poulet poulet komentáře u knih

Plán N Plán N Simon Urban

Něco na tom je, takže jsem to dočetla, ale jsem ráda, že to mám za sebou. Zamotaná nezáživná detektivka s milionem špatně zapamatovatelných postav, na druhou stranu pěkně vykreslená alternativni historie a docela sympatický hlavní hrdina....jo a taky docela dost depka (což mě v knížkách ba, ale ostatní často ne, tak to případně berte jako varování :-) ).EDIT: změnila jsem na 2*, fakt se to četlo špatně.

29.01.2019 2 z 5

Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Michael Chabon

Komiksy mě neberou (tudíž téma, které je mi vcelku vzdálené), občas se to nečetlo nejlépe a konec takový trošku předvídatelný, ale 4 * hodnotím proto, že je originální, je o něčem a navíc mám ráda "velké" romány, a to tenhle je.

30.11.2018 4 z 5

Krása je stigma Krása je stigma Eka Kurniawan

Poté, co jsem si přečtla recenzi v MF DNES, kde knížce dávali 95%, čekala jsem bombu. Navíc knížka vyšla v edici Světová knihovna v Odeonu, jejíž jsem nejvěrnějším čtenářem ;-) a máloco z ní mě nezaujme. Přesto - to nebyl můj šálek kávy. Měla jsem pocit, že jde o jávskou ústní lidovou slovesnost, spojenou do románu - ačkoli jako román to taky nevidím- soubor událostí, mýtů a legend spojujících jednu netradiční rodinu se jen stěží dá brát jako děj. Trochu se nabízí srovnání se Sto roky samoty (kterou miluju), asi taky kvůli tomu, že to jde přes generaci a je to šmrncnutý magickým realismem. No nevím - nečetlo se to špatně, ale že bych si z toho sedla na zadek, to fakt ne.

25.10.2018 3 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Začátek super, ke konci to pro mě trochu ztratilo dech...

24.06.2018 3 z 5

Pochod k moři Pochod k moři E. L. Doctorow

K tomu, aby si člověk udělal bližší představu o válce Severu proti Jihu - dobrý, jinak průměr ( a trochu nuda).

29.05.2018 2 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Na jednu stranu vtipná oddechová knížka, na druhou stranu novela s přesahem - k zamyšlení.

14.03.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Za mě ztráta času - nic lehčího už člověk číst snad ani nemůže ( a to vážně nejsem žádnej intelektuál). Přišla jsem si, jako když mi je 13 a čtu Lenku Lanczovou.

28.02.2018 2 z 5

První láska, poslední pomazání První láska, poslední pomazání Ian McEwan

Šokující - trochu jsem se bála, co přijde v další povídce. Přirovnala bych k Palahniukovi - v trochu jemnějším, poetičtějším, míň ironickém podání. McEwana čtu ráda, ani tohle mě nezklamalo.

28.02.2018 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Originální příběh + většinu knihy jsem byla nadšená z toho, jakou fantazií někdo může disponovat. Jediné, co mě trošku otrávilo bylo, že ke konci knihy se z hlavního hrdiny stane v podstatě superhrdina - to už bylo moooc ;-), jako outsider se mi líbil víc.

28.02.2018 4 z 5

Povídky Povídky Truman Capote

Obecně na povídky moc nejsem,ale tyhle byly vážně pěkný.

27.08.2017 5 z 5

Na Murakamiho se vždycky těším a těch pár knih, co jsem od něj ještě nečetla, si dávkuju za odměnu. V případě Kroniky jsem se ale modlila, aby už byl konec a i ten mě zklamal. Neříkám, že některá místa nejsou zajímavá,ale pro mě zatím jednoznačně nejslabší Murakami.

18.04.2017 2 z 5

Pomalý muž Pomalý muž John Maxwell Coetzee

Neobvyklý námět + troška magického realismu = hodně zajímavé počtení. Jde v ní o víc, než jen o děj, ale ani ten není nudný. Rozhodně to není kniha pro každého, mně se ale líbila.

28.02.2017 4 z 5

Pěknej nápad, pěkný zpracování....jen na konci mi přišlo, že jsem skočila rovnýma nohama do Harryho Pottera nebo něčeho podobnýho. Trochu moc pohádka. Každopádně Harry Potter taky neni špatnej, takže za mě 4*. :-)

06.02.2017 4 z 5

Heroinové deníky Heroinové deníky Nikki Sixx (p)

Nic objevného. Že rockový hvězdy žily divoce, se ví. Přesto to bylo zajímavý, četlo se to jedním dechem a taky poznámky jednotlivých aktérů za deníkovými zápisky mě bavily.

01.12.2016 4 z 5

Dlouhý návrat Dlouhý návrat Andrew Krivak

Myslím, že je to hodně "chlapíkovská" záležitost. Pro mě to zas takový zázrak nebyl, ale něco to určitě má.

01.12.2016 3 z 5

Kluci a holky, když jsou spolu Kluci a holky, když jsou spolu William Saroyan

Nečetla se mi snadno,ale byla "o něčem."

23.11.2016 3 z 5

Parrot a Olivier v Americe Parrot a Olivier v Americe Peter Carey

Zpravidla přečtu i velmi tlusté knihy zhruba za týden až čtrnáct dní. Tohle jsem četla snad dva měsíce a musela jsem to proložit asi čtyřmi jinými knihami. Parrotovy pasáže ještě šly, ale Olivier - nuda k uzoufání. Jediné, co mě vcelku bavilo, byla všudypřítomná lehká ironie - dokážu si představit, že tenhle autor by mohl napsat i něco mnohem lepšího než je tohle. Hodnotím dvěma hvezdičkami, jsou i mnohem horší knížky.

17.10.2016 2 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Pokud Vám nevadí, že to není nic hlubokého, můžu doporučit. Pro mě oddechovka - čtivá, zábavná. (pozn. můj názor je asi ovlivněn tím, že fantasy literaturu běžně moc nečtu - je možné ( až pravděpodobné), že v rámci žánru je super ;-) )

13.09.2016 4 z 5

...až navěky ...až navěky James Jones

Tohle mi hrozně doporučoval táta s tím, že to byla kultovní knížka. Zvládla jsem první díl a polovinu druhého, pak jsem to odložila, a to přesto, že to nedělávám. Nevím přesně proč, ale moc mě to nebavilo - asi je to spíš chlapíkovská záležitost. Nemůžu říct, že by byla špatná,ale pro mě nuda.

13.09.2016 3 z 5

Čekat Vaše odpověď Čekat Vaše odpověď Dan Chaon

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Dobře se to čte, není to nuda, ale závěr mě ( i přes to překvápko) trochu zklamal.

26.06.2016 3 z 5