poulet poulet komentáře u knih

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Poslouchala jsem na Vltavě a nebylo to špatný, ale na mě trochu moc YA... Jednoduchá oddychovka, ale docela zábavná ( i když teda závěrečná scéna v důchoďáku....:-/) Dala bych 3*, ale je to debut český autorky, tak jsem pro 4* a jsem zvědavá, co autorka napíše příště.

29.10.2020 4 z 5

Je léto, půl jedenácté večer Je léto, půl jedenácté večer Marguerite Duras

Skvělá atmosféra....zajímavá knížečka.

28.10.2020 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Jedna z nejlepších knížek, kterou jsem v posledních letech četla. Bála jsem se, že vzhledem k tomu hypu okolo budu zklamaná, ale opak je pravdou. Děj je teda zejména ve střední části pro silný povahy (musela jsem odkládat a pořád jsem se bála, co se ještě stane), ale jinak prostě skvělý. Trošinku mi vadilo, že některý věci se hodně opakujou a zpomalujou plynutí děje, ale to je detail.

13.10.2020 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Strašně předvídatelný děj, postavy mě nebavily ( Lukas mě vyloženě iritoval), zdlouhavý to bylo, ....no, jsem ráda, že to mám za sebou.

15.09.2020 2 z 5

Norma Norma Sofi Oksanen

Za mě nezajímavé téma, nepřehledné vztahy mezi postavami, děj taky nic moc - jeden z nejslabších kousků, který jsem ze Světové knihovny Odeonu četla (a čtu je hodně). Jednu hvězdičku dávám za to, že se to poměrně dobře četlo, druhou za to, že úplnej průšvih to taky nebyl :-)

30.08.2020 2 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Líbila se mi moc, takovej trošku Irving.... .

08.08.2020 4 z 5

Purity Purity Jonathan Franzen

Pěkně se to odvíjelo, ani mi nevadilo, ze jsem to četla mnohem pomalejš než většinu jinejch knížek, ale posledních 50 stran bylo za mě úplně zbytečných, jenom mi zkazily celkový dojem.

09.06.2020 3 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Neskutečná slátanina. Jedna hvězdička za audioverzi (ale nedoporučuji poslouchat, protože si kvůli ní možná (stejně jako já ) až pozdě uvědomíte, jak moc zlý to je).

24.04.2020 1 z 5

Slušná jízda Slušná jízda Irvine Welsh

Jestli si chcete vyloženě odpočinout u nereálnýho, sprostýho, ale čtivýho a místy vtipnýho příběhu s maximem sexu, tak je to knížka pro vás. V opačným případě ztráta času o 500 stranách.

15.04.2020 3 z 5

Ticho a vřava Ticho a vřava Nihad Sirees

Škoda toho závěru, jsem asi málo intelektuál, ale SPOILER já bych nějaký konec chtěla ( a i tak bych si pak zapřemýšlela o čem ta knížka byla). Jinak mě to docela bavilo a nečetlo se to špatně.

25.03.2020 3 z 5

Pijan Pijan Hans Fallada (p)

Poslouchala jsem na Vltavě - Pavel Soukup četl tak skvěle, že si nejsem jistá, jestli by se mi knížka stejně líbila, kdybych ji četla sama. Přestože je cítit, že je to staršího data a přesto, že je to obrovská depka, to byl zážitek....

26.02.2020 4 z 5

Království Elmet Království Elmet Fiona Mozley

Tak tady musím nesouhlasit téměř se všemi pode mnou. Za mě silný příběh napsaný tak, že jsem se nemohla odtrhnout.

26.02.2020 5 z 5

Kluk spolkne vesmír Kluk spolkne vesmír Trent Dalton

Souhlasím s tím, že anotace je mimo. Při čtení jsem si vzpomněla na Zlomek celku od Steva Toltze ( i když je možné, že je to tím, že vím, že autor je také Australan :-) Líbilo se mi to moc a krásně se to četlo.

12.02.2020 4 z 5

Města Města Michal Ajvaz

Michala Ajvaze jsem objevila na střední škole v čítance asi před 20 lety. Od té doby obdivuji autorovu fantazii a hravost. Ani s Městy mě nezklamal, ačkoli Prázdné ulice, které jsou Městům v lecčem podobné, se mi líbily víc. Každopádně pro mě zůstává českým autorem č. 1 a nechápu, jak někdo může o téhle knížce říct, že je to brak - tohle (stejně jako jakákoliv jiná autorova knížka) rozhodně není pokleslé čtení pro masy :-)

05.02.2020 4 z 5

Úzká cesta na daleký sever Úzká cesta na daleký sever Richard Flanagan

Knížka o tom, co a jestli vůbec něco, má v životě význam. Dost depka.

30.12.2019 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Docela pěkně napsáno, ale příběh tuctový. Na to, jaké má kniha promo, jsem čekala něco trochu originálnějšího.

26.12.2019 3 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Poslouchala jsem na Vltavě, kde mě lehce štvalo, že Dana Černá měla trochu starší hlas než jaký bych si představovala u vypravěčky knihy Ady Sabové (asi spíš můj problém ;-)). Konec to dost zkazil, ale sny, "sociodata" a ostatní zajímavosti mě bavily, mělo to nápad. Fajn oddechovka.

13.11.2019 4 z 5

Bonita Avenue Bonita Avenue Peter Buwalda

Skvělý. Mrzí mě, že si o týhle knížce zatím nemám s kým popovídat a doporučuju těm, kdo mají rádi McEwana (téma) a Tarttovou (styl).

07.09.2019 5 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Téměř všechna Murakamiho témata v jedné knize. Nic nového, rozvleklé, navíc mě docela zklamal konec. Z Murakamiho knížek tuhle hodnotím jako slabší kousek, jinak ale pořád dobrý :-)

26.08.2019 3 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Čtivá záležitost, ale za mě celkově podprůměr - taková vážnější Hartlovina.

01.02.2019 2 z 5