Pisquosus Pisquosus komentáře u knih

Skála Skála Peter May

Poněkud rozvleklé a hodně popisné, ale ve finále moc fajn knížka. Jdu na druhý díl :)

28.04.2024 4 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Kniha mi byla v mnohém velmi blízká, dokázala jsem se vcítit do hlavní postavy. Hvězdičky ubírám za plytkost příběhu a jeho unylost. Soukupová umí, ale tato knížka byla za mě slabší.

16.04.2024 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

O řeckých emigrantech v Československu jsem neměla ani ponětí, jsem ráda za toto téma.

Kniha byla napsaná dobře, čtivě.

Chybělo mi více detailů z historie a konec mi přišel trochu odfláknutý, v poslední třetině začala kniha slábnout.

02.12.2023 4 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Velmi silně emotivní příběh, který jsem prožívala, plakala jsem.

Můj prožitek byl umocněn vlastním nedokonalým vztahem s vlastní matkou.

Autorka má skvělý styl, vypsaný, nic neškobrtalo, bylo to fakt skvělý.

27.10.2023 4 z 5

Černé jazyky Černé jazyky Dita Táborská

Za mě nejslabší autorčina kniha, napsaná dobře, jako ostatní, to nemohu říci, ale téma cizí a chladné jako můj postoj k asijské kultuře. Možná jsem se nedokázala odprostit od svých předsudků, zda lze českou autorkou (byť žijící v dané kultuře) věrohodně napsat knihu z tak vzdáleného a odlišného prostředí.

Není to první kniha s tematikou asijské kultury a jejich vnímání rodiny - pro mě je to však tak vzdálené a vlastně nepochopitelné. Jak kdyby šlo o úplně jinou dobu, vzdálenou v čase stovek let někam do minulosti.

01.09.2023 3 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Škoda, že tento díl byl poslední!

Za mě super série.

23.07.2023 4 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Moc mě tato série baví, jdu hned na 3. díl :)

06.07.2023 4 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Příjemná a nehloupá oddychovka.

03.06.2023 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Nepřidám se k opěvujícím komentářům. Krom naprosto šíleného a ohavného tématu, nebyla kniha dobrá. Dobré hodnocení je knize přisuzováno, dle mého názoru, jen pro tu tíživost tématu.

Jen proto, že je v knize popisováno jedno z nejhorších zvěrstev v historii lidstva, si nezaslouží automaticky 5 hvězd.

Kniha byla nudná, nebyla detailní ohledně myšlenek hlavní postavy a byla hodně okrajová.

Za mě slabé 3 hvězdy.

17.04.2023 3 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Začátek knížky mě hodně bavil, od poloviny se to začalo zamotávat a zápletka mi přišla až nezajímavá.

Jako oddechovka dobrý.

04.03.2023 3 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

První dvě třetiny mě kniha bavila, byla napínavá a i jsem se bála.

Ale ta poslední třetina nevím, trochu to pokulhávalo.. takové divné rozuzlení. Za mě průměr.

24.02.2024 3 z 5

Jenom matka Jenom matka Roy Jacobsen

Celá tetralogie ve mně zanechává stopu "divnosti" a to nejenom s ohledem na postavy, ale také na styl vyprávění či psaní. Chybí přímá řeč a mnohdy jsem si říkala, že Ingrid je hodně omezená a naivní (ale asi je to pravděpodobné s ohledem na izolovanost života na ostrově).

Mezi 3. a 4. dílem jsem měla docela dlouhou prodlevu a bylo pro mě těžké identifikovat jednotlivé rodinné vztahy (už jsem si ani nepamatovala, co se stalo v předchozích dílech) a zároveň se mi předchozí díly nechtěly číst znova.

Jsem však ráda, že mohu do své sbírky zařadit tuto řadu od Jacobsena, protože se vymyká tomu, co čtu běžně.

02.02.2024 3 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Kniha se mi dobře četla a bavila mě. Za me fajn čtení pro děti :)

14.09.2023 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se dobře četla, chyběla mi však provázanost mezi oběma díly. Pohodové čtení na prázdniny bez hlubší myšlenky. 3*

25.07.2023 3 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Za mě nejslabší z celé série, ale i tak fajn. Jdu na poslední díl.

17.07.2023 3 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Sama jsem překvapená, jak mě tyto knihy baví, jak se skvěle čtou!

10.07.2023 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Marina Chapman

Popravdě vůbec nevím, co si mám o knize myslet, natož kolik jí udělit hvězdiček.
Velmi těžko uvěřitelný příběh, plný krutosti a nevlídnosti osudu.

Nečetlo se to špatně, není to však kniha, po které znovu sáhnu.

Škoda, že chybí závěr, jak se autorka etablovala do "normálního" života.

19.02.2023

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Zajímavé a neotřelé téma, které znám velmi povrchně, doba nedávná a přitom tak vzdálená.

Nedávám plný počet, protože bych uvítala popisy širší rodiny a manžela. V jeden moment se kniha stala monotónní a bez východiska, stálé tytéž chyby, stejně hrozné chování matek vůči dcerám, i když samotné si od svých matek hrozné zacházení vytrpěly. V jeden moment jsem si už přála knihu dočíst.

13.01.2023 3 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Styl psaní knihy mi seděl, obsah za mě už nic extra.

Caroline a Robert - taková láska to byla a pak to najednou skončilo?

Nepochopila jsem to propojení ohledně mužů a případné špionáže - bylo to takové neurčité a nepřesné.

Kniha se asi pokusila vyvolat nějakou senzaci, ale byl to spis romantický příběh, který nebyl dotažený.

Určitě zajímavé považuji téma potopení samotné lodi - vůbec jsem neznala.

13.01.2023 3 z 5

Človíček Tom Človíček Tom Barbara Constantine

Po knize jsem sáhla, protože se dle doporučení shodovala s knihou “Kde zpívají raci”.

Z počátku jsem nabyla dojem, že kniha je ze 30.-40. let minulého století z USA.

Chybělo mi zasazení do doby a místa.

Byla velmi jednoduchá, psaná jako pro dítě. Nic extra zajímavého. Taková povídka přes spaním.

18.11.2022 2 z 5