pif69 pif69 komentáře u knih

Brambory na vloupačku Brambory na vloupačku Catharina Ingelman-Sundberg

Idea dobrá , ale samotné provedení ?!?! Nedokázal jsem dočíst první , ani druhý díl . Primitivní jazyk , zápletky jak z Ferdy mravence(promiňte pane Sekoro) , děj se chvíli hýbe vpřed, chvíli stojí na místě.... Neměl jsem velká očekávání , ale tohle je naprosté fiasko ..Možná kdyby z toho někdo udělal leporelo ...

23.12.2015 odpad!

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Kdeže je konec nějakému Harrymu Potterovi , Ferda mravenec je věčný .

24.10.2015 5 z 5

Jak neuloupit smaragd Jak neuloupit smaragd Donald E. Westlake

Knihu jsem si koupil hned po jejím 1.vydání v češtině r.1984 . Dodnes se k ní vracím jako k naprosté klasice literatury humoru . Vtipné,inteligentní,zábavné . A dobrá příprava na reálný život - nikdy není nic tak , jak si člověk naplánuje .
A jako bonus je ilustrace od Adolfa Borna.

14.10.2015 5 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Poezie psaná prózou .
Baladický příběh z Podkarpatské Rusy . Jak těžké je oddělit dobro a zlo , jak těžké je poznat hranici mezi láskou a nenávistí , kdo je přítel a kdo se jen tak tváří ? Je svoboda jednotlivce nadřazena svobodě společenství , je smrt vykoupením , či trestem ?
Ivan Olbracht nahustil do útlé knížečky existenciální otázky světa , na které lidé hledají odpovědi od soumraku věků .

18.08.2015 5 z 5

Já, kníže Soběslav Já, kníže Soběslav Eva Rolečková

Tenhle román jsem v knihovně vypůjčil čistě náhodou s tím , že vrátit nepřečtený ho mohu vždy .
Jaké bylo moje překvapení ze čtivé , velice dobře i co se týče historických dat a reálií zpracované knížky . I autorka je pro mne objev , hned jsem si půjčil další její dílo . Doporučuji .

18.08.2015 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Velmi silná kniha , až jde při čtení mráz po zádech . Na rozdíl od Merleho Malevilu toto není pohádkový příběh , ale absolutně naturalistické vylíčení života na naší matičce Zemi po apokalypse . Velmi sympatické jsou problikávající jiskřičky optimismu ,naděje a obrovské lidské vůle jít dál a nevzdávat se . Pozor , slabší povahy by mohli mít při čtení noci plné zlých snů! :-)

21.04.2015 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Po smrtelně nudném začátku se z knížky nakonec vylouplo takové příjemné čtení na nudný listopadový večer . Od všeho trochu , ale pěkně napsané . Je to taková obdoba např.Tajuplného ostrova , nebo Robinsona Crusoa . Za optimistické vyznění hodnotím o hvězdičku víc , nežli si literárně zaslouží. I pohádku pro dospělé si občas rád přečtu .

21.04.2015 4 z 5

Chlupatý sluha pana faráře Chlupatý sluha pana faráře Arto Paasilinna

Z mého pohledu zatím nejvtipnější autorova knížka . Svým humorem velmi podobná Stoletému staříkovi .

25.03.2015 3 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Z téhle knížky jsem na rozpacích. Trochu humoru,trochu detektivky , vše napsáno pro mne dost jednoduchým jazykem a stroze. Chvílemi jsem se bavil , ale určitě už se k této knížce nikdy nevrátím .

19.03.2015 3 z 5

Šťastný muž Šťastný muž Arto Paasilinna

Paasilinna je PAN spisovatel . Na první pohled pouze humoristická knížka , po zamyšlení nese něco více nežli jen legraci . Pěkné čtení .

13.03.2015 5 z 5

Rudé paprsky severního slunce Rudé paprsky severního slunce Markéta Hejkalová

Vůbec nevím , do jaké škatulky tenhle román zařadit. Milostný,detektivní,politický,společenský?? Od všeho trochu a napsáno je to čtivě a svižně . Za mne palec nahoru...

13.03.2015 4 z 5

Třetí dvojče Třetí dvojče Ken Follett

Vcelku uvěřitelná zápletka , i když vše je předvídatelné .Na dovolenou dobré.

03.03.2015 3 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Od Clavella nejslabší kniha - a přesto jí dám 100% , protože i tak je to perfektně vystavěný román .

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Naprostá detektivková klasika. I po tolika letech !

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Pokud je příběh smyšlený , mohl být mnohem více propracovaný , děj rozvinutý , a ne psaný primitivně jak pro mateřské školky .
A pokud je příběh skutečný a autorka ho skutečně tak prožila , pak by měla být hospitalizována na uzavřeném oddělení nejbližší psychiatrické kliniky . Co tímto dílem chtěla autorka říct ?

24.02.2015 odpad!

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

V dětství mě tahle knížka nějak minula , ale u svých dětí jsem si to vynahradil . A měl by ji dětem přečíst určitě každý rodič .

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knížka sedmilháře Zdeňka Jirotky plná laskavého a inteligentního humoru . Již více jak 30let má čestné místo v mé knihovně i srdci .

24.02.2015 5 z 5

Námořník na koni Námořník na koni Irving Stone (p)

Zapomeňte na nudný životopis , zapomeňte na nudný život - je tu Stone a jeho Námořník na koni London .

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Prvně jsem ten román četl snad před dvacíti lety. Od té doby jsem si snad stokrát říkal : "To bylo fakt dobrý , přečtu si to zas." Ale až teď jsem se k tomu dostal . Čtivě napsaná výpověď více jak jedné generace Američanů z doby , o které nám v socialistické ČSSR nikdo nic nevyprávěl . Pěkné , asi jsem to nečetl naposled . Za dalších 20 let dám vědět.:-)))

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Je to možné , že od prvního vydání uplyne již 300 let ?? Kolik generací kluků tahle knížka již uchvátila a odnesla na křídlech fantazie na ostrov plný tajemství a dobrodružství .
Velký dík autorovi .