Petruse21 Petruse21 komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Nejlepší je pasáž, kde je rozdělení lidí podle toho, co by udělali s koblihami:).

15.02.2016 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Bohužel se přidávám do skupiny lidí, kteří tuto knížku nedokáží adekvátně pochopit. Osobně mě to nebavilo a nic jsem si neodnesla.

15.02.2016 2 z 5

Panenství Panenství Marie Majerová

Nic moc pozitivního, měla bych si dát nějakou optimističtější literaturu. Každopádně na svou dobu dost odvážné dílo.

12.02.2016 3 z 5

Kreutzerova sonáta Kreutzerova sonáta Lev Nikolajevič Tolstoj

Co jsem si odnesla z knihy je toto: děti ničí rodičům život a žena, která bere antikoncepci je prostitutka. Nejlepší citace z knihy" Vy tvrdíte, že ženy naší společnosti mají jiné zájmy než ženy z veřejných domů, kdežto já tvrdím, že to není pravda a dokážu vám to. (..........) Porovnejte ty opovrhované nešťastnice se slečnami z nejvyšší společnosti: stejný přepych, stejné fazóny, stejné parfémy, stejně odhalené ruce, ramena, prsa, stejně obtažené a vystrčené zadky, táž vášeň pro drahokamy, pro drahé lesklé předměty, tytéž zábavy, tance a hudba i zpěv. Ty i ony vás lákají všemi prostředky. Není tu žádný rozdíl. Když budeme soudit přísně, můžeme říci, že prostitutkami pro krátkou lhůtu pohrdáme, kdežto prostitutek pro lhůtu dlouhou si vážíme." Docela by mě zajímalo, co by říkal hlavní hrdina na dnešní dobu facebooku apod., kde je to ještě patrnější, jak se ženy kolikrát prezentují (selfie s výstřihem do půl pasu apod...).

11.02.2016 3 z 5

Obyvatel Obyvatel Francis Cottam

Škoda toho konce přitaženého za vlasy.

09.02.2016 2 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Napínavé jako předchozí díly. Devlin mi evokuje pana Graye z 50 odstínů - bohatý, charismatický, s dobrým vkusem a záhadnou minulostí. Každopádně Devlin vede na plné čáře. Těším se na další díl.

05.02.2016 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Elizabeth mi byla na začátku sympatická a ke konci ne, zatímco pan Darcy byl tak do 200 strany na facku a pak se zlepšil. Nejlepší ze všeho byl pan Bennet, ten měl kolikrát dobré hlášky. Ale od Austenové jsem čekala více, ale pořád lepší jak Anna Elliotová.

28.01.2016 3 z 5

Velká kniha malého školáka Velká kniha malého školáka Jiří Lochovec

Si úplně pamatuju, jak mi jí rodiče koupili a já z toho měla hroznou radost, zabavilo mě to opravdu na dlouho, ještě jí mám doma.

22.01.2016 5 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Trošku zklamání od Kinga, umí líp.

19.01.2016 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

První detektivka od Christie, co jsem přečetla. Rozuzlení bylo pro mě překvapením, ale co se týče třeba psychologie postav, tak mi nepřijde normální, jak se chovali.

17.01.2016 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Hodně silný příběh. Ovšem každý svého štěstí strůjcem, takže jsem s hlavní "hrdinkou" zase tak moc soucítit nemohla, byla to její volba takhle žít.

12.01.2016 4 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Moc mě nebavila zápletka s Jean-Marie, jinak to bylo šlušný, člověk se zasmál.

11.01.2016 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Bohužel nemůžu dát víc*. V některých momentech mi knížka přišla moc zdlouhavá a hlavní hrdinka Liesel mi nebyla v některých momentech vůbec sympatická. Nejlepší postavu spatřuji v Hansovi.

06.01.2016 3 z 5

Černé světlo Černé světlo Václav Řezáč (p)

Oproti MP17 si nemyslím, že by Karlík byl největší svině v literárním světe. Mně ho bylo spíš líto.
Kdyby neměl nějaké city a svědomí, tak neskončí, jak skončil, ale vezmi si pár svých švestek a jde to zkoušet jinam.

Stejně jako Mialll se mi ale více líbil Havlíčkův Neviditelný - takže 4*

23.10.2015 4 z 5

Láska v pěti podobách Láska v pěti podobách Josef Kopta

Čekala jsem víc, do konce jsem ani nedočetla, ale myslím, že jsem o nic nepřišla.

21.10.2015 2 z 5

Předtucha Předtucha Marie Pujmanová

Hezké vědět, že se mezi teenagery a rodiči nic nezměnilo. Líbilo se mi zamyšlení, že kdyby rodič věděl, co se jeho dítku honí hlavou, tak by s ním už nepromluvil. Jinak samotné čekání na to, zda se rodičům něco stalo nebo ne, mohlo být trochu delší - zdálo se mi to takové odfláknuté. Ale chápu, že kniha je pro dívky od 13ti let, a ty by to napětí nemusely přežít.

21.09.2015 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Chytlavá záležitost, takhle si představuju bestseller. Jediné, co bych trochu vytkla je to, že jsme se málo dozvěděli o Markově soukromém životě - jak žil na Zemi, s kým, co ho vedlo ke studiu strojního inženýrství a botaniky a jak se na základě tohoto dostal na Mars apod.

14.09.2015 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Docela by mě zajímalo, jaké pozdvižení by kniha u nás způsobila, kdyby ji napsal nějaký český spisovatel. Ten by se musel pomalu zpovídat ze xenofobie. Začátek byl napínavý, zajímalo mě, jak se to vyvine. Ovšem konec docela zklamání, Billy to mohl vyřešit určitě lépe.

30.08.2015 3 z 5

Království Království Amanda Stevens

Čte se to samo. Těším se na další díl:).

26.07.2015 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Tato knížka mě přivedla k Levinovi. Po "Ten báječný den" je to od něj můj nejoblíbenější titul.

15.07.2015 4 z 5