazarech. Dnes musím uznat, ze nechápu, co mne tenkrát na nich tak učarovalo. Knihy zůstanou natrvalo v me knihovně jako krásná vzpomínka na knižní dětství.

04.02.2020 5 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Sladká jednoduchá oddychovka. Pokud potřebujete něco, co zaručeně dobre skončí - ideální. Jednu hvězdičku ubiram, protože jsem se od začátku do konce nezorientovala v kamaradech a kamaradkach hlavních hrdinu. Což ovšem hlavní příběh nijak nerušilo.

28.01.2020 4 z 5

Oheň a voda Oheň a voda Simona Ahrnstedt

Pokud odmyslím pomalu se rozjíždějící začátek, tak mne se kniha velmi líbila. Velmi oceňuji psychologické aspekty chování jednotlivých postav a utváření osobností výchovou v dětství. Z knihy je poznat, že autorka se zabývá psychologií. Zároven je příběh velmi dobře vyprávěn. Detailně popisované erotické scény, mne po přečtění prvního dílu Nepřátelé a milenci, už nepřekvapily. Třetí díl Žár a led hodnotím jako nejslabší z celé serie, ale přes to se jedná o čtivé příběhy. Za mne doporučuji.

06.01.2020 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Nekomplikovana růžová romantika. Pokud chcete vyčistit hlavu - tak ideální.

05.01.2020 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Od hvězdy moderního thrilleru jsem měla velké očekávání, které bohužel nesplnila. Tim Weaver je skvělý vypravěč, příběh měl dokonale promyšlený do detailu, bez hluchych míst. Ze zkusenosti ve svém okolí vím, ze podobne případy opravdu existují! Trosku za čáru považuji fakt, ze by příslušník policie, informoval o faktech z vyšetřování, potají hlavního podezřelého. To si nedovedu představit ani u nás, natož v Londýně. Nevěřím, ze by člověk s takovou závaznou psychickou uchylkou působil několik let mezi vyšetřovateli a nikdo si toho nevšiml ( navzdory všem psychotestum a zkouškám ). Druhou hvězdu ubiram za Davida Rakera. Samozřejmě, ze jsem mu fandila a držela od začátku palce, aby nebyl blázen on a vše se objasnilo a jeho jméno ocistilo. Ale přijde mi takový “studeny anglicky čumák”. Mám rada pocit, ze každou chvíli hlavní hrdina zaklepe u nás na dveře... a z Davida jsem měla pocit jako z ohromného exponátu ve skleněné vitrine. Jsem rada, ze vím, kdo je David Raker, ale na další díly se v dohlédne době nechystám.

03.01.2020 3 z 5

Otázka ztracené hlavy Otázka ztracené hlavy Jeff Cohen

Vyborne vymyšlený příběh, který zaujme od první stránky. Moc se mi líbil nápad využít specifické vlastnosti člověka s PAS ( poruchou autistickeho spektra) k detektivnim účelům. Doporučuji svým známým, kteří si chtějí o těchto lidech udělat svůj obrázek. Druhy díl Otázka neznámého manžela mi přijde mírně horší, ale pořad je čtiva.

30.12.2019 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Úžasné holčičí čtení. Má spád, je vtipné a ujeté je tak akorát. Strašně rada bych si nechala - stejně jako hlavní hrdinka Annie - na Mauriciu spálit svůj pihovaný nos.
Zatím budu mít problém dojet příští týden mimo okres do práce. A pak nečtěte Jo Watson:)

27.02.2021 4 z 5

Zámek u řeky Zámek u řeky Chloe Duval

Jedna z nejromantičtějších knih, kterou jsem četla. Krásná, příjemná, dobre vymyšlený i zpracovaný děj. Měl by velký potenciál oslovit spoustu čtenářů, nebýt příšerneho překladu! Uvozovky, špatně přeložené negativní věty, slovní spojení.... Přečetla si to překladatelka po sobě? Existuje nějaká korektura před tiskem? Preklad značně degraduje práci spisovatelky. Ještě, ze neumí česky (předpokládám), určitě by ji mrzelo, co z jejího krásného příběhu u nás vzniklo.

28.12.2020 4 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Příjemné zakončení série. Oceňuji závěrečný zajímavý komentář autorky, a to ne jen u tohoto dílu.
Možná zkusím i vdolecky podle viktorianskeho receptu...

18.11.2020 4 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

V rámci žánru výborná kniha. Za mne od autorky zatím nejlepší. Neohrany nápad, více citovych rovin, čtive podáno a dobrý konec.

02.05.2020 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Během čtení předcházejících dílu jsem nevěděla zda budu patřit mezi čtenáře, kteří knihu chválí nebo mezi ty, co ji zatracuji. Poslední díl to rozhodl-vztah obou hlavních hrdinu konečně uzrál a dospěl - dávám palec nahoru.

27.04.2020 4 z 5

Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes (Blondýnka) Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes (Blondýnka) Maurice Leblanc

Kniha byla cenou v šachovem turnaji. Vzhledem k obalu jsme k ni přistupovali s despektem, ale nakonec se z ni vyklubalo vyborne večerní čtení na dobrou noc.

04.02.2020 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Je moc dobře, ze se takové knihy píší a ještě lépe, ze jsou lidé ochotní je číst. CF je nejčastější vrozená metabolická nemoc a na rozdíl od nejčastější vrozené somatické nemoci (Downův syndrom), není na první pohled patrná, a málokdo, o ni něco ví. Zaujalo mne, jak si Alice v knize musela obvazovat kotník, aby dokázala, ze není úplně v pořádku. To je vtipné a zároveň velmi smutné. Bohužel povědomí o CF je mezi lidmi u nás špatné. Neznám potupnejší pocit, než vysvětlovat učiteli, jaké má dítě s touto nemoci omezení a jaká musí dodržovat pravidla. Zároveň se snažit ignorovat posměšný úšklebek v pedagogově tváři, kterým jasně dává najevo své přesvědčeni, ze narazil na dalšího “ ujetého “ rodiče z kategorie těch, co plošné odmítají očkováni nebo podrobují své dítě bizardní dietě. A to jen proto, ze o CF nikdy neslyšel. Stejně jako většina lidí neví, ze každý 25. z nás je bezpříznakovým nosičem genu pro CF. Proto já nad touto knihou cítím hlavně vděk. Jsem totiž bohužel právě číslo 25.

31.01.2020 5 z 5