Popcorn_books Popcorn_books komentáře u knih

Môj život (Ako posúvať vlastné limity) Môj život (Ako posúvať vlastné limity) Michal Škombár

Nemám rada motivačné knihy. Vždy sa dozviem, čo všetko dokážem, keby som zdvihla riť a vložila viac energie do života a nie do hrania Simsu. Ja to viem. No a čo.

Úprimne, dosť som sa bála, čo ma čaká a knihu som vzala ako výzvu. Už v úvode sa dozvedáme, ako sa prejavila choroba u Michala a ako mu ovplyvňovala postupne život. Čo ma však prekvapilo, že som to vnímala ako jedno dobrodružstvo. Zároveň to pre mňa bola strašidelná predstava, bola som nervózna, čo sa môže ešte stať, avšak autor to opisoval štýlom, akoby ste čítali príbeh o hrdinovi, ktorý šiel na výpravu. Výpravu životom.
Boli miesta, ktoré sa čítali ťažko, miesta, kde som si plesla po čele a miesta, kde som zadržiavala slzy ako malé decko.

Či si znova prečítam knihu? Neviem. Pri romantických knihách, kde ste automaticky nachystaní na plač viete, že to je vymyslené. Tu čítate o skutočnom živote. O živote človeka, ktorého môžete kedykoľvek stretnúť a to je pre mňa neskutočne desivé. Nie to stretnutie, ale tá realita života.
Neberte to v zlom, Michal je pre mňa absolútny superhrdina a ja mám bradu na zemi pred ním aj jeho celou rodinou a priateľmi. Ak hľadáte motiváciu alebo nakopnutie, kniha je pre vás skvelá. Ja som za ňu neskutočne vďačná, pretože človek síce vie, čo všetko má a ako mu je dobre, len niekedy na to pozabudne.
Netajím sa tým, že moja hlava si dokáže vytvárať desivé scenáre a depresia je moja veľká kamarátka. Práve preto to bolo pre mňa krásne avšak náročné čítanie. V konečnom dôsledku mám však omnoho viac pozitívnejších pocitov a troška mi to hodilo do popredia tie lepšie a krajšie myšlienky.
Nechcem, aby to vyznievalo, že kniha je pre mňa dobrá skrz nejaké ľutovanie. Naopak. Miška nemám prečo ľutovať. Ľutujem každého, kto sa nevie nakopnúť tak, ako on. Kto nevidí krásu v drobnostiach.

Zjizveni Zjizveni Emily McIntire

Opäť raz budem asi tá divná, ale nechápem tie rozporuplné emócie resp recenzie skrz túto knihu.

Druhý príbeh zo série nám prináša retelling na Levieho kráľa a ja to zbožňujem. Autorka jasne napísala, že je rozprávkou inšpirovaná a za mňa to bolo aj bolo vidieť.

Príbeh dvoch bratov, kde jeden žije v tieni toho druhého bol skvelý. Možno niektorých odradilo to, v akom období sa dej odohráva. Mňa samú to na začiatku prekvapilo, no veľmi rýchlo som si obľúbila pointu. Každý, kto má rád silné ženské hrdinky si tu príde na svoje. Sara spĺňa všetky predpoklady tejto postavy a ja jej nemám čo vytknúť. Možno niekto povie, že príliš rýchlo zmenila pohľad na jej plány, avšak autorka je majsterka v písaní myšlienok a vysvetlila to dokonalo. Čo sa týka Tristana, jeho postava je geniálna. Tak skvelo spracovaný antihrdina, ktorému vlastne fandíte a je hrdina, to je extrém.

Nechápem, ako to Emily robí, ale celá jej práca so psychikou, myšlienkami ako takými a pocitmi, je neuveriteľná. Zvraty sa možno dajú predpokladať, no mňa vždy viac zaujíma, ako sa postavy dopracujú k sebe vzájomne a ako veľmi si pri tom .. ako to povedať slušne. Naondia do úst. Ale tu? Postupne sa vyvíjajúca chémia medzi postavami, to, ako dokážu pomôcť jeden druhému a tá oddanosť? Áno, prosím!

Celý koncept aj s hyenami bol skvelý. Len neviem, kto z ďalších postáv bol inšpirovaný Pumbom a Timonom pokus o vtip.

Nemôžem porovnávať, či je lepšia ,,jednotka" alebo ,,dvojka". Každý príbeh je iný, jedinečný a jediné, čo ich spája je, že sú zvládnuté na jednotku! Viac príbehov od Emily! Verím, že tak, ako bojujú jej postavy, bude bojovať aj ona znie to sebecky a asi divne, ale svet potrebuje autorov, ako je ona. Autorov, ktorí zmenia pohľad na dobro a zlo, ktorí ukážu veci z iného uhla a hlavne autorov, ktorí vytvoria pre nás, dospelých, novú verziu rozprávok.

Nelám mi krídla Nelám mi krídla Kristína Ježovičová

Silné. Surové. Drsné. Úprimne. Odhalené. Dychberúce. Bolestivé.

So slovami, ktoré vystihujú túto knihu by som vedela pokračovať ďalej. Minimálne na tri riadky. Je mi absolútne jasné, že nie každému sadne kniha tak, ako sadla mne, nevyvolá také pocity, ako vyvolala vo mne. Je to v poriadku.

Nelám mi krídla je typ knihy, ktorá odhalí tvoje ja, tvoje zabudnuté strachy alebo traumy. Aspoň pre mňa to tak bolo. A tentokrát som neprežívala príbeh len skrz hlavné postavy Dafné a Dominika, ale aj skrz Dominikovho deda, ktorý teda moje srdce zomlel na totálku a aj pri písaní tejto recenzie a spomienke na neho sa mi tisnú slzy do očí. Áno, Kika vo mne prebudila práve týmto človekom staré rany.

Samozrejme, príbeh našich hrdinov je silný samo o sebe. Nebavíme sa o veľkej chémii a posteľných scénach, bavíme sa o tak surovom cite, ako je dôvera. Je ťažké začať niekomu veriť, cítiť sa pri niekom dobre a kľudne. Keď obaja hrdinovia nájdu oporu v Tom druhom, ich svet opäť spadne.

Nebudem sa na nič hrať. Tento príbeh som chcela mať za sebou čo najskôr. Vedela som, že po ňom budem rozbitá ako slovenské cesty.
Neviem vám sem presne priblížiť dej viac, ako je v anotácii, nech vám neprezradím veci a neokradnem vás o zážitok.

Knihu odporúčam hlavne ľuďom, ktorí čítajú srdcom, ľuďom, ktorí prežívajú príbehy iných ľudí a vedia, čo znamená samota a bolesť.
Viem, že to je fiktívny príbeh, no myslím, že na Slovensku je veľa podobných osudov. O to viac som vďačná, že kniha má na záver zopár kontaktov na prvú pomoc, ak sa človek cíti zle.

Ďakujem za úžasnú príležitosť prežiť tento príbeh

Candy Candy Baja Dolce

Áno, Habibi sa mi páčil. Veľmi. Ale prišiel Candy a mne odfajčilo dekel.

Pri prvej časti mal dej taký pomalší rozbeh, tu sme vleteli priamo do toho, od prvej stránky som príbeh hltala a chcela viac a viac.

Viem, že veľa čitateľov váha, ktorá kniha alebo hrdina je lepší, no podľa mňa sa to úplne nedá porovnať. Každý z nich si nesie svoj vlastný príbeh, dôvod, prečo sa nejak chová. Dorian sa mi však dostal pod kožu najmä vďaka výchove troch kráľovien :) doslova.
S dragqueen som sa stretla po prvý raz, ale neprišlo mi to vôbec zlé, naopak, príjemné oživenie.

Naša hlavná postava Gia mi sadla neskutočne. Úzasná žena, mám chuť ju objať a pohladiť po vlasoch, že všetko bude v poriadku.

Zo záveru mi odpálilo dekel, som neskutočne vytočená a prvý raz sa teším, až skončí leto. Fakt díky, Baji.

Ja vlastne neviem, čo skôr vyzdvihnúť. Celý nápad, zápletku, postavy, chémiu? Nie, rozhodne som sa pri knihe nenudila a sama nechápem, ako som sa mohla zamilovať do tohto príbehu. Teda chápem, ale ide o mňa. Chápete? Nevadí, ani ja.

Som stále viac nadšená, že Slovensko sa môže chváliť autormi, ktorí sú tak talentovaní. Závidím vám. Zároveň však ďakujem, že vás @venupress objavil a dal nám možnosť prežívať množstvo životov.

Ak hľadáte knihu, kde je akcia, rôzne životné osudy a hlavne príbeh, tak Candy je správna voľba.

Baja je skvelá autorka. Navonok sladká, vo vnútri temná. A také si prosím čo najviac!

Habibi Habibi Baja Dolce

V úvode sa zoznamujeme s mladým dievčaťom, ktoré získava možnosť súťažiť so svojím rukopisom v literárnej súťaži, vďaka čomu spozná pána Habibiho Idiota Harryho. Celý začiatok bol pre mňa taký nemastný neslaný, dlhšie som čakala, kým sa začne niečo diať.
Lenže toto všetko bolo potrebné k tomu, aby som pochopila celý ten dej.
Autorka našťastie píše pútavo a tak som bola zvedavá čo bude ďalej. Keď zabudneme na večierky a alkohol (jej kamoška Bea mi tak strašne lezie na nervy) pomaly sa dostáva na scénu Harry. Spolumajiteľ vydavateľstva.

Z neho som bola mierne sklamaná. Recenzie ho opísali ako strašne temnú postavu, od ktorej som niečo ako úsmev alebo smiech nečakala. Lenže opäť raz - toto je môj problém. Nemôžem všetko dávať len na recenzie. Takže keď som svoje očakávania dala bokom a sústredila som sa len na knihu, bol mi vlastne veľmi sympatický.

Trocha nechápem, čo majú všetci proti Cassie. Jej postavu som si veľmi obľúbila a kto číta poriadne a nie zadkom pochopí, prečo bola taká, aká bola. Ak by sme vždy dostali hrdinku podľa našej predlohy, polovica deju by sa neodohrala btw.

Opäť som nahnevaná na ľudí, čo nevedia písať upozornenia do recenzií, pretože mi tak vyradili dôležitú zápletku. Či by som na ňu prišla sama, nechcem sa tváriť, neviem. Mne sa však táto myšlienka veľmi páčila, v tejto knihe bola podaná o 100perc lepšie ako som už mala možnosť čítať v inej darkromance.

Či som rada, že som knihe nakoniec dala šancu? Áno, určite. Som sklamaná, že mi to trvalo tak dlho? Nie, vôbec. Kniha mi okrem skvelého zážitku, chvíľ srdečného smiechu a nasierania sa, dala aj mierny preplesk. A to, že nemám súdiť knihu podľa obalu. Doslova

11.05.2024 4 z 5

Kráľovstvo podsvetia Kráľovstvo podsvetia Leshiana Višňovská

Kde začať? To, že slovenskí autori sú schopní vydávať brutálne veci už vieme. No ak som si do teraz myslela, že už som si stihla prečítať všetky kvalitky, veľmi som sa mýlila. Pretože zrazu sa tu objavila Lesha s jej talentom, ktorý mi odfajčil dekel do vesmíru.

Kráľovstvo podsvetia si zaslúži všetky superlatíva, ktoré poznáte.
Hneď na úvod knihy spoznávame hlavnú hrdinku žijúcu v typickej mafiánskej rodine. Čaká ju dohodnutá svadba a jej nastávajúci rozhodne nie je vhodný prototyp na manžela. Po prvom stretnutí to Vivien vzdá a jedinú možnosť vidí v úteku z domu.
Ďalej vám prezrádzať nechcem.

Je neskutočne, ako Lesha dokázala napísať mafiánsky svet, vytvorila rôzne zákulisné hry a vašu hlavu zamotá do posledného okamihu. Verte mi, záver ma odrovnal tak, že som sa hystericky smiala a zároveň nadávala, že potrebujem pokračovanie.
Keď si myslíte, že už ste odhalili veľké sprisahanie, zrazu BUM!! Absolútne vôbec ani vizuálne! Nechápem, ako sa niečo také dokáže zrodiť v ľudskej mysli, no vďaka Bohu za to

Nájdete tu napätie, lásku, zabíjanie, klamstvá, intrigy.. teraz to znie ako Turecká telenovela, no ak máte radi mafiánsku tému, toto je must have. Žiadne sladké veci tu nečakajte. Aj keď si myslíte, že už ste sa dostali do ňuňu roviny, Kasian vás veľmi rýchlo vyvedie z omylu.

Všetkým, ktorých táto kniha len čaká, v dobrom závidím. Tie prvotné explózie v hlave stoja za to a ja bez preháňania označujem Leshu za kvalitného dílera. Ponúkne vám dávku a vy ste od prvej stránky závislí.

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Tristan. Zlomený muž, ktorý v priebehu sekundy prišiel o svoj život. Nie doslova, ale doslova. Dáva vám to zmysel?

Lizzie. Mladá žena, ktorá stratila lásku svojho života, avšak aspoň ju môže vidieť v jeho malej kópii, dcérke Emme.

A teraz sa poďme baviť o knihe ako takej. Myslím, že nie každý ju bude prežívať ako ja. Táto kniha si vás získa najmä podľa toho, čím ste si prešli vy. Stratili sa niekoho, kto bol váš život? Niekoho, kto bol ako dôležitý dielik puzzle? Nie ten z okraja, ale priamo zo stredu vás a teraz vám chýba dôležitá časť vás samotných. Či už to bol člen rodiny, váš domáci miláčik alebo ... skrátka, každý z nás zareaguje na tieto veci inak a preto bude aj každý hodnotiť túto knihu inak.
Za mňa je tam asi milión emocií. Nebudem sa tajiť, že mám zo smrti strach. Nie z mojej ako takej. Ďalej to nechcem rozvádzať, ale zrazu vidím, že nie som sama. (NEČAKANÉ). Vidím, že je úplne ok nebyť ok. Celá táto kniha mi vzala srdce, rozomlela ho, zničila, aby ho mohla na ďalšej strane opraviť. A na ďalšej opäť zničiť. A na ďalšej...

Teraz to vyzerá, že kniha je jedna veľká depresia. OMYL!!! Je to terapia. Bude vás sprevádzať bolesťou až kým neprídete do cieľa.
Mala Emma si vás získa okamžite. Tristan je mierne vyšinutý, ale kto by nebol. A Lizzie je žena s veľkým Ž.
V knihe sú aj vedľajšie postavy, ktoré sú fajn, keby tam však vsetky neboli, nič sa nedeje. Záver je troška príliš vyhrotený, ak to však knihe odpustite a budete vnímať len opis emócii, nebudete vôbec krútiť hlavou.

Milujem tú knihu. Odporúčam vám k nej vziať si farebné lepíky, pretože niektoré myšlienky potrebujete mať zvyraznené. Ja ľutujem, že som mala len e-book. Knihu som si hneď šla kúpiť a idem si dať rereading.
Ak máte radi knihy, ktoré vám dajú viac ako ,,len" sex, nenávisť k láske, rozchody lebo jej niekto vzal kúsok pizze a ona sa pozrela na poštára (tá baba, nie pizza), táto kniha je pre vás. Ak chcete oddychovku, pri ktorej nepotrebujete premýšľať a chcete sa len nechať unášať stránkami, radšej sa jej vyhnite.

Twisted Love: Bezpodmienečná láska Twisted Love: Bezpodmienečná láska Ana Huang

V knihe sa stretávame s nežnou a večne pozitívne naladenou Avou, ktorá má už zopár rokov v živote Alexa Volkova. Chlapa, ktorý je emočne prístupný asi ako naše parkety.
Preskočím celé zoznamovanie sa s knihou, anotáciu nájdete na nete (zlá Katarína!)

V prvom rade môj šok: absolútne som netušila, že TL je darkromance. Na moje prekvapenie to však spĺňa všetky podmienky. Zistila som, že sa mám ešte veľa čo učiť

Čo som sa tak bavila s babami, väčšinou sa všetkým prvá časť páčila najmenej. Bola pre ne presladená, cukrová a na hrane telenovely.

Ja som to vôbec ako problém nevidela. Keďže máme možnosť zamerať sa na Alexov život naozaj detailne, viem pochopiť ako veľmi sa upne na niekoho, koho chce vo svojom živote. Toto je asi môj problém, že sa vždy snažím analyzovať tie postavy až príliš a potom im dokážem odpúšťať takéto veci .

Avina pozitívna stránka a miestami až naivita mi tak isto nevadila. Je stále dosť mladá a vlastne jej tieto vlastnosti aj závidím. Vysporiadavala sa s vecami svojim spôsobom a to tak, že vždy sa snažila nájsť lepšiu stránku.

Z môjho pohľadu je kniha naozaj skvelá. Páči sa mi, ako sa autorka dokáže vyhrať s osobnosťami príbehu. Dá im dušu a my vieme precítiť ich život. Nie je to len také bezduché tvarovanie postavy, nech tam niečo je.

Samozrejme, sú tam veci, ktoré sa dajú predvídať a všetkým je jasné, ako to skončí. Za mňa je to však stále romantická kniha a preto musíme trocha cukru očakávať

Väčšinou sa zamieravam na e-knihy a následne, ak sa mi veľmi páčia, zaobstarám si do poličky aj klasiku. A tu sa vám musím s niečím priznať.
Twisted Love si miesto v knižnici získala, zatiaľ čo twisted Games nie
Nesúďte ma naozaj sa mi tento príbeh neskutočne páčil, Alexa som si obľúbila, Avu by som kľudne brala ako svoju kamarátku.
V mojom okolí som zatiaľ s týmto názorom jediná, ale nehanbím sa zaň (to len pre istotu, je mi jasné, že má tu nik nevyfakuje). Čaká ma teda Twisted Hate, na ktorú sú brutálne dobré ohlasy. Dúfam, že zas budem tá mimo a budem mať na ňu úplne iný názor (to bola irónia)