Popko Popko komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

To byl šílený zážitek! Doporučuji!!

29.01.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha Zuzanin dech vám vezme dech. Úžasná kniha!!!

18.01.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, trošku useknutý a předvídavý konec, nicméně výborné čtení.

14.01.2023 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

U Pavla Koláře vidím jiný pohled a možná proto je taková kapacita ve svém oboru. Naprosto souhlasím s tím, že se děti zbytečně vozí do školy, s tím, že jeden lékař neví, co dělá druhý lékař se stejným pacientem, že se ve zdravotnictví nedívá na člověka komplexně, nehledá a neřeší příčinu, řeší jen důsledky v podobě dalších léků. U většiny lékařů je bohužel jejich povolání jen rutinní záležitost.

04.10.2022 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Pěkné.. psi jsou miláčci, členové rodiny, ty psí oči, jak jsou chytří, kdyby mohli jen promluvit..... Nechápu, ze se k nim může někdo chovat zle.
Vy lidi ve svým světě žijete neustálým vyměňováním, každej den vyměňujete, papírky za jídlo, papírky za věci, za všechno, a někdy mám pocit, že je vyměňujete i sami za sebe........
My psi nežijeme život vyměňováním, my totiž když si vybereme, tak už nevyměníme. Je to takovej zvláštní pocit u srdce, přichází s důvěrou, a když tu důvěru v nás člověk jednou zaseje, tak ani bolest, ani zklamání, ani mlácení nám lásku k tomu člověku nedokáže vzít....My prostě nevyměňujeme....."

04.03.2021 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Moc krásná kniha. Doporučuji nejdříve přečíst knihu a pak shlédnout film. Opravdu silný a krásný příběh, který mě vtáhl do děje. Úžasné.

11.05.2017 5 z 5

Zajímavá kniha, výroky k zamyšlení.
"Kdyby orgasmus trval příliš dlouho, blažený samec by ztratil zájem o potravu a zemřel by hlady. "
"Když získáme to, po čem jsme toužili, nezdá se, že bychom byli dlouhodobě šťastnější."
"Bin Ládin nesnáší Američany, ale dolary má rád."
"V kapitalismu se egoismus stal altruismem."
"Zatím, co pravěký člověk šel lesem a nasbíral různé druhy potravy bohaté na vitamíny, tak zemědělec musí vynaložit obrovské úsilí, aby vypěstoval 4-5 plodin, které nejsou bohaté na všechny potřebné vitaminy pro lidské tělo."

01.12.2020 4 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Absolutně nadčasová kniha. Při pozorném čtení zjistíte, že lze knihu napasovat na dnešní vládu a myšlenkové pochody lidí, kteří se nacházejí v řídící funkci. Zjistíte, co dělá s člověkem, když má moc a vlivu a kam to pak směřuje, co představuje vlastnit majetek a co s lidmi dělá. Tohle by měla být povinná četba na středních školách!!!

11.05.2017 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

U Pavla Koláře vidím jiný pohled a možná proto je taková kapacita ve svém oboru. Naprosto souhlasím s tím, že se zbytečně vozí děti do školy, s tím, že jeden lékař neví, co dělá druhý lékař se stejným pacientem, že se zdravotnictví nedívá na člověka komplexně, nehledá a neřeší příčinu, řeší jen důsledky v podobě dalších léků. Zdravotní je u většiny lékařů bohužel rutinní záležitost, jen kapacity mají jiný, správný pohled.

04.10.2022 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Pěkná, milá knížka. Nenásilnou formou nutí čtenáře k zamyšlení. :-)

23.04.2020 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Velice silný zážitek. Přečteno jedním dechem, není co dodat. Tohle jsou opravdu nebezpeční lidé, jiná kultura,mentalita....

07.01.2018 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala uvidíme, pak se kniha rozjela :-) pěkný příběh vesnického veterináře, který vypravi o své praxi, i o svém osobním životě. Některé příběhy pěkné, jiné smutné, takové jaký je život.

05.01.2023 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Po dlouhé době opravdu super kniha. Kapitán je krásný chlap :-) z vyprávění jde cítit pokora, ví o čem mluví a hlavně žije svou práci, díky které utrpěly partnerské vztahy, ale tak to bývá...

31.05.2022 5 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Knihu jsem si půjčila, protože zavřeli knihovny. Jen díky tomu, že je kniha tenká, má malý formát a text byl poměrně roztahaný, tak jsem ji nakonec dočetla - dlouho jsem nic tak hrozného nečetla.

18.02.2021 odpad!

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Kniha je napsaná s velkým nadhledem na život, občas byla i vtipná, rázná. Po zamyšlení vlastně i pravdivá.

03.08.2020 3 z 5

Skvělá kniha, stojí určitě za přečtení. Pro mě je to docela neuvěřitelné, protože když srovnám, co bylo v 1997 u nás a co v severní Koreji, jaké osudy ti lidé prožili, tak si opět můžu říct, že se máme na tom světě přece jen dobře.

30.10.2019 4 z 5

Kniha je zajímavá svými tezemi. S většinou z nich souhlasím. Digitální média jsou prospěšná, ale zároveň ničí mozek. Myslím si, že každý nový, ať už průmyslový nebo digitální výrobek je k užitku a usnadňuje život a zároveň se z něho stává zbraň. Je na nás lidech, jak s novými technologiemi budeme zacházet.

01.05.2018 3 z 5

Podle mě byla kniha zbytečně dlouhá, místy nezáživná. Jen proto, že měla tak skvělé recenze jsem ji dočetla do konce.

20.01.2018 2 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Audiokniha. Pěkný, smutný, romanticky příběh,

05.07.2022 4 z 5

Já, doktor(in) Já, doktor(in) Kateřina Karolová

Velice dobře napsana kniha vycházející z praxe české doktorky v Německu. Četlo se to rychle. Zaráží mě spíš, konec, jak se všichni chtějí "zbavit" svých dětí. Závěrem, všude chleba o dvou kurkách. :-)

11.05.2021 4 z 5