petula22 petula22 komentáře u knih

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Tři povídky, krásně napsané, místy poměrně drsné, chvílemi mě až mrazilo, téma sourezeneckych vztahů, lásky/nenávisti/pochopení/nepochopení.

05.05.2022 4 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Příjemná oddechovka, ktera nutí k zamyšlení nad otázkou biologického rodiče a rodiče,který vychovává. Osud tří generací porodních bab,které obestírá tajemstvi z minulosti.

23.04.2022 4 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Další podařená detektivka. Skvěle zpracované téma. Trochu rychlovka, ale za mě 5*...a jdu na Sektu :)

09.11.2021 5 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Nějak mi uniklo, že děj je z blízké budoucnosti, žánr sci-fi nevyhledávám. Každopádně knížka je zdařilá, děj napínavý, poměrně dobrá orientace všech účinkujících. Malé výtky by se asi našly, ale mě to bavilo.

12.02.2021 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Děj mě chytl od prvních stránek. Joe mi byl sympatický, hlavně díky svému sarkasmu a i když má kniha trochu tajemný nadech, tak já se i pobavila. Za mě o trochu lepší než prvotina.

19.01.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tak nějak jsem čekala víc. Kniha jistě neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Takové nenáročné, odpočinkové čtení. I když na mě tam bylo místy trochu příliš sexualit. Každopádně od pana Hartla jsem četla lepší.

20.02.2024 3 z 5

Šantaram Šantaram Gregory David Roberts

Za mne rozhodně zajímavá kniha. Osud Lina v Bombaji, poměrně podrobně popsaný. Realita života v Indii...přečíst téměř 800stran je sice oříšek, ale určitě za to stojí...vyjma pár míst, kdy za mě bylo až příliš opakujícího se filozofování o životě, je kniha poutavě a čtvivě napsaná.

08.09.2023 5 z 5

Skála Skála Peter May

Za mě skvělá detektivka, napínavý a velmi čtivý příběh. Těším se.dalsi.

27.04.2023 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Poměrně vydařený psycho thriller, dějově se střídá minulost a přítomnost. Řekla bych, že druhá polovina má o něco rychlejší spád. Rozuzlení drsné, i když jsem ho zhruba od poloviny tušila. Každopádně kniha se četla velmi dobře.

10.04.2022 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Rodinné drama vyprávěné pohledem dvou osob, Adama a jeho ženy Livie. Děj se odehrává během dvou dnů. Kniha je dobrá, odebrat cca 100stran a byla by ještě lepší.

24.02.2022 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Jako pro děti a mládež? Jasně, fantasy... Ale i mě občas zatrnulo, jak kruté to chvílemi bylo. Každopádně knížka má zajímavý námět a četla se sama.

21.04.2021 4 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Začátek knihy byl drsný, půlka knihy se odehrává před válkou a druhá polovina v jejím průběhu. Dějově je kniha skvěle zpracovaná, až ten závěr byl trochu "neuvěřitelný". Kniha určitě stojí za přečtení.

29.01.2021 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Krásná knížka, velmi smutný příběh, Lilly jsem celou dobu fandila. Vývoj děje v závěru jsem nečekala, podtrhl celý příběh.

09.11.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Skvělá detektivka, jasně psaná - po kapitolách, proložená úryvky z deníku vraha....i ten závěr....prostě paráda!!!

31.07.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Začátek knihy, cca 50stránek, mě moc neoslovil, díky recenzím jsem však pokračovala. Myslím, že vše již bylo řečeno a napsáno. Je to prostě naprosto ÚŽASNÁ kniha, která je napsána jedinečným způsobem.

10.01.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Knížka mne nezklamala, paní Mornštajnová je dle mého skvělá vypravěčka.

06.08.2018 4 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Určitě zajímavá knížka se silnými tématy imigrace a rasy. Poměrně pěkně popsané žití v Nigérii, Americe, částečně i Anglii, spojené příběhem dvou lidí. První půlka knihy se četla sama, v druhé části, již bylo dost citací z blogu Ifelem, které mě už nudily svou stejnou podstatou. Nicméně celkově zaslouženě 4*.

14.05.2023 4 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Skvěle napsaný thriller, který je plný napětí a nečekaných zvratů. Za mě parádní čtení.

06.02.2023 5 z 5

Odložená spravedlnost Odložená spravedlnost Petr Čepek

Velmi vydařená detektivka, promyšleně napsaná. Jediná menší výtka, nebavily mě pasáže Puťáka, kdy se ztrácel v horách. Určitě si ráda přečtu další autorovo knihy.

05.12.2021 4 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Na knížku jsem narazila zde na Databázi a musím říct....pecka...soubor skvěle napsaných povídek, každá z nich silný příběh...

04.10.2021 5 z 5