Pichoval Pichoval komentáře u knih

Pes a boží mlýny Pes a boží mlýny Barbara Ježková

Nenáročná detektivka, pro relax.

04.04.2024 4 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Zábavné a oddychové čtení. Kniha se mi líbila, skvělá na odreagování.

30.11.2023 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Pro mne kniha na odreagování, četla se dobře.Některé pasáže byly docela dlouhé, zhruba 2/3 knihy . 1/3 knihy tedy konec byl nějak moc úchvataný. Občas až nerealistické pasáže ( třeba útěk vězně...). Za mne lepší průměr.

23.10.2023 3 z 5

Tady a teď Tady a teď Adele Parks

Kniha má spád, děj se rozvíjí. Je to příjemné čtení, ale zvolila bych jiný závěr, více romantický..

22.07.2023 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Prostředí v němž se děj odehrává, je pro mne neznámé. Pocity i zápletky jsou velmi dobře propracované. Pohledy na věc z různých úhlů pohledu. Určitě stoji za přečtení a zamyšlení se....

25.05.2020 5 z 5

Carolina Carolina Hana Marie Körnerová (p)

Oblibena autorka a dávný příběh z Paříže , toto téma i podobný děj jsme již četla několikrát, ale ráda se začtu znovu.

25.05.2020 4 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

Knihu jsem četla v pořadí jako třetí, jelikož byla dvojka půjčená. Menší návaznost na první díl tam je. Ale vše se nechalo domyslet a nevadilo to. Sice není příběh tak fascinující a propracovaný jako u sběratele motýlů, ale čtivá je stejně. Autorka se zde zaměřila spíše na psychologii oběti a vraha.

02.04.2020 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

zvláštní téma na román, poutavě napsáno, četla jsem doslova jedním dechem, sice samotný příběh je celkem děsivý, ale knihu vřele doporučuji.

21.12.2019 5 z 5

Hledání ráje: Můj život s gepardy Hledání ráje: Můj život s gepardy Matto Barfuss

Kniha je napsana ze života. Muz, který se zamiloval do zivota gepardu a pro jejich záchranu dela maximum, je to jeho zivot a sen. Nektere pasaze z knih jsou zdlouhave, nicméně autor psal knihu predevsim na zaklade svych vzpominek a pocitu, doporucuji.

01.12.2019 3 z 5

Kroky ke slunci Kroky ke slunci Corban Addison

Konečně kniha s dobrym koncem. Psano velice poutave, o to je to však horší, ze se všechny ty hrůzy dějí...
Knihu doporucuji.

07.07.2019 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Čtivý oddechový příběh.. Nicméně nebyl tak napínavý, jako prvni dil knihy...

03.07.2019 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Oddechovka. Pribeh obcas blbost, ale i usmevne pasaze.

11.02.2019 3 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Kniha se mi cetla velmi pekne. Styl knihy mi nevadil. Některé pasaze mne pobavily, některé donutily se zamýšlet. Neni to jen o behani, ale i o stylu zivota a mysleni. Za mne motivující čtení.

11.02.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Precteno jednim dechem. Velice emotivní pribeh, u kterého si i pobrecite. Rada bych se k ni nekdy vratila

08.11.2018

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velice emotivní pribeh. Popis zivota babicky Minky je velmi detailně popsan a o to je to horsi, ze se vse stalo. Vzdy kdyz ctu neco podobneho, mne to nuti se zamyslet nad dnesnim svetem... V knize jsou i pasaze o víře, ktere jsou velmi dobre pouzite a lze je aplikovat i do osobniho života. Tato kniha ma hodne příběhu s různými konci, dává prostor k zamyšlení.

23.10.2018 5 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Romantický příběh, ktery je idealni pro nedelni odpoledne

02.02.2018 4 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Oblibena autorka nezklamala, kniha se cetla sama

26.01.2018 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Stale napinavy pribeh, sice to vypadá, ze se vsichni vyvrazdi. :-) nicmene se těším na další pokracovani jak se bude vse vyvíjet.

16.01.2018 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Musim potvtdit, ze mi trvalo tak 150 stran nez jsem se zorientovala v postavach, kdo ke komu patri... Pribeh je je psany napinave, tak vam ani neprijde, ze to je takova bichle. Nicmene detailni popis násilí byl místy i na mne docela dost. Nicmene se tesim. Na dalsi dily a osudy.

20.11.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Temata valek a koncentračních taboru ctu nerada, jsou to smutne pribehy. Zde je navic popsan pribeh, jak jedna ci dve veci, ktere se ucini pro nas prospech, muze ovlivnit zivoty dalsich. Silny a smutny pribeh.

20.11.2017 5 z 5