Phewell Phewell komentáře u knih

Tři měsíce Florencie Tři měsíce Florencie Mary Carter

Těšila jsem se, že kniha bude oddechová a pohodová, protože obálka i název jsou poutavé. Opak je pravdou. Hrdinka hloupá, její chování nepochopitelné a iritující. Příběh je nudný. Do toho mi vůbec neseděly popisy Florencie. Divím se, že jsem vydržela až do konce, ale omluvou je, že jsem stále čekala na něco zajímavého. Dnes už ani nevím o čem kniha vlastně byla. Velká nuda. Jedna hvězda za prostředí Florencie a druhá za popis mammoni mužů.

07.08.2016 2 z 5

Angličtina na rovinu II Angličtina na rovinu II Darren Crown

Na tak perfektně vysvětlené slovesné časy jsem za celou dobu své anglické praxe nikde nenarazila. Prostě skvělé. Články jsou úžasně přehledné, stručné, výstižné a VTIPNÉ. Akorát si myslím, že oba Darrenovy díly ocení spíše pokročilí studenti či znalci aj. Lépe řečeno, dokáží si více užít humor, s kterým jsou knihy psané. Dvojka se bohužel v něčem opakuje s jedničkou, ALE závěrečné ,,shrnutí,, témat je PECKA!

07.08.2016 5 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Autorčin styl psaní se mi moc líbí, příběh je podle mě přitažený za vlasy, ale najde se v něm i spousta krásných myšlenek. Téma odpuštění (sobě i ostatním) je v současné době velkým hitem a kniha téma zajímavě zpracovává, mimo jiné poukazuje i na tu stinnou stránku odpouštění. Napjaté a stresující situace jsem kupodivu intenzivně prožívala spolu s hrdinkou. Takže za 5 hvězd!

07.08.2016 5 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Něvěděla jsem do čeho jdu, kniha mě zaujala svým názvem a protože ležela opuštěná v knihovně na polici. Na první dojem jsem si říkala, že to bude fantasmagorie a slátanina, ALE velice dobře se četla, příběh se zajímavě zašmodrchával a zároveň měl rychlý spád. Po přečtení jsem zhodnotila, že tak obrovský optimismus a dobro v knize ukrytý rozhodně stál za přečtení a můj čas.

21.07.2016 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Moc mile mě tato kniha překvapila, nedokázala jsem ji odložit, hlavně ke konci jsem nemohla přestat číst. Skvělý námět. Nenáročné oddychové čtení. I když příběh nebyl nijak vyhrocený a reálně si nedovedu představit, že by se někdo choval tak, jako hlavní hrdinka (tedy že nic moc neřeší), i přesto mě situace bavily a nutily přemýšlet coby kdyby.

25.04.2016 4 z 5

Stříbrný lišák Stříbrný lišák Ernest Thompson Seton

V dětství mi ji daroval můj tatínek, romantik a milovník přírody. Mám ji jako vzpomínku. Romantické popisy krajiny a srdcervoucí zvířecí svět...nelze odolat.

06.04.2016

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Poklad v mé knihovničce, dárek od dědečka s věnováním. Připomíná mi bezstarostné dětství.

06.04.2016 5 z 5

Raquel: program celkové krásy a tělesné zdatnosti Raquel Welchové Raquel: program celkové krásy a tělesné zdatnosti Raquel Welchové Raquel Welch (p)

Tato RETRO kniha mě doprovází od dětství. S ní jsem vyrostla a milovala ji. Schovávám si ji jako poklad. Samozřejmě obsahuje životopis Raquel, pohled do zákulisí jejího života, ale hlavně jsou v ní obsaženy základy jógy a mnohé myšlenky, které konkurují novodobým učebnicím jógy.

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Když Když Rudyard Kipling

Nádherné zpracování, stejně tak dvojjazyčné porovnaní a ilustrace.

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Příběhy jsou úžasné, současně jsem sledovala i seriál, který nemá chybu a zaujal mě mnohem více. Stojí za přečtení. Tehdejší způsoby porodů jsou fascinující a pro nás nepředstavitelné :-)

05.04.2016 4 z 5

Plavání Plavání Terry Laughlin

Metoda mě oslovila, je skvěle vysvětlená a popsaná. Obsahuje zajímavé filozofické myšlenky. Praxe už je obtížnější, ale věřím, že po přečtení bude chtít každý rychle do bazénu.

Čakry - kompletní průvodce Čakry - kompletní průvodce Ambika Wauters

Krásně graficky zpracovaná, rozdělená. Taková malá hravá encyklopedie.

05.04.2016

Skvělé téma feng shui, po přečtení jsem začala pečlivě skládat ponožky a kalhotky :-) Pár myšlenek stálo za úvahu. Ale jinak nic nového pod sluncem. Kniha má nepřiměřenou reklamu a styl psaní autorky na mě nezapůsobil. Některé kapitoly jsem účelně přeskakovala, omílá se tam vesměs tři věty pořád dokola.

05.04.2016 2 z 5

Žena - tělo a duše Žena - tělo a duše Christiane Northrup

Ke knize jsem se dostala díky psaní bakalářské práce zaměřené na ženy. V knihovně mě překvapila její tloušťka, ale to co bylo napsané uvnitř mě fascinovalo a zcela změnilo pohled na věc a na svět vůbec. Každou stránku jsem hltala a četla stále dokola. Kapitoly jsou srozumitelně rozděleny. Autorka díky své mnoholeté praxi vysvětluje a popisuje, jak funguje ženské tělo, vkládá i příběhy žen. Zaměřuje se na ženskou duši, a tělo bere jako psychosomatický celek. Měla by si ji přečíst každá žena a dívka.

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Miluji Itálii, miluji milování a lásku, miluji filozofování miluji tuhle knihu. Je motivační, je optimistická a pravdivá zároveň. Hlavní hrdinka je mi moc sympatická. Některé kapitoly byly moc popisné a zdlouhavé, ale byly vynahrazeny dalšími :)

05.04.2016 5 z 5

Tajnosti Tajnosti L. Marie Adeline (p)

Jak už psala Jitka7, hvězdičky dávám za to, že mě kniha bavila, věnuje se ženě a jejím snům a touhám. Oddechovka, určitě se k ní někdy zase vrátím

05.04.2016 3 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Knihu jsem hltala, líbila se mi hlavní hrdinka, upřímná, citlivá a lidská. Některé informace a věty jsem četla několikrát za sebou, protože byly šokující, úžasné a zároveň tak pravdivé. Bavila mě i různorodá témata jako je soužití černochů a bílých nebo život na farmě se zvířaty. Ráda se k ní zase někdy vrátím. Snad vyjde v česku i druhý díl.