Peťula91 Peťula91 komentáře u knih

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Moc hezký a úsměvný příběh, tentokrát zasazen do New Yorku.
Sladké dortíky, romantická linka, odpočinek a poznávání dané země. To je přesně to, co od autorky očekávám a co je pro ni tak typické. :-) Určitě doporučuji. :-)

12.03.2024 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Tak tahle kniha se mi líbila moc (více než "Pod hladinou"), i když ta byla také moc povedená. :-)
Příběh byl napínavý od začátku, do konce. Úplně mi nepřišlo, že by se jednalo o horor, ale spíše něco mezi parádním thrillerem a detektivkou. Kniha Vás nutí číst neustále dál a přemýšlet, co se v lese asi tak mohlo stát a kdo za tím stojí. :-) Autorka dokonale popsala veškeré detaily, takže si můžete scenérie lépe představit.
Pro milovníky Darcy Coates či napínavých příběhů, od kterých se nemůžete odtrhnout, bude tato kniha to pravé :-) Určitě doporučuji :-)

20.09.2023 5 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Knížka mě zaujala hlavně svou nádhernou obálkou s malým roztomilým kotětem.
Jedná se o krásný, vánoční příběh plný lásky, který vypráví Sněhulka ze svého pohledu. :-) Doporučuji :-)

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Kniha mě vůbec nebavila. Čekala jsem napínavý thriller či zajímavou detektivku.
Bohužel to nejlepší z knihy je obálka a krátké kapitoly, díky kterým máte příběh rychle za sebou.

03.03.2024 1 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Kniha o týmu potápěčů, kteří podepsali smlouvu, aby natočili dokument o vraku lodi Arcadia se četla téměř sama.
Střídaly se tu 2 časové linie - minulosti (před potopení lodi) a současnosti, kde postupně autorka vysvětluje záhady samotného vraku.
Příběh je napínavý, poutavý a určitě stojí za přečtení. :-)

06.09.2023 4 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Jedná se o zpověď, kde princ Harry popisuje své dětství, studium, cestování, službu v armádě a nakonec vypráví o své lásce k Meghan. V knize se neustále vrací ke smrti své maminky, která ho velice poznamenala. Nechybí zde ani pasáže, které byly velice úsměvné (např. jeho přípravy na jižní pól). :-)
Nemusela bych vědět úplně do detailu pytlácké praktiky nebo jeho zkušenosti se zabíjením zvířat. Přesto mě kniha bavila a kdo se zajímá o královskou rodinu, mohu jen doporučit.

29.06.2023 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Další romantický příběh od oblíbené autorky, kde jsme se tentokrát vydali do Paříže.
Jedná se o nenáročnou četbu s předvídatelným dějem, což mi vůbec nevadí. :-) Je to takové milé pohlazení po duši. :-)

11.10.2023 5 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Tato kniha mě opravdu nadchla. :-) Kdo se zajímá o démonologii nebo se rád dívá na horory, je pro něho tento výběr ten pravý. Kniha je napínavá, dobře psaná a dokonce obsahuje některé fotografie ze samotných případů Eda a Lorraine Warrenových.

22.05.2023 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Tato knížka byla první, kterou jsem od Julie Caplin četla. Příběh z prosluněného Chorvatska rychle vtáhne do děje a hezky se čte díky autorčiným popiskům samotných míst. Ideální četba na letní dny. :-)

18.05.2023 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Povídky moc nevyhledávám, jelikož jakmile si oblíbíte hlavní postavy, je příběh u konce. :-D
U téhle knihy musím říct, že byla hezká, jak vzhledově, tak i obsahově. :-)

30.01.2024 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Díky skvělým recenzím o Darcy Coates, jsem se rozhodla zakoupit celou sérii o strašidelných domech, kde tato kniha byla první, kterou jsem od autorky četla.
Kniha byla rozdělena do dvou částí - Northwood a Kensington. Myslím si, že by se klidně dalo rozdělit i do 2 dílů nebo druhou část úplně vynechat. :-) Příběh byl poutavý, dobře psaný a napínavý. Obě hlavní postavy, Sophii a Josepha, jsem si oblíbila. Jedná se o romantiku, spojenou s temnými silami. Určitě doporučuji :-)

01.06.2023 5 z 5

Sněhulčina koleda Sněhulčina koleda Kristen McKanagh

Po přečtení prvního dílu (Sněhulčiny Vánoce), jsem si musela pořídit i druhý díl, kde jsem se těšila, co malá Sněhulka zase vymyslí za lumpárny. :-)
Příběh byl srovnatelný, původní postavy zachovány a Sněhulka byla stejně roztomilá. Budu se těšit na další díly. :-)

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Kniha nebyla moc strašidelná, přesto se četla velmi dobře. Jsou zde sympatické hlavní postavy, zajímavý děj a samozřejmě nesmí chybět šťastný konec. :-)

A co také stojí za vyzdvihnutí, tak celá série má opravdu krásnou obálku. :-)

02.04.2024 5 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Už jsem přečetla poměrně dost knih na podobné téma, ale tahle konkrétní se mnou otřásla nejvíce. Příběh o ženě, která popisuje své otřesné dětství, nikdy nezažila pohlazení, lásku od rodiny nebo vzdělání. Znala pouze práci, rány páskem či holí, utrpení a nekonečný strach. Bohužel v těchto zemích jsou ženy méně než krávy, ovce nebo kozy. Ona se prohřešila tím, že se zamilovala a otěhotněla. To však byla pro celou rodinu hanba a tudíž rozhodli, že ji upálí, aby svou smrtí očistila čest rodiny. Neskutečný příběh, který jsem nedokázala přečíst na jeden zátah.

Úryvek z knihy, který mluví za vše:

"Soudce, který by odsoudil muže za zločin cti jako obyčejného vraha, by se už nikdy nemohl objevit na ulici, nemohl by ve vsi žít, musel by s hanbou utéct, protože potrestal hrdinu."

21.03.2024 5 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Julii Caplin mám moc ráda, ale tento příběh mě příliš neoslovil. Na můj vkus až moc zrychlený děj a nedokončený závěr. Rozhodně se těším na celou knihu o Praze, kterou autorka chystá. :-)

21.11.2023 3 z 5

Oddanost Oddanost Helen Hardt

Celou sérii hodnotím pozitivně. Autorka se zde věnuje jak romantice, přátelství, tak i drsnému tématu, kde se postupně dozvídáme tajemství z Talonového života. Všechny 3 knihy byly napsány čtivě a vždy zakončeny tak, aby si čtenář musel pořídit další díl. :-)
Jediné, co bych vytkla, tak byly ty erotické scény, které se už nedaly číst.

14.11.2023 3 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Knihu napsala bývalá letuška, která využila svých znalostí a zkušeností k tomuto napínavému příběhu.
Líbily se mi hlavní postavy, nečekané zvraty a hlavně to, že Vás kniha pohltí a zkrátka ji musíte dočíst až do konce. :-)
Už se moc těším na film, který se chystá. :-)

20.07.2023 4 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Bohužel pro mě tato kniha byla velké utrpení. Dočetla jsem jen kvůli tomu, že nemám ráda rozečtené knihy.
S filmem ani se seriálem se nedalo srovnat. Nejednalo se ani o souvislý příběh, ale o jakési podkapitoly kapitol, které pro mě nebyly ani vtipné.

04.07.2023 odpad!

Jako ryba bez vody Jako ryba bez vody Pierre Richard

Knížka byla úžasná a zábavná jako sám Pierre Richard, kterého mám moc ráda. :-) Vzpomíná na své zážitky, když začínal jako herec, vypráví některé z historek z natáčení se svými kolegy. Jelikož miluji jeho filmy, byla koupě této knížky nezbytná. :-) Určitě doporučuji :-)

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Má třetí kniha o strašidelných domech a musím říct, že jsem byla opět nadšená. Moc se mi líbil silný sourozenecký vztah a strašidelná babička. :-D
Na autorce mám ráda to, že nepíše nějaké drsné horory plné vražd, ale spíše takové strašidelné pohádky, které dopadnou dobře :-)
Knížka přečtená za víkend. :-)

13.05.2024 5 z 5