petrulka Online petrulka komentáře u knih

Drak znovuzrozený 2 Drak znovuzrozený 2 Robert Jordan (p)

Skvělá jako předchozí díly, trochu překvapující závěr. Moc se mi líbí snový svět jako další obohacení příběhu.

09.03.2014 5 z 5

V měsíčním svitu V měsíčním svitu Dean Koontz

Téma možnosti umělé změny lidské podstaty je nepochybně zajímavé, daleko víc se mi ale líbil náhled do světa autistů, kniha je napsaná se skvělým smyslem pro humor..."všechno jak má být, milorde" nemá chybu :-)

09.03.2014 4 z 5

Drak znovuzrozený 1 Drak znovuzrozený 1 Robert Jordan (p)

Moc se mi líbily upoutané, doufám, že se to v dalších dílech ještě nějak rozvine. Bezva i scéna zrození Draka a použití rohu. Pořád velmi čtivé, vyloženě mě baví.

24.02.2014 4 z 5

Velké hledání 2 Velké hledání 2 Robert Jordan (p)

Příběh neusíná, zvolna, ale velmi čtivě se stále vyvíjí a graduje. Jordan umí i "kingovskou" stránku, jeho Černý vítr ve mě vyvolal nepopsatelný pocit..něco mezi zhnusením, děsem a fascinací...dobře, že je jen naťuknuto :-).

15.02.2014 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Tady jsem Kinga vůbec nepoznala. Slabší detektivka, určitě nebudu číst znovu.

10.02.2014 2 z 5

Velké hledání 1 Velké hledání 1 Robert Jordan (p)

V dalším pokračování se děj hezky košatí a rozvíjí, až je třeba si hlídat některé postavy, aby se v nich člověk neztratil. Super popsané paralelní světy, spousta Aes Sedai, poměrně nečekaná posilující pozice jednoho Temného druha..super, čtu dál.

07.02.2014 4 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Mazec. Tahle kniha ve mě opravdu zůstal hodně dlouho, pochmurné dětství, šílený otec, Bájedolí, nádherně postavený příběh s neuvěřitelnou fantazií.

05.02.2014 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Za mě také slabší. Byla by to skvělá povídka, na knihu zbytečně rozvleklé. Nicméně poslední čtvrtina knihy je skvělá a poslední dvě strany snad stojí za to, aby si knihu člověk přečetl celou.

03.02.2014 3 z 5

Oko světa 2 Oko světa 2 Robert Jordan (p)

Mnohem lepší než první díl! Moc se mi líbily Cesty a vývoj postav Randa a Perrina.

27.01.2014 5 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Moje srdcovka, jedna z nejkrásnějších fantasy, co jsem měla v ruce.

24.01.2014 5 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Lehké čtení, romantiiiika okořeněná bojem o přežití v divočině..přečteno na jeden zátah :-)

24.01.2014 3 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Nezdá se mi pro úplně malé děti, četla jsem s téměř desetiletou dcerou a zdá se mi to akorát. Moc se nám líbila, já bych ocenila trochu víc rozvést postavy větrnic, šedivíků apod...

20.01.2014 4 z 5

Oko světa 1 Oko světa 1 Robert Jordan (p)

Líbila se mi moc, děj plyne pozvolněji, ale kdo nikam nespěchá, knížku si užije..po těžkopádnějším začátku fakt fajn fantasy čtení :-))

20.01.2014 4 z 5

Domov pro Marťany Domov pro Marťany Martina Drijverová

Krásná kniha, moc se líbila mě i devítileté dceři. Citlivě vnímá problematiku dětí s mentálním postižením, jejich vnímání okolím, dále se věnuje pravému i falešnému přátelství. Určitě se k ní budeme vracet.

10.01.2014 5 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Nádhera, nemám co dodat.

06.01.2014 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Nádherná, jedna z nejlepších ság, co jsem kdy četla. Konec je krutý a hodně dlouho jsem se s ním smiřovala. Snad něco málo objasní Závan klíčovou dírkou, který dějově sice zapadá mezi čtvrtý a pátý díl, ale snad by mohl pomoci poznat a pochopit Rolanda a jeho osud. Těším se.

06.01.2014 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Pro mě slabší. Neříkám, že špatně napsaná, ale u mě vedou jeho děsivé a šokující věci. Četla jsem od něj téměř vše a tato kniha je v mém hodnocení na slabším průměru. Každopádně stojí za přečtení.

06.01.2014 3 z 5