petym petym komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Určitě plný počet hvězd. Příběh je nadčasový a pravdivý. Je to varování a ne návod jak se chovat.

08.02.2024 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

První kniha od geniální Agathy. CH ,a je to mistrovské dílo. Dokonalá detektivka s pečlivě propracovaným příběhem. 5* každopádně.

24.02.2024 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Určitě stojí za to přečíst knihu. Strhující příběh od začátku až do konče. 5 hvězd to jistí.

18.09.2022 5 z 5

Zkáza Jezerní kotliny Zkáza Jezerní kotliny Petr Hugo Šlik

Myslel nejsem , že se mistru Foglarovi už nikdo nepřiblíží,ale tato kniha je opravdu zdařilá. Byl jsem rozhodnut dát 5 hvězd,ale bohužel ten konec. Mladý kluk dává moudrá úhlovému baronovi, že energii lze vyrábět pomocí větru,nebo slunce. Úplně jsem viděl aktivistku Gretu. Tak musím 4 hvězdy. Mistr Foglar je jen jeden.

14.04.2022 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Ani nejde jinak než 5 hvězd. Od začátku až do konce nesmírně napínavé. Žádné zbytečné kecy a pod...
Každou stránkou chcete vědět co bude dál a tak čtěte a čtěte až zjistíte, že už jste na konci a příběh končí. Detektiv R. Hunter je tvrdej chlap. Tak šup na další díl.

18.03.2019 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Jako pěkná detektivka,akorát škoda, že tak málo akce. Ale špatné to nebylo. 4*

28.11.2022 4 z 5

Maniak Maniak Martina Cole

Tak tohle je bomba. Takhle maji vypadat detektivky. Ani chvilka nudy,kdy se to u jiných detektivek-thrillerů nedá říct. Žádné zbytečné kecáni okolo ,jako např.u Jo Nesba (Syn,Sněhulák), kde se jen kecá a kecá a akce skoro žádná. Fandil jsem Kate a Patrickovi ,aby to mezi nima vydrželo. Doporučuji ,pět hvězdiček,neni o čem polemizovat.

10.11.2017 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tak tady opět nejde jinak než 5 hvězd. Naprosto promyšlené. Třetí kniha od autora a pokaždé skvělé. Robert Hunter je tvrdej detektiv co Vás dostane.

10.04.2021 5 z 5

Nemocnice na kraji města Nemocnice na kraji města Jaroslav Dietl

Nemohu jinak než plný počet hvězd. Naprosto úžasná kniha. První jsem viděl seriál a potom jsem se vrhl na knihu abych srovnal a konstatuji, že obě je naprosto dokonale. Kniha je jako scénář k seriálu. Legendární hlášky Dr. Šfrosmajera jsou nesmrtelné. Krásná oddychovka, která nezklame.

10.10.2019 5 z 5

Třetí patro Třetí patro Ivo Pelant

Tak přečteno. Chtěl jsem posoudit se seriálem a serial je o dost lepší. V knize je toho dost osekano co v seriálu bylo a nebo je zde napsán příběh úplně jinak. Jinak hlášky sedí úplně přesně. V knize jsou super obrázky ze seriálu a vždy jsem se těšil až se k nim dočtu a pak stránky ubíhají jedna báseň. Kdo se chce i zasmat ať si knihu přečte. Jinak super.

12.11.2017 3 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Jednoznačně jedna z nejlepších knih od spisovatele. Na zíkladce jsem ji četl od doporučení spolužáka a nedávno opět jsem se k ní vrátil, neboť jsem tak trochu zapoměl o čem všem kniha byla. 5*

12.10.2015 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První kniha od autora a nebylo to špatné. Ze začátku jedná akce ,pak dlouhé vyšetřování,ale ke konci se to pěkně rozjelo. Už se těším na další díl.

11.10.2023 4 z 5

Hvězdy nad samotou Hvězdy nad samotou Zdeněk Adla

Krásná kniha pro mladé čtenáře. Kéž bych četl více jako malý kluk. Líbilo se mi jak měl u tety svůj pokoj a tak se na něj těšil. Pana Adama vidím jako dědu z filmu Na samotě u lesa. 5*

03.12.2022 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Tak toto byla moje první kniha s takovouto tématikou. Neuvěřitelně silný obsah knihy. Četlo se to jedním dechem a moc hezky je kniha napsaná. Hrozné zvěrstva čeho se dopustili. Tady nejde jinak než plný počet hvězd.5*.

24.04.2022 5 z 5

Vekslák Vekslák Pavel Frýbort

Tak tady nelze jinak než 5*,
skvělé čtení. Při jméně Michal se hned vybaví jméno (Martin Zounar) a při jméně Renata zase (Lucie Benešová). Kdo viděl zfilmované určitě ví. Kniha je o dost lepší než film a také dost věcí co ve filmu nebylo. Ale určitě doporučuji oboje. Ta doba tomu odpivídala.

15.11.2021 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Ze začátku krásně napínavé. Četlo se fajn. A pak zase ta moderna jako slova notebook apod... Další hvězda dolů kvůli tomu, jak třináctiletí děti programujou a chtějí vytvořit program na kombinaci čísel. Škoda. Foglar je Foglar. Ale kniha pěkná

22.11.2018 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tak tohle byla naprostá špička. Tři díly jsem koupil v levnych knihách za 40 korun a už se těším na další díl. Hunter je spravnej chlap.

30.06.2018 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

No žádná sláva. Ten sněhulák toho moc nepředvedl. To znam teda lepší knihy. Druha kniha od autora a bída. O trošku lepší než syn ,kde se furt jen kecalo a kecalo a tisíce nových jmen. Takže zatím konec s knihama od Joa. Snad film co teď natočili bude o dost lepší.

02.11.2017 3 z 5

Uvězněni Uvězněni Dana Šimková

Tak tohle je velice napínavá kniha od začátku až po konec. Jeskyně skrývá spousty nebezpečí a ti co ji nemaj v úctě, těm veme život. Skupina novinářů co se snaží přežít. Doporučuji všem co mají rádi hory,jeskyně a dobrodružství.

23.06.2017 5 z 5

Přístav volá Přístav volá Jaroslav Foglar

Krásná kniha a ten konec byl opravdu smutný. Plný počet hvězd

04.01.2017 5 z 5