Politre Politre komentáře u knih

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Vynikající knižní debut českého autora Jana Tománka, který baví a nenudí po celou dobu čtení a čtenář se dozví i pár zajímavých fakt a teorií. Stavbou a stylem připomíná toto dílo knihy Dana Browna, ale přece jenom Brown je Brown a na tu pátou to tentokrát ještě nebylo.

18.12.2018 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Perfektní žánrová záležitost ozvláštněná hlavní postavou "vyšetřovatele bioinformatika" a jeho metodami šetření. Téměř až mysteriozní ubírání děje mě velmi zaujalo a konání vraha opravdu nahánělo husí kůži. Konec jako vystřižený z devadesátkového thrilleru byl velmi strhující a napínavý do poslední strany. Pomyšlení, že takoví sérioví vrazi běhají po světě a my ani nemáme páru o jejich existenci, je opravdu mrazivě znepokojující.

04.12.2018 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Typický příklad rčení: Nesuď knihu podle obalu. Nádherná obálka, průměrný děj. Neříkám, že to bylo špatně napsané. Četlo se to dobře, ale čekal jsem něco víc. Čekal jsem šokující thriller plný krve a zvratů, ale dostal jsem pouze light thriller, který se dobře čte, děj utíká, ale který nevyčnívá ničím výjimečným z řady.

20.11.2018 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Dlouho jsem se vyhýbal tomuto autorovi a jeho sérii s Robertem Langdonem. Teď po přečtení jeho první knihy musím uznat, že to byla obrovská chyba. Takhle čtivou knihu jsem už dlouho nedržel v ruce. Brown mě už v prvních stránkách přikoval ke knize a až dokonce mě nepustil. Vůbec mi nepřišlo, že mám za sebou skoro 600 stran. Děj ubíhal v nesmírném tempu a ani na chvíli nenechá čtenáře vydechnout. Mám to štěstí, že jsem neviděl zatím filmovou verzi a tak jsem nebyl ochuzen o zajímavé dějové zvraty. Už se těším na další díly, mám co dohánět. :)

25.09.2018 5 z 5

Osamělá holubice Osamělá holubice Larry McMurtry

Zatím jedna z nejlepších knih, co jsem přečetl. Perfektně napsané charaktery hlavních postav a nekompromisní průběh děje, je to čím tato kniha vyniká. Nejedná se obyčejný western plný černobílých postav, ale o syrový příběh honáků, kteří ženou stádo na sever, plný krutých zásahů přírody, ale i lidí, i romantických výjevů, patřící k žánru, ale tak nějak přirozených a ne násilně včleněných do příběhu. Člověk si při čtení říká, že tak nějak to v té době opravdu bylo. I při své obsáhlosti mi nepřišlo, že by autor něco natahoval. Tato kniha je naprostou špičkou v žánru. To jakým stylem a jazykem je kniha napsaná, jaké obsahuje příběhy a postavy, jednoznačně dokazuje, proč autor dosáhl Pulitzerovy ceny.

31.12.2016 5 z 5

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Deaver perfektně vykreslil paranoidní atmosféru nacistického Berlína před 2.sv.válkou, kde nikdo nemůže věřit nikomu. Z knihy je přímo cítit blížící se zlo, které se co nevidět rozpoutá v Evropě. Do této atmosféry se podařilo zasadit výborně napsaný a napínavý příběh o mafiánském hrdlořezovi Paulu Schumannovi, který se vydává do Berlína, aby oddělal nacistického pohlavára Reinhardta Ernsta. Kniha měla veliký spád a ani jedno hluché místo, i když zrovna nepatří mezi nejtenčí knihy. Musím pochválit i konec, který se dle mého názoru opravdu povedl.

05.04.2016 5 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Už první polovina knihy, kdy nás autor seznamuje s postavami, je výborně napsaná a když dojde k prvnímu mordu, kniha se nezastaví a nepoleví až do úplného konce. Já jsem si ji jako milovník filmového či knižního hororu užil a mohu jen vřele doporučit.

19.07.2013 5 z 5

Intenzita Intenzita Dean Koontz

Kniha nezůstala nic dlužna svému názvu. Bylo to opravdu od začátku až do konce intenzivní :-)

10.05.2013 5 z 5