Poutnice Poutnice komentáře u knih

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

v tomhle díle napětí graduje, Harry s kamarády přestává být dítětem a aktivně se zapojuje do války. Jen je škoda kmotra :(

30.09.2013 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

přečetla jsem ji během jediného večera a musela jsem si ji koupit - pohádky jsou neobvyklé, mezi všema Karkulkama, kůzlátkama, Honzama a čarodějnicema se člověk občas potřebuje nadýchnout čerstvého vzduchu. Je to jako otevřít okno v zimě: užijete si čerstvý vzduch, a jakmile je vyvětráno, rychle zavřete okno a vrátíte se do tepla.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

já jsem ji četla na střední škole hlavně proto, že o ní všichni pořád dokola mleli, jak je úchvatná a kdesi cosi. Pochopila jsem, že by to měla být nějaká pohádka, ale při jejím čtení mi to tak vůbec nepřišlo. Přestože se mi moc líbila, ještě neuzrál čas na to, číst ji znovu.

30.09.2013 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Uvedení do příběhu se povedlo moc. Je pravda, že v knize je spousta popisů a je pravda i to, že jsou zdlouhavé (ale na rozdíl od Feuchtwangera jsem neměla chuť něco přeskakovat, křičet zoufalstvím, co jsem si to vybrala na referát, nebo knihu rovnou zahodit.) - jak jinak si ale můžeme prohlédnout svět, který Tolkien nosil v hlavě a my ho s ním neviděli?

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

kniha je natolik obsáhlá, že by se dalo říct, že je to ta mytologie, kterou chtěl Tolkien vytvořit pro Anglii. Je tam spousta jmen, příběhů, událostí. Moc jsem se v tom ztrácela a přišlo mi to složité. Přesto klobouk dolů - nad tímhle musel strávil spoustu času a jeho fantazie je neuvěřitelná, bezbřehá a inspirativní pro všechny.

30.09.2013 3 z 5

Pohádky Pohádky J. R. R. Tolkien

pohádky jsou krásné, četla jsem je už několikrát...jen tu závěrečnou esej o pohádkách jsem četla na dvoje půjčení knihy, ta byla od pohádek tam moc vzdálená, že jsem ji pomalu nechtěla ani číst :)

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Po přečtení posledního dílu jsem definitivně zanevřela na filmové zpracování. Zatímco před přečtením knih jsem ty filmy hltala a mohla je sledovat pořád dokola, jakmile jsem odložila Návrat krále, řekla jsem si "a dost". Tak jak je to napsaný, je to dokonalý. Chápu, že se do filmu nedá vtěsnat všechno, to by bylo tak na filmový maratón, ale proč to mění? Skláním se před dílem Tolkiena, který chtěl vytvořit mytologii pro Anglii, která žádnou vlastní nemá, a taky ji jednoduše darovat...své zemi.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Řekla bych, že je to rozhodně nejnapínavější díl trilogie. Do bitev jsem se natolik ponořila, že jsem vůbec nevnímala, co se kolem mě děje. Tolkien umí člověka přitáhnout, pevně spoutat a nepustit, dokud si to sám nepřeje - budete zatajovat dech, celý napjatí čekat, kam se štěstí přikloní a budete držet pěsti, aby zvítězilo dobro a zlo šlo k šípku.

30.09.2013 5 z 5

Walkyrka: já jsem knihu četla až na střední škole, těsně předtím, než se objevil Pán prstenů jako film. Měla jsem ji na doporučení kamarádky a tou dobou mi fantasy nic neříkalo. A tahle knížka všechno změnila. Úplně jsem příběhu propadla, stejně jako dalším knihám a samotnému autorovi. Vybrala jsem si ho i na závěrečnou práci :) Hobit je neuvěřitelně dobrodružný, milý a napínavý a nemůžu se dočkat, až se k němu vrátím (koupila jsem si ho), třeba s dcerkou, až odroste plenkám.

Emma Emma Jane Austen

tahle kniha je velmi zajímavá, na druhé straně ale taky velmi zdlouhavá. Což jí ubírá na kouzle. Příběh je skvělý, Ema není ani tak hrdinka v tom dobrém smyslu slova, ale spíš pěkně otravná dívka, která si myslí, že má monopol na moudrost a skvělý úsudek. Naštěstí není jen nepříjemně vlezlá, co se týče záležitostí ostatních lidí, ale je i velkorysá a milá. Vždy to myslí dobře a jedná podle nejlepšího svědomí...a naštěstí je natolik inteligentní, že se dokáže změnit.

29.09.2013 3 z 5

Prostě sexy Prostě sexy Linda Francis Lee

Tenhle díl byl nejvíc vážný, ale vůbec mu to neubírá na přitažlivosti. Četl se stejně dobře jako předchozí dva a určitě se k němu budu chtít někdy vrátit.

Nečekaně sexy Nečekaně sexy Linda Francis Lee

Já jsem se u knihy bavila moc. Chápu lidi, kterým se nelíbí, pro mě byla Kate prostě k sežrání, nedokážu si představit, že bych se měla někdy ocitnout v její kůži, když se snaží vystoupit s novým já a ještě v televizním pořadu.

Hříšně sexy Hříšně sexy Linda Francis Lee

U prvního dílu jsem se víc bavila, ale jako příběh se mi i tenhle líbil moc.

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Zuzvil: odpověď je: ano, fungují :) naštěstí jsem ji četla ještě před tím, než jsem to potřebovala. A všem, kdo si stěžují na neutišitelné miminko tohle doporučuju.

Srdce pro baletku Srdce pro baletku Laurie Paige

Knihu jsem četla už dávno, ale do dneška na mě působí. Susan je sice poměrně namyšlená nebo tak může působit, ale okamžik, kdy vsadí doslova všechno, aby zachránila malou holčičku před uhořením, je natolik silný, že z ní udělal v mých očích anděla...

29.09.2013 4 z 5